Имате ли проблеми след епидуралната при нормално раждане?

  • 1 782
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 825
Не съм имала след това проблеми.
Живот и здраве и второто ми раждане ще искам да е епидурална.

# 31
  • Мнения: 11 003
Мен ме уплашиха и друго нещо за упойката. Понеже имам оформени и стегнати коремни мускули от спорт, при раждане щели да се стегнат още повече, щяло да се наложи да ми сложат много упойка и пак нямало гаранция, че ще ме отпусне. Това възможно ли е?!  Rolling Eyes

# 32
  • Навсякъде и никъде! - така де основно в Русе
  • Мнения: 168
Аз също съм твърдо за епидурална упойка...Раждах с такава и нямах никакви проблеми като ми я сложиха. Проблемите ми идваха от много стегнатата шийка на матката от 13 години спорт. Но родих нормално. Трябваше само да изчакам 4 см разкритие преди да ми я сложат, и тогава ми беше зор, щото имах ужасноооо силни контракции и никакво разкритие, но като я сложиха аз се "родих" Simple Smile Гласувам с пръстите на ръцете и краката за такава упойка, но наистина зависи и от това кой ти я поставя....

# 33
  • Мнения: 2 952
    Simple SmileНикакви оплаквания!Чувствам се чудесно, пак ще раждам с епидурална след броени месеци!Спестете си притесненията и болката PeaceУспех , момичета, които още се чудите.Слава Богу има го Форума,за да се информира човек от източника, от опит newsm10

# 34
  • Мнения: 110
Здравейте Simple SmileМоят случай е по-специален,имам леко гръбначно изкривяване и незнам дали това ще попречи на раждането по някакъв начин SadНе знам дали въобще мога да използвам епидурална упойка,дали би довела до усложнения?

# 35
  • Мнения: 397
Според мен трябва да се консултираш с твоя лекар! Леко раждане!!! Peace

# 36
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 147
Здравей Laughing
Аз също имам гръбначно изкривяване и ми казаха на консултацията, че не е опасно. Но след по-задълбочено проучване се оказа, че не е така. От гръбначното изкривяване се разместват дори и минимално прешлените, а епидуралната упойка е доста опасна, ако не се сложи на точното място.(предизвиква парализа) Трябва да направиш рентгенова снимка, което също не е препоръчително по време на бременност. След много консултации и размишления аз се спрях на пълната упойка и съм доволна(раждах секцио).
Успех и ако те интересува още нещо питай Simple Smile

# 37
  • Мнения: 110
Благодаря ти мила за отговора Simple SmileА казаха ли ти по принцип дали можеш да раждаш нормално или се наложи направо секцио заради това?Ужас,много се притеснявам и на мен на консултациите ми казаха че няма проблем,но не съм питала доктора още CryА сега имаш ли проблеми с гръбчето?

# 38
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравей! И аз, и сестра ми сме с леки деформации на гръбнака(а аз и на таза), но тази година родихме със секцио по медицински показания. При сестра ми имаше и силен отток на гръбнака, но анестезиолога си свърши добре работата с епид.упойка.

# 39
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 147
Здрасти пак Simple Smile
Родих секцио точно поради тази причина, казаха че нямало друг начин. Не се притеснявай аз до последно не знаех точно с каква упойка ще родя, защото лекарката и аз държахме да е пълна, а анестезиолога да е епидурална. Все пак лекарката надделя. Нямах никакви проблеми след упойката, дори не усетих излизането от нея. А наистина ме беше страх адски много. Е оказа се, че не е страшно. Потърси повече мнения преди да решиш. Но знай, че последната дума е твоята и никой няма право да ти налага мнение (за доктори говоря, защото обикновено от трима доктори очаквай пет мнения)
Още един път успех.

# 40
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 147
Сори пак съм аз Embarassed
Нямам проблеми с гърба нито сега, нито по време на бременността(въпреки, че всички очакваха противното). Преди да забременея имах повече болки. Но един съве от мен - следи си килограмите. Всеки килограм в повече се отразява на гръбнака. Аз качих малко и може би затова не съм имала проблем  Wink

# 41
  • Мнения: 110
Здравей пак и от мен Grinning И мен никога не ме е болял гърба,нито сега нито преди качила съм 15кг,а сум в осмия месец вече и знаеш ли кое е най-гадното,че досега се колебаех къде ще раждам и нямам доверие на лекарите изобщо,сега решихме в Майчин дом и мислех нормално да раждам,но като гледам и това трябва да решавам в последния момент Cry

Общи условия

Активация на акаунт