избор на отопление за спалня и детска

  • 5 815
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Доста се порових в темите за климатици, но така и не намерих отговор на въпросите си, та ще си позволя да ги задам. Тази зима ще се местим в нов апартамент и сега умуваме за избора на отопление. За хола решихме да е климатик, но за спалнята и детската доста се чудим. Смятах и там да слагаме климатици, но .. дали няма пък да е доста шумно. И детската и спалянта са по 12 кв. м. Ще съм благодрана за всяко мнение.

# 1
  • софия
  • Мнения: 555
явно нямате тец щом мислиш за друг вид отопление. аз много харесвам конвекторните радиатори. страшно бързо затоплят и са икономични.

# 2
  • Мнения: 1 919
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.

# 3
  • Мнения: 581
За какво площ са конвекторните радиатори? Извинение към автора на темата, че питам и аз тука. Засега съм се спряла на камина Прити, но все още обикалям по магазините и обмислям вариант за отопление. newsm78

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Пред нас стои също въпросът за отопление на спалня. Спряхме се на конвекторни радиатори от типа на ADAX и AIRELEC. Те са с различна мощност, според кубатурата на помещението.
Мисля че за помещения, в които се спи не са подходящи климатици. За мен лично не шумът е проблем, а скритото течение, което създава един климатик.  Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
С две ръце съм за климатик.Кой климатик е шумен някой модел от преди десет години.Икономичен е,топли добре.Само гледайте да не духа срещу детето Peace

# 6
  • София/Перник
  • Мнения: 983
За да изчислиш мощността за отопление: на 1 кв.м. смяташ 100 вата. Това е приблизителната ориентировъчна схема. И на този принцип определят и конвекторните радиатори. Но те не мога да кажа, че са икономични! Ако е 1,2 кВ, ще си харчи 1,2 кВ. Ще постига икономия, ако работи постоянно. Но сметката ти за ток ще е определено по-висока, в сравнение с климатиците.

Ние лично - в дневната ще сме с климатик; в спалнята 12 кв.м. ще сме също с климатик, но подово-стенен (най-малкия модел е 25-ца и минималната му отоплителна мощност е 1 кВ, а харчи 0,24 кВ за целта). Този тип климатик, според мен, е най-подходящ за спалня; а в детската стая от 9 кв.м. ще сме с конвектор от 900 вата. Просто за там не излиза изгодно да се слага климатик, тъй като подовия е към 2 бона.

# 7
  • Мнения: 5 539
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.

# 8
  • Мнения: 3 211
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.
Двете ни спални са по 16кв.м. и са с Адакс. Пускаме го 15мин.преди лягане и веднага затопля всички.  И най-хубавото е, че не изсушават въздуха.

# 9
  • Мнения: 7 474
Ако имате пари за климатици, просто няма какво да го мислите. Новите климатици са много тихи , а и помислете за жегите лятото  Peace

# 10
  • Мнения: 1 547
Определено за спалня конвекторът е по-добрият вариант. Ние сме с Адакс в спалнята и го пускаме само вечер на 20 градуса. Като загрее, изключва. Денем стои на 10 или 15 градуса, защото стаята не се ползва.
А за климатик... скъпите модели естествено са по-безшумни.  Но инвестицията е няколко пъти по-голяма, в сравнение с конвекторните радиатори. И въпреки това в началото ще чувате шума. Пък и аз лично не съм привърженик на разни въздушни течения над леглото ми Naughty
Конвекторните радиатори са за по-малка площ. Може би подово отопление.
Колко по-малка площ? 12 квадрата не е никак много. Нашата спалня е толкова и се затопля основно за 15-20 минути с конвектор.
А подовите отопления какви лами са... не е истина. Колко народ се излъга с тях навремето, когато токът беше 2 стотинки!

Помислете си добре. 1 Адакс ще ви струва под 200 лева, а един хубав климатик 6 пъти повече. Освен това комфортът е много по-голям с радиатор.

Определено в спалнята ще монтираме конвектор за отопление. Обаче какво е Адаксnewsm78
И изобщо какъв конвектор?

# 11
# 12
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Определено слагаме климатик.Така и лятото ще сме добре.

# 13
# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз съм за конвекторните радиатори,много бързо стоплят,а иначе ползваме климатик в едната стая,а в другата радиатора.Доволна съм

# 15
  • Мнения: 695
Ние се отопляваме с климатици и много се притеснявах когато се роди малката дали няма да е проблем.Нямаше ядове никакви.Въпрек и това една позната педиатър ни посъветва да си вземем маслен радиатор за детската стая,защото климатика не е удачно.Наистина климатика върти въздуха който е в стаята и колкото и да чистиш все остава прах.За тези конвекторни радиатори нямам наблюдения,но като чета постовете на другите майчета ми се струват също удачен вариянт.За подово не те съветвам,защото всичките ми познати които имат се налага да пускат и друг уред с който да се отопляват.

# 16
  • Мнения: 7 474
Има нови климатици, които вкарват и 30% кислород  Peace

# 17
  • Мнения: 45
Три години използвахме конверторните радиатори на АИРЛЕК.Сега сме само с климатци на Панасоник 12 инверторен тип произведени в Малайзия.За миналата година в всекидневната отоплението и ни струваше средно 40 лв., а за детската и спалнята 140лв.Ще уточня , че живеем в къща , и сравнението можем да направим защото имаме два електромера.Навремето много разпитвахме и взехме такива радиатори , сега ги махнахме и бих ви препоръчала климатик.Първият Панасоник купихме преди 8 години и до сега никой в къщи не се е оплакал, че има завихряне или му духа.Всичко зависи как ще изберете най-подходящото място за поставянето му, а през зимата и лятото струята се настройва по различен начин.При изчисляването на разхода на ток трябва да имате предвид дали имате външна или вътрешна изолация, изложението на стаята и вида на дограмата.

Общи условия

Активация на акаунт