Съдба ли е или понякога бог не е милостив

  • 1 376
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Знаеш ли, прясно ми е това чудене, защото миналата седмица с колегите имахме такова обсъждане - Има ли съдба или човек сам може да промени живота си?

Ето моето мнение - Човек единствено не избира роднините си, в това число и родителите. Но оттам нататък целият живот е поредица от лични действия и решения, в резултат от решенията на околните. Ще попитате за личните решения на едно бебе или малко дете. Ами то също действа, също взема някакви решения - да плаче или не, да се обърне или да продължи да гледа в тази посока. И всичко, в резултат например на действията и решенията на мама, която го е преобула или не скоро, го е нахранила или не преди малко, забавлява го с книжка или в момента говори по телефона. Но утре, когато то порасне и може само да избира да повиши тон или хвърли тази играчка, да пресече улицата тичайки или внимателно оглеждайки се, това ще е резултат от обстановката, в която е расло, вниманието което му е било обръщано, емоционалното му състояние в момента вследствие на случка отпреди малко.

Какво ще се случи на този малък човек или голям мъж след време и въобще във всеки момент от живота му ще бъде в следствие на собствените му решения в моменти на предизвикателства или провокации от други хора. Така, от една съвсем малка провокация - в магазина няма от сиренето, което той обича и му се яде, той ще тръгне например за отсрещния магазин, възможно е телефонът да му иззвъни и той разсеян от разговора с човека отсреща, да не забележи идващата кола, която ще отнеме живота му. Ако той бе открил своето сирене в първия магазин, той можеше да бъде вече във входа си, където да го завари телефонния разговор и да се прибере жив и здрав. Както и човека с колата - да си пътува несмущаван нанякъде.

Ако някой бе пресякъл неправилно пред колата на тези 2 момичета на предишната пресечка и те бяха спрели инцидентно, макар и без да го ударят, а после се бе наложило да запалят отново колата, това щеше да ги забави достатъчно, че да видят след малко падащата сграда на мястото, където биха били, ако пешеходецът отпреди малко е бил по-внимателен.

В тази връзка, поддържам горчивото становище, че понякога Господ не е милостив, защото не ни е опазил, макар и да не е искал да ни убие.

# 16
  • Мнения: 22 935
За съжаление - това е живота.
Случват се много нещастия..много повече от тези, за които научаваме от медиите.
Винаги е било така и така ще бъде и ако обвиняваме когото и да било няма да ни стане по-леко.
Тъгата - това е  цената, която плащаме за привилегията да се радваме и да сме живи...

...в крайна сметка, мисля, че си струва...
И аз така мисля

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако някой бе пресякъл неправилно пред колата на тези 2 момичета на предишната пресечка и те бяха спрели инцидентно, макар и без да го ударят, а после се бе наложило да запалят отново колата, това щеше да ги забави достатъчно, че да видят след малко падащата сграда на мястото, където биха били, ако пешеходецът отпреди малко е бил по-внимателен.

В тази връзка, поддържам горчивото становище, че понякога Господ не е милостив, защото не ни е опазил, макар и да не е искал да ни убие.
... А ако момичетата се бяха забавили е много вероятно друга кола (или пешеход-ец/ци) да се окажат на това място... И трагедията щеше да е за други семейства... И тогава ние пак щяхме да пишем, че Съдбата (или Бог) така е решила така, само че за други хора...

# 18
  • Мнения: 2 821
Лош късмет, тъжно стечение на обстоятелтвата. Няма защо да търсим оправдание със Съдбата, Бог или друга намеса... Просто нещастие, тъпа злополука... и хорска немърливост.

Точно казано, само че аз бих сложила в случая хорската немърливост преди всички други обстоятелства.
Много тъжно...Бог да ги прости Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Съдба е... Вярвам, че Бог има някакъв план. За добро или лошо, в един момент ни изважда от играта.
Не е случайно кой и кога умира...

 yes

# 20
  • Мнения: 5 539
Не е точно съдба, нарича се карма. И всеки човек си изгражда своя карма, всеки народ също, както и цялото съвкупно човечество. Не е лошо да си спомняме, че на тази земя живеем заедно и сме свързани с тънки нишки помежду си, защото сме част от един организъм. Едно наше действие се отразява най-много на нашата карма, по-слабо на тази на близките ни и съвсем слабо на кармата на цялото човечество. Но ако милиони хора извършват същото действие, последиците ще почувства целия свят. А оттам, злото води до друго зло, омразата до омраза, смъртта до друга смърт
Извинете за отклонението, ако смятате, че не е съвсем по темата.
Бог да прости двете жени!

# 21
  • Мнения: 1 753
Знаеш ли, прясно ми е това чудене, защото миналата седмица с колегите имахме такова обсъждане - Има ли съдба или човек сам може да промени живота си?


Имам същото мнение... Наистина човек сам решава съдбата си и всичко е в негови ръце. Астрологията ми е хоби и има хора, които са с много тежки по рождение хороскопи, но с много усилие на волята, упоритост, труд и знания успяват да променят всичко в най-добрата за себе си светлина. За човек е предрешено някакво общо очертание на пътя, което може да варира от много лошо до много добро. И ти сам решаваш от коя страна да стоиш...

За съжаление в случаи като този спирам да вярвам в Господ, във всевишни сили и най-вече в Неговата справедливост...  Cry

Общи условия

Активация на акаунт