излезли хемороиди

  • 2 534
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте! Моля ви споделете как да прибера излязал хемороид отвън. Усещам го как се подува а с пръст не се прибира. Пия детралекс използвах и свещички цикатридина, но имам чувството, че от тях стана така. До сега съм нямала такъв проблем да излизат така . Моля ви за съвет.

# 1
  • Мнения: 1 274
Преди 11 дни родих и от напъните получих хемороиди..От болницата ми предписаха проктогливенол,но от него стана по голям като чели..
Много мъки много нещо,все още съм с тях,но ми създава по-малко дискомфорт..
Ревах като дете,че ми писна вече от целия дискомфорт,който ми създават,психиката ми отиде по дяволите..ПОМОГНА МИ ЛЕД..И МНОГО ВОДА къпане по 2/3 пъти на ден само с хладка вода (без сапуни и т.н) след ходене до тоалетна бърсане с мокри кърпички без тоалетна хартия,че дразни повече..Къпиш се и слагаш кубче лед върху хемороида за да може да се свие..Облекчава много..Моя все още не се е прибрал,не се и опитвам да го избутам вътре много ме е страх..НО ОПИТАЙ С ЛЕД ОПРЕДЕЛНО ПОМАГА.. 👍 като се свие от студа може да се справиш с прибирането..Успех..

# 2
  • Мнения: X
След ползване на тоалетна се измивайте с вода.
Ползването на тоалетна хартия или мокри кърпички дразни хемороидите. Сложете си в тоалетната поливник пластмасов за цветя и след тоалетна се измивайте. Хартията е дразнител за хемороидите.

# 3
  • Мнения: 13 549
Лекарствата които ползваш ще подействат, но не от ден-два.
Съветите от горните постове са добри, добавям:
избягване на запек, памучно бельо/ никакви прашки/, накисване на д....о в отвара от смрадлика за 10-15 мин., добави някакъв крем за свиване на хемороидите, не се препоръчва алкохол, ядки, пикантни храни, вдигане на тежки предмети или тежък физически труд..
Добре е като се почувстваш по-добре да отидеш на лекар /проктолог или хирург/, ако са вътрешни /стига да са до 3 стадии/ можеш лесно да се избавиш от тях, за външни там е много по-сложно.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 142
Хемоклин спрей, Детралекс (действа след 2-та седмица и се пие по схема), миене със смрадлика и лайка (да е приятно топло) и търпение.

Общи условия

Активация на акаунт