На каква възраст купихте истинско колело

  • 1 392
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 361
Питам за сина си , който е на 1г и 4 месеца. Мислех, че е още малък, но вчера видяхме пред блока детенце на неговата възраст имаше колело. Истинско, не триколка с дръжка за бутане. Имаше помощни колела все пак , но моя син просто се влюби в това колело и си тръгнахме с рев.

Искам да му кипим и ние, но не зная кога ще се научи да го кара. Кога вашите деца се научиха да въртят педалите и да карат колелото?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Мила, синът ми имаше колело още за първия си РД. Силия все още не успява да достига педалите, въпреки че постоянно се опитва да го кара  Laughing

# 2
  • Мнения: 329
На 1,3 месеца му купих ме триколка ,но се научи да я кара на 2,6 месеца, защото до тогава неможеше да достига педалите.но иначе се придвижваше с крачета и много си играеше с него.

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
по моя опит 3-4 год. е добра възраст зависи от детето. Но ако наистина искаш да се научи да кара колело, трябва да е без помощни колелета и в продължение на седмица някой да търчи зад детето докато се научи да пази рвновесие. Слагането на помощни е като използването на проходилката - фалшива сигурност и опора, която е трудно да махнеш после.

# 4
  • Мнения: 819
За 3-тия и рожден ден,бързо се научи, с помощни,разбира се. Но просто не знам как ще ги махнем, изпитва ужас, когато се наклони колелото.

# 5
  • Мнения: 22 935
На 3 одини и малко,но му беше малко трудно да го кара.Сега е на 3,7г и е спец.Триколка му купихме на 2,5г и все още си я кара.Пълен комплект Crazy

# 6
  • Мнения: 15 619
Синът ми беше на 2 години, когато му купихме триколка. На 4 години получи истинско колело с помощни колелца, и едва тази година се научи да го кара без тях /сега е на 6 години/.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На 3 години триколка и още миналата година исках да му купим истинско колело, но успяхме чак тази година, когато е на 5г.

# 8
  • Мнения: 953
На нас ни подариха сега на рождения ден, върти педалите но с кормилото трудно се оправя.

# 9
  • Мнения: 7 837
Самуил "кара" триколка вече няколко месеца. Крачетата му още са къси и не стига достатъчно педалите, но си го "кара" и вече е доста бърз  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 030
Струва ми се малък за истинско колело,на първо време може триколка зет да се успокои.Моята принцеса се качи на триколка на 3годинки,истинското колело без помощни го купихме след 5годинка.Вече ти си преценяваш ситуацията.Успех! Joy

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Миналата година и подариха триколка - тогава беше на 2г. Сега уж се учи, но и по-добре да се вози. Като гледам другите деца - на 3г. вече си карат колела, но само с помощни.

# 12
  • Мнения: 7 391
                      И двете ми дъщери на 3 години караха колело без помощни.На 2 г 6 м караха с помощни без проблем,свалихме ги и за 0 време се справиха със задачката.  bouquet

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На година и половина, но не го кара още- страхува се .........

# 14
  • Мнения: 891
На 3 години и купихме колело, сега е на 4 год. и половина, но още сме с помощни колелета

# 15
  • София
  • Мнения: 2 300
Питам за сина си , който е на 1г и 4 месеца. Мислех, че е още малък, но вчера видяхме пред блока детенце на неговата възраст имаше колело. Истинско, не триколка с дръжка за бутане. Имаше помощни колела все пак , но моя син просто се влюби в това колело и си тръгнахме с рев.

Искам да му кипим и ние, но не зная кога ще се научи да го кара. Кога вашите деца се научиха да въртят педалите и да карат колелото?

Малък е още за обикновено колело. Детето все още не е достатъчно стабилно, за да се справи добре с карането и с падането. Вземи му триколка, по-ниски и сигурни са. Нека да се научи да върти педалите и след година-две може да купите истинско колело. И още един съвет - не купувай от най-малките колелета, няма абсолютно никакъв смисъл. Вземи направо от по-големите. Със свалена седалка сина ти пак ще стига педалите, а и ще го кара по-дълго.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони от 2-3 месеца си кара сама триколката, не ни дава да я бутаме. Мислим за 3-ия рожден ден да й подарим колело. Peace

# 17
  • Мнения: 934
За втория рожден ден на сина ми му купихме колело с помощни. Мислехме триколка, но в магазина при пробите се оказа, че най-спокойно кара колелото, та затова. Около месец преди това се научи да върти педали на триколка. Искаше си колелото, радваше му се и го караше добре - не е падал изобщо. Не бих му го купила, ако не бях сигурна, че е готов. Няма смисъл да  се бърза с тия неща - паданията са опасни!

# 18
  • Мнения: 3 268
Това лято купихме истинско колело с две колела и помощни.Калина падна и после я беше страх да го кара.Прибрахме го за догодина.Тя е на 3г и 10 месеца. и обича да си кара колелото от миналата година,което е с 3 колела.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Подариха ни го за първия рожден ден,на година и половина си го карахме без проблем  Peace

# 20
  • Мнения: 98
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Имали желание ще се научи бързо .

# 21
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Има ли желание ще се научи бързо .
newsm10 Важно е желанието!

Големият се сдоби с истинско колело, с помощни гуми за 2-я си рожден ден, но преди това се опитваше да кара колелетата на другите деца. Научи се много бързо Simple Smile На 4 и половина му купихме голямо колело, от което не слиза Sunglasses

# 22
  • Мнения: 3 211
Габи има колело от това лято, след като навърши 3год., нейните приятелчета (все момеченца си ги избира) карат колело някъде от 2г.и пол. и тя много искаше, затова реших, че ще може, но се оказа грешка, много й е трудно, изморява се и въобще не се справя, вече няма и желание да се научи и съм го прибрала и аз не знам за кога, после сигурно ще й е малко.

# 23
  • Мнения: 22 935
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Имали желание ще се научи бързо .
На Дани му купихме едно,което е по-голямо от повечето детски,някакъв среден вариант.В началото му беше тежко и трудно,но сега го кара добре.С помощни ,разбира се.Ако бяхме взели по-малък вариант, щеше да му умалее бързо,а това ще го кара доста.Българско е и струваше около 120 лв.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 711
За първия РД на сина ми купихме хубава италианска триколка,която той така и не се научи да кара!
На 3.5 години видя деца да карат колела с помощни колела и му се прииска.Случайно бяхме в един магазин с такива стоки и решихме да изпробваме дали ще може да го кара.Ами той седна и тръгна да кара колелото без никакъв проблем,а ние си мислехме,че още е рано.Веднага го купихме!Впоследствие свалихме помощните колела!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 361
Благодаря за отговорите Hug
Имаме триколка, но тип китайска и вече и падна едното око, едното ухо, дръжката нещо също се развали, а и дребния седи вътре не повече от 20 мин и педалите не ги достига. Общо взето не ни е никак полезна , нито на него му привлича за дълго време вниманието.
Та затова си мислех за истинско колело, но май наистина е малък и ще изчакаме поне да стане  на 2 . Благодаря ви  Hug

# 26
  • Мнения: 2 673
   2-3 годинки ...ама беше старо..

Общи условия

Активация на акаунт