Опасявам се, че гаджето ми се захласва по друга!

  • 3 671
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! Не знам дали пускам темата на правилното място. Извинявам се предварително, ако не е.

На четиринадесет съм и от скоро (малко повече от три месеца)имам гадже. Момче на шестнадесет. Познаваме се от около половин година.

Последните една-две седмици комуникацията ни се е влошила. Разговорите станаха леко насилени. На въпроси от типа ,,Как мина денят ти?,, и ,,Какво правиш?,, ми отговаря есносрично. Сякаш не желае да общуваме.

Попитах го дали има някакъв проблем. Нещо го гризеше отвътре и го знаех. Но не и какво.

Преди да станем гаджета харесвал някакво момиче. Не го познавам. Наскоро разбрал, че го е маниполирало - не се конкретизира - , не се очаровах особено, че докато сме се прегръщали е мислел, че ме лъже или нещо подобно. И все пак не се ясосах. Човешко е да се захласнеш по нечия външност. Може би ми олекна, че спдели проблема.

Но по-късно се разстроих, че причината е точно такава - извън моята възможност да помогна . Притеснява ме, че някакво момиче го е маниполирало. Дори той да го осъзнава, се опасявам, че пак ще се случи нещо подобно. Или, че още е привлечен от нея. Привързах се към това момче. И то много. Интересува ме как се чувства и какво се върти в главата му. Събуждам се и заспивам, мислейки за него.

Ще се радвам, ако споделите някой съвет. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 364
Защо не се обърнеш към родителите си за съвет?

# 2
  • Мнения: 6
Защо не се обърнеш към родителите си за съвет?
Не съм сигурна. Некомфортно ми е. Знам, че са ми родители и трябва да знаят всичко, но ми е трудно да говоря с тях.

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 00:50 от zzxc

# 3
  • Мнения: 3 769
Щом е малко некомфортно, не е проблем. Преодолей се.

# 4
  • Мнения: 6
Не искам да говоря с родителите си за този проблем.

# 5
  • Мнения: 3 364
Ще те разочаровам, но тук едва ли ще получиш адекватен съвет. Нещата, през които минаваш, са нормални за възрастта ти. Опасенията, че ще хареса друга - също. Всеки е минал от там и се е учил. Каквото ѝ да се случи, приеми ги като опит. Не очаквай да сте заедно завинаги. Ти ще харесаш друг, той - друга...

# 6
  • Мнения: 6
Ще те разочаровам, но тук едва ли ще получиш адекватен съвет. Нещата, през които минаваш, са нормални за възрастта ти. Опасенията, че ще хареса друга - също. Всеки е минал от там и се е учил. Каквото ѝ да се случи, приеми ги като опит. Не очаквай да сте заедно завинаги. Ти ще харесаш друг, той - друга...
Благодаря и осъзнавам това. Няма да настъпи краят на света, когато се разделим. Но искам да отложа този край и няколкоте дни, в които ще ми е криво след това.

# 7
  • Мнения: 3 364
Не зависи от теб това. Не се терзай! Сигурно ти е тъжно, но помисли и за това, че липсва и доверието в семейството ти. Хубаво е да можеш да споделиш с близък - родители, баба, дядо... Ще ти олекне.

# 8
  • Мнения: 901
По-добре да сподели с някоя близка приятелка или братовчедка. Може да пита и момчето дали има някакъв проблем и защо се държи така?

# 9
  • Мнения: 5 563
Сподели с майка си, според мен. Както споделяш с приятелка, така го разкажи на нея. Тя знае през какво преминаваш и че тези неща са нормални за възрастта ти. Ще ти даде най-добрия съвет и винаги ще е за твое добро. Навлизаш в период от живота си, през който ще изпиташ много непознати за теб неща и мисля, че родителите, най-вече майката, са най-добрата опора - хем те ти имат доверие, защото знаят какво се случва с теб и какво се върти в главата ти и са спокойни, хем ти печелиш тяхното доверие и получаваш добри съвети.

# 10
  • Мнения: 5 913
Може да е срещнал някоя по-млада.

# 11
  • Мнения: 1 711
Това "дете" ми върна вярата в образователната ни система. Само на 14, а как правилно пише. Браво! Браво! Късно е за ядене на пуканки, иначе бих си взела. Ваканционна забава с тъпите лели от "Бг-мама".

# 12
  • Мнения: 3 144
Уф, това Защо е в Семейни Отношения?
Много тийнове пишат напоследък тук.
Предлагам на bg-mamma да направите подфорум Тийн Проблеми. Така хем те няма да пишат на неправилното място, хем вие, Бг мама ще спечелите повече посетители и пари. Само да не забравите да ми преведете част от печалбата за гениалната ми бизнес-идея!!

# 13
  • Мнения: 17 410
Уф, това Защо е в Семейни Отношения?
Много тийнове пишат напоследък тук.
Предлагам на bg-mamma да направите подфорум Тийн Проблеми. Така хем те няма да пишат на неправилното място, хем вие, Бг мама ще спечелите повече посетители и пари. Само да не забравите да ми преведете част от печалбата за гениалната ми бизнес-идея!!

Струва ми се, че печалбата вече отива другаде. Вероятно четеш  терзанията на
20 - 50+ годишни дами. Къде с мъже, къде с (кандидат)любовници.

# 14
  • Мнения: 5 595
Това "дете" ми върна вярата в образователната ни система. Само на 14, а как правилно пише. Браво! Браво! Късно е за ядене на пуканки, иначе бих си взела. Ваканционна забава с тъпите лели от "Бг-мама".
То вярно, че образованието ни е много зле, ама тук се ахка и охка на всеки що-годе грамотно написан пост от човек под 20 години... това е ужасно жалко. Ако 14 годишната аз бях писала тук, сигурно щяха да ме баннат, винаги съм писала грамотно, дори “маниполиран” щях да съм написала правилно.
Авторке, консултирай се с приятелки, какво очакваш тук от нас, леличките? Аз не мога дори да ти дам съвет, защото не разбирам какъв е проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт