На каква възраст купихте истинско колело

  • 1 393
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 300
Питам за сина си , който е на 1г и 4 месеца. Мислех, че е още малък, но вчера видяхме пред блока детенце на неговата възраст имаше колело. Истинско, не триколка с дръжка за бутане. Имаше помощни колела все пак , но моя син просто се влюби в това колело и си тръгнахме с рев.

Искам да му кипим и ние, но не зная кога ще се научи да го кара. Кога вашите деца се научиха да въртят педалите и да карат колелото?

Малък е още за обикновено колело. Детето все още не е достатъчно стабилно, за да се справи добре с карането и с падането. Вземи му триколка, по-ниски и сигурни са. Нека да се научи да върти педалите и след година-две може да купите истинско колело. И още един съвет - не купувай от най-малките колелета, няма абсолютно никакъв смисъл. Вземи направо от по-големите. Със свалена седалка сина ти пак ще стига педалите, а и ще го кара по-дълго.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони от 2-3 месеца си кара сама триколката, не ни дава да я бутаме. Мислим за 3-ия рожден ден да й подарим колело. Peace

# 17
  • Мнения: 934
За втория рожден ден на сина ми му купихме колело с помощни. Мислехме триколка, но в магазина при пробите се оказа, че най-спокойно кара колелото, та затова. Около месец преди това се научи да върти педали на триколка. Искаше си колелото, радваше му се и го караше добре - не е падал изобщо. Не бих му го купила, ако не бях сигурна, че е готов. Няма смисъл да  се бърза с тия неща - паданията са опасни!

# 18
  • Мнения: 3 268
Това лято купихме истинско колело с две колела и помощни.Калина падна и после я беше страх да го кара.Прибрахме го за догодина.Тя е на 3г и 10 месеца. и обича да си кара колелото от миналата година,което е с 3 колела.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Подариха ни го за първия рожден ден,на година и половина си го карахме без проблем  Peace

# 20
  • Мнения: 98
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Имали желание ще се научи бързо .

# 21
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Има ли желание ще се научи бързо .
newsm10 Важно е желанието!

Големият се сдоби с истинско колело, с помощни гуми за 2-я си рожден ден, но преди това се опитваше да кара колелетата на другите деца. Научи се много бързо Simple Smile На 4 и половина му купихме голямо колело, от което не слиза Sunglasses

# 22
  • Мнения: 3 211
Габи има колело от това лято, след като навърши 3год., нейните приятелчета (все момеченца си ги избира) карат колело някъде от 2г.и пол. и тя много искаше, затова реших, че ще може, но се оказа грешка, много й е трудно, изморява се и въобще не се справя, вече няма и желание да се научи и съм го прибрала и аз не знам за кога, после сигурно ще й е малко.

# 23
  • Мнения: 22 935
Ако имате възможност купете колело .Има вариант за неговата възраст .Имали желание ще се научи бързо .
На Дани му купихме едно,което е по-голямо от повечето детски,някакъв среден вариант.В началото му беше тежко и трудно,но сега го кара добре.С помощни ,разбира се.Ако бяхме взели по-малък вариант, щеше да му умалее бързо,а това ще го кара доста.Българско е и струваше около 120 лв.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 711
За първия РД на сина ми купихме хубава италианска триколка,която той така и не се научи да кара!
На 3.5 години видя деца да карат колела с помощни колела и му се прииска.Случайно бяхме в един магазин с такива стоки и решихме да изпробваме дали ще може да го кара.Ами той седна и тръгна да кара колелото без никакъв проблем,а ние си мислехме,че още е рано.Веднага го купихме!Впоследствие свалихме помощните колела!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 361
Благодаря за отговорите Hug
Имаме триколка, но тип китайска и вече и падна едното око, едното ухо, дръжката нещо също се развали, а и дребния седи вътре не повече от 20 мин и педалите не ги достига. Общо взето не ни е никак полезна , нито на него му привлича за дълго време вниманието.
Та затова си мислех за истинско колело, но май наистина е малък и ще изчакаме поне да стане  на 2 . Благодаря ви  Hug

# 26
  • Мнения: 2 673
   2-3 годинки ...ама беше старо..

Общи условия

Активация на акаунт