Имате ли или не "Застраховка живот"?

  • 2 235
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Въпросът ми е предизвикан от чисто статистически интерес...

Ние нямаме (засега).

# 1
  • Мнения: 408
Аз нямам, но съм ЗА такава застраховка. Преди месец говорех на една приятелка колко е добре мъжът й да има такава застраховка-понеже тя не работи и ако не дай си Боже нещо му се случи ще закъса яко. Слава Богу не се случи най-лошото, но оня ден катастрофирал и яко се е натрошил, поне 6 мес. ще трябва да лежи. Хубаво е човек да бъде предвидлив. Още повече, че тия застраховки са със спестовен характер и след време ще може да се разчита на натрупаните пари. Може да се ползват като пенсия доживот или еднократно.

# 2
  • Мнения: 928
Съвсем скоро ще имаме и двамата. Парите, които ще вземем след време, ако сме живи и здрави, отиват за образование на малкия, ако не сме живи и здрави пак ще ги вземем (3-4 пъти повече даже), но предпочитам първия вариант.  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 576
И аз нямам, но чакам да ми остане време, за да прегледам офертите.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Аз нямам, но мъжо има. Работата му е опасна и оттам са му направили. Поне така ми е казвал, дано не се налага да разбера има ли наистина  Praynig

# 5
  • Popovo
  • Мнения: 571
Още нямаме, но трябва да си направим.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Имам, спестовна, в полза на детето.

# 7
  • Мнения: 1 708
Имаме 4 застраховки живот!

# 8
  • Мнения: 1 364
Не нямам. Никога не съм мислила да си правя.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
Нямам, а е хубаво човек да се замисли за подобно нещо. Българите май нямаме нужната култура да предвиждаме живота си в бъдеще време. Малко сме на принципа " каквото стане"... Blush

# 10
  • Мнения: 4 473
И ние нямаме, а трябва!  Confused

# 11
  • Мнения: 6 155
Нямам 

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, но сме твърдо "за" Peace В момента проучваме оферти Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Не нямам. Никога не съм мислила да си правя.

И аз така. Peace

# 15
  • Мнения: 8 917
Нямаме, но с удоволстве бих си направила - говоря за себе си. Проблемът е, че нямам достатъчно инфо Rolling Eyes

# 16
# 17
  • Мнения: 4 546
не, нямаме. но за пръв път чувам, че ти връщат парите след време  newsm78

# 18
  • Мнения: 928
не, нямаме. но за пръв път чувам, че ти връщат парите след време  newsm78

Просто застраховката е такава. Едновременно се подсигуряваш, ако нещо се случи с теб или близките ти и спестяваш някой лев, ако нищо не се случи Peace

# 19
  • Мнения: 4 546
не, нямаме. но за пръв път чувам, че ти връщат парите след време  newsm78

Просто застраховката е такава. Едновременно се подсигуряваш, ако нещо се случи с теб или близките ти и спестяваш някой лев, ако нищо не се случи Peace
е така добре звучи - щеш не щеш - ще спестяваш по някой лев но месец. а колко горе-долу е вноската на месец за 1 човек?или се плаща наведнъж?

# 20
  • Мнения: 1 427
Нямаме все още, само се каним да си направим, но не сме я свършили тази полезна работа! ooooh!

# 21
  • Мнения: 46 516
Имаме и двамата, теглихме Ипотечен кредит и беше задължителна.

# 22
  • Мнения: 891
Не. Нямаме ! newsm78

# 23
  • Мнения: 9 701
Да, имам осигурителна програма. Ако нищо не ми се случи след изтичане на осиг. период дацата ми ще имат пари за  колеж/университет. Или поне за първите 1-2 години. А ако се случи парите няма да ме заместят разбира се, но ще им помогнат да не изпаднат и във финансова зависимост.

# 24
  • Мнения: 1 708
не, нямаме. но за пръв път чувам, че ти връщат парите след време  newsm78

Просто застраховката е такава. Едновременно се подсигуряваш, ако нещо се случи с теб или близките ти и спестяваш някой лев, ако нищо не се случи Peace
е така добре звучи - щеш не щеш - ще спестяваш по някой лев но месец. а колко горе-долу е вноската на месец за 1 човек?или се плаща наведнъж?





Вноската е такава каквато ти искаш и е препоръчително да е годишна,зависи от компанията.На база вноската,срока и възрастта се определя застрахователната стойност.Това е защита за семейството при нещастен случай и ако всичко е ок. след периода получавате всичките си пари + лихвите.

Има много нови програми за дечицата също,за защита от инфаркт, инсулт и т.н

# 25
  • Мнения: 1 959
Имам завещание,но нямам застраховка и не мисля да си правя

# 26
  • Мнения: 510
Нямаме и не сме се замисляли по въпроса. Като цяло липсва информация, а и бюджета на семейството обикновено е разпределен до стотинка.

# 27
  • Мнения: 959
Аз нямам,защото всяка година отлагам за другата.Но мъж ми мисля,че има служебна.

# 28
# 29
  • Мнения: 8 505
Не съм много сигурна,но май имам (а гласувах с не,защото се сетих току-що Rolling Eyes ).При отпускане на кредит от банка правят ли такава-ако да,имам.

# 30
  • Мнения: 2 768
Мъжът ми е този, на който трябва да се направи застраховка "живот", защото той изкарва парите в семейството. Ако се случи нещо с мен (не дай Боже, да чукна на дърво), семейният бюджет няма да пострада, даже май напротив  Mr. Green.
Но, понеже съпругът ми има сериозна операция преди 3 години, не покрива изискванията на застрахователите. Така че нямаме, и няма да имаме.

# 31
  • Мнения: 1 006
Все още нямаме, въпреки че отдавна го замисляме!
Сериозно - ако имате добри предложения, споделете ги с мен -може и на лични, че вече ни е спешно! Thinking

# 32
  • Мнения: 928
Мъжът ми е този, на който трябва да се направи застраховка "живот", защото той изкарва парите в семейството. Ако се случи нещо с мен (не дай Боже, да чукна на дърво), семейният бюджет няма да пострада, даже май напротив  Mr. Green.
Но, понеже съпругът ми има сериозна операция преди 3 години, не покрива изискванията на застрахователите. Така че нямаме, и няма да имаме.


Имате един вариант - да се застраховаш ти, а той да бъде съзастрахован. Така основните медицински прегледи са при теб, а той попълва само мед. декларация.

# 33
  • Мнения: 711
Нямаме  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 2 768

Имате един вариант - да се застраховаш ти, а той да бъде съзастрахован. Така основните медицински прегледи са при теб, а той попълва само мед. декларация.

Тогава кога се изплаща обезщетение, когато с мен стане злополука (да го наречем така) или с него?

# 35
  • Мнения: 928
Тогава кога се изплаща обезщетение, когато с мен стане злополука (да го наречем така) или с него?

И в двата случая се плаща.
И понеже доста проучвания напарвих, внимавайте какви точно случаи покрива застраховката. При някои застрахователи, само ако умреш от естествена смърт, тогава плащат. Малко гадно звучи, ама не бива за това да си даваме парите  Peace

# 36
  • Мнения: 13 512
Ами нека някой ,който е запознат да пусне повече инфо. От писаното дотук се вижда,че има интерес, а няма информация.

# 37
  • Мнения: 2 000
Нямам, но не е лоша идея.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 271
Нямам, но често се колебая дали да си направя  newsm78

# 39
  • Мнения: 293
бях писала в такава тема.. как беше.. аха, заповядай!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116373.0;all

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Още нямаме, но трябва да си направим.
Peace

# 41
  • Мнения: 3 932
Не съм много сигурна,но май имам (а гласувах с не,защото се сетих току-що Rolling Eyes ).При отпускане на кредит от банка правят ли такава-ако да,имам.

Резил абсолютен  Embarassed Embarassed Embarassed, и аз сега се сетих, че имам застр. живот точно по същите причини, но пък нито съм чела клаузи, нито нищо, плащам като поп всяка година, за какво и аз незнам...

# 42
  • Мнения: 1 202
Аз нямам ! Но мъжо има заради заема който сме теглили ! Wink

# 43
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не  Naughty

# 44
  • Мнения: 2 407
Ние също нямаме.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 043
Аз нямам ! Но мъжо има заради заема който сме теглили ! Wink

И ние така. Аз може би ще си направя след време.

# 46
  • Мнения: 2 274
Нямам, но ще си направя.

# 47
  • Мнения: 1 101
Нямаме, но скоро ще си направим.

# 48
  • Мнения: 396
Не нямаме!!

Общи условия

Активация на акаунт