Малък корем

  • 2 484
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета 36 г.с. съм и въобщене ми личи,че съм влязла в 9-ти месец бебето тежи 2,100 гр. Мисля,че е много малък Малко ми остана до раждане термина ми е 25.01.2021г.
Дано бебето си изчаака термина,защото ми се струва,че е прекалено малко Ай нямам. Корем личи ми всеедно съм 6-с ти месец но аз съм в 9ти незнам вече какво да правя откакто съм бременна качих само 10 килограма тревожат ме грамажитена бебето и коремът ми 😥😥😥

# 1
  • Мнения: 19 014
10 кг не е малко качване за 36 г.с. Аз в 38 седмица раждах със секцио и обиколката на корема ми беше по-малка от на жената, която  раждаше заедно с мен и беше доста по-ниска от мен. Тя роди бебе 2.700, а аз 3.400 кг. Зависи от положението на бебето, конструкцията на майката и пр. Ехографът не дава точно тегло на плода, изчислява го приблизително от разни параметри. До 40 г.с. бебето качва още доста. Лекарят, който ти следи бременността, изказвал ли е някакви притеснения? Имало ли е някакво изоставане на растежа досега? Ако не, аз не бих се притеснявала излишно.

# 2
  • Мнения: 468
Здравейте,да детенцето върви мъничко, незнам къде проследявате бременността,но е хубаво да направите доплер,за да проверите дали няма проблем с кръвоснабдяването на матката и стеснение на кръвоносните артерии,които хранят плода.Ако там има проблем,бебчо няма как да се храни достатъчно и не расте,има лекарства,които подпомагат този процес.Ако,всичко е наред,просто ще е по дребно дете но е желателно да обърнете внимание! Успех и едно послушно мъниче ви желая!

# 3
  • Мнения: 19 014
Да, и на мен ми правиха доплер, защото се беше усукала пъпната връв и проследяваха кръвоснабдяването.

# 4
  • Мнения: 12 790
Аз родих първото ми дете 3450 г в десетия месец, бях качила 10 кг. Всичко беше нормално. Според мен, след като бебето е примерно 3 кила, околоплодната течност колко да е - кило или две, плацента, едно-друго - ако е над десет кила напълняването, според мен е излишна вода и мас.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 649
Големината на корема зависи от много неща и не е показател за нещо нередно.
До раждането остава 1 месец, не е малко време за още наддаване на бебето. 10кг също е нормално, имате още 1 месец да качите още...но и да не качите-не е проблем.
Аз ккачих 11 кг през първата си бременност, през втората 13, като първо свалих 4кг
Първото ми дете се роди 2900, второто 3750, като го прогнозираха, че ще е колкото батко му...сбърката с 700гр Wink
През първата бременност ми пролича през шестия месец. Тогава бях с корем, все едно съм преяла. Тогава и казах, че съм бременна в работата ми, до преди това нямаше как да се разбере.
Точно преди мен в майчинство излезе колежка, която с пуловер в осмия месец  не изглеждаше, като бременна.
Имам позната,на която сега и остават 2 седмици до термин и е с корем също, като 6 месец стандартен. Не мисля, че има от какво да се тревожите, ако прегледите показват, че всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 2
Ами момичета доктора ми каза,че е нормално вика,че има още време да порасне бебето Незнам колкото толкова

# 7
  • Мнения: 5 277
Най-голямото физическо нарастване на бебето е в деветия месец. Ако вярно са измерили (което зависи доста от апаратурата на лекаря и неговите лични умения), и след като лекарят ви е казал, че всичко е наред според мен няма място за притеснения. В девети месец мисля всяка седмица бебето нарастваше с по 200-300 гр седмично. Бебетата не са всички еднакви, едни са големи, други по дребни и след раждането наваксват. Първото ни дете се роди 3350, второто с килограм повече, с първата бременност качих 13 кг. С втората 10, а бебето беше 4370, така че наддадените килограми нямат общо с големината на бебето. Леко раждане ви желая и здраве за вас и бебето.

# 8
  • Мнения: 7 898
10кг са повече от нормално! Притеснявате се излишно.
Качих 6-7кг а родих 3.8кг бебе и бях с много малък корем!

# 9
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
Хей, авторке! Как сте ти и бебето, трябва вече да си родила, всичко неред ли беше?

# 10
  • Мнения: 268
Дано всичко е наред. Наистина е минало време. Ще чакаме отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт