Детето и капките алкохол

  • 1 355
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
мисля че пухана се шегува нещо  newsm78 в противен случай... не знам   ooooh!

Хихи, в противен случай е забравила да си изпие хапчетата  Mr. Green
Mr. Green Mr. Green Mr. Green луда жена  ooooh! Crazy Mr. Green

# 16
  • Мнения: 920
Не мога да го разбера този мерак с алкохола. Слава Богу, не съм имала такива проблеми, въпреки че свекърът ми пийва добре. Но не му е минало през ума да топи пръстчетата на децата. Защо го правят? Когато станаха на 10 им давах да пийнат бира, но не проявиха интерес. П0-късно на рожден ден или Нова година - по глътка шампанско.
Но това с шоколадовата вафла е жестоко. Бабата иска да зарадва детето, 1 път в месеца нищо няма да му стане. И затова да я лишиш от общуване с правнучката й?!

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...
Но това с шоколадовата вафла е жестоко. Бабата иска да зарадва детето, 1 път в месеца нищо няма да му стане. И затова да я лишиш от общуване с правнучката й?!


Виж сега, тук въпроса е принципен, когато една майка забрани нещо да се дава или прави с детето й, това означава, че така трябва да бъде и точка по въпроса.

Аз недоумявам, защо трябва да се прави напук, майката каже едно, бабата или дядото съответно точно обратното, ЗАЩО, питам аз. Затова са нужни драстични мерки, за да се научат, че НЕ, значи НЕ !!!

И един пример, сори, че не е по темата:

Майка лекува бебето си /дълго време/ от алергия към изкуствените материи, вълнените, плетените и т.н , лекарствата струват около 600лв. общо за целия период на лечение. Тя категорично забранява на детето й да се обличат неподходящите дрехи. Налага й се да остави бебето за половин ден на свекито, за да свърши някаква работа и съответно свекървата облича детето с вълнена плетена жилетка, за да не му било студено и обрив и алергия на нова сметка. Е, питам аз, мам му стара, ЗАЩО ???

Последна редакция: нд, 24 сеп 2006, 13:10 от doniboni

# 18
  • Мнения: 3 491
Искаха свекъра и свекървата да топят пръстчето на първото ми дете в ракия, че да си близне(като беше на 1г.1м.). Но не им дадох. Бях овикана, разбира се, че правя груба грешка, защото щяло да стане алкохолик - така е логиката, трябва да опита като е малко и да се отврати за цял живот. Който иска - да вярва. Аз предпочетох да не вярвам и да не позволявам такива експерименти.

# 19
  • Мнения: 413
Един единствен подобен опит имаше при нас и вдигнах такъв скандал, че свят им се изви....(а съм невероятно спокоен човек). Предполагам, че доста време ще им държи влага   Whistling
На мнение съм, че разни баби и дядовци са длъжни да се съобразяват с моето мнение, защото това са МОИТЕ деца !

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 382
Но това с шоколадовата вафла е жестоко. Бабата иска да зарадва детето, 1 път в месеца нищо няма да му стане. И затова да я лишиш от общуване с правнучката й?!

Аз не съм я лишила от общуване с правнучката й. Просто зи ние сме някъде наоколо. Тогава с мъжа ми излизахме до магазина. Бяхме приготвили и детето да вземем с нас, но жената дойде в къщи и, за да може да се нарадва на мъничката ги оставихме двете сами. Последва въпросната случка и си дадох сметка, че не мога да й имам доверие, затова винаги когато общуват сме някъде наоколо. Много хора , включително и тя, разсъждават като теб - че на детето нищо няма да му стане от една вафла. Ние с мъжа ми обаче сме против. Още повече, че до тогава тя не беше опитвала вафла, а съответно не съществуваше проблема - детето иска вафла, а жестоките (както ти се изрази) родители не дават. Още на следващия ден мъничката посочи една опаковка от вафла и си поиска. И именно това беше проблема.

# 21
  • Мнения: 920
Казах, че е жестоко да се лишава бабата от общуване, но явно не е такъв случаят, а не да не се дават вафли. Не смятам, че вафлите са от първа необходимост, но от време на време може, за разлика от алкохола.

Общи условия

Активация на акаунт