Къща или апартамент - Кое предпочитате?

  • 16 867
  • 403
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 125
Апартамент в София и къща близо до София

# 151
# 152
# 153
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
апартамент с градина на пьрвия етаж....гледахме днес един такьв - направо прика3ка, но по ред причини не го наехме...като болна сьм Cry.....

# 154
  • Мнения: 4 806
къща, въпреки споменатите недостатъци - те до един са преодолими

безопасност? Кучета в двора, аларма, осветление, което се включва при движение...
почистване? Чисти се по - лесно от апартамент...
отопление? По - лесно и по - евтино от локално отопление няма ... и по - уютно.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Апартамент
В къщатата ме е страх, а е много скъпо удоволствие, особено зимата

# 156
  • Мнения: 6 164
Къща! Къща! Къща! Така ще има по-малко потенциални жертви наоколо /досадни съседи/ Twisted Evil

# 157
  • Мнения: 2 663
Не е толкова трудна поддръжката на една къща, вие го изкарахте все едно трябва по цял ден да чистиш и да копаеш по двора.

Все повече майки от форума си имат домашни помощници, е ами същото е и за къщата - ако нямаш сили да чистиш сам, си викаш чистачка.
След натоварен и изнервен ден в офиса е страшно отпускащо да окосиш тревата например.
Нали знаете, че физическия труд отморява от умствения.
За студа няма да коментирам, т.к много райони вече са газифицирани, а когато се отопляваш на газ е доста по-топло и икономично от ТЕЦ-а в апартаментите. Климатиците също са решение.
Така, че ние нито цепим и мъкнем дърва, нито студуваме зимата.

Наистина, трябва да палиш колата ако ти потрябва лекарство или хляб, но пък свикваш да зареждаш хладилника веднъж на 2-3 седмици и не губиш време всеки ден да пазаруваш.

Относно сигурността на къщите спрямо апартаментите не мога да коментирам, всеки си преценява как да се пази - дали СОТ, куче и т.н. Не мисля, че е по-страшно да останеш сам в къща, отколкото в апартамент.

Това е теоретично. На практика въобще не е същото. Защото освен къщата имаш за поддръжка и двор, което изисква градинар. Освен това, по неизвестни причини newsm78, по къщата все има нещо за правене, а по апартамента - рядко. Освен това отоплението е значително по-скъпо на ток, отколкото с ТЕЦ, а и каквото и локално парно да имате, пак сутринта човек се събужда вкочанен от студ, а и сервизните помещения са винаги студени. Да не говорим, че локалното парно си е ежедневне хамалогия, а едва ли домашната помощница ще се наеме да го чисти. Wink

Пиша всичко това от опит, като гледам как се справя свекърва ми в къщата и как всяка седмица мъжът ми трябва да търчи за нещо там.

Ние живеем 15 години в къща  и не е имало ден през зимата ,когато сутрин да е било студено.Има много начини да не е студено и не е чаааааак толкова скъпо!Не мъкнем дърва, не се топлим и с въглища, да не говорим, че инвестираш веднъж в отопление и после забравяш.Нови технологии колкото искаш-било метан, било масло и т.н.
За правенето-ами същата работа на няколко години веднъж се случва да има нещо за правене ,а не вярвам, че добре строеното е рядкост.Хем за нашата къща мога да кажа,че хич не е строена добре и пак много рядко се налага да се прави нещо.Последно имахме майстори преди 2 години.
Градинар имаме, но защото държим да ние хубав двора, но веднага се сещам за една приятелка, която сама си поддържа двора ,идва и отвътре-хем бебе и мъж гледа!
Има ли желание има и начин,финансово разликата не е толкова голяма!

# 158
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Къща, разбира се.

 Де да можех да си телепортирам вилата (има я на снимките ми, долу) някъде около София, щях да бъда най-щастливия човек!

# 159
  • Мнения: 144
Къща! Омръзна ми да живея в мръсен блок, където всяка вечер слушам как съседа крещи по жена си и децата, а друг  дъни чалга, където входа мирише на тоалетна, а асансьорът е вечно повреден.Омръзна ми да съжителствам с още 100 човека и да се налага да се съобразявам с тях! За това отивам на село в малка къщичка с двор далеч от шума на пренаселената София, към която всички са се затичали все едно тук има златни мини.Пък после защо другите градове запустявали и са останали само пенсионери... ама това вече май е друга тема.

# 160
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Живяла съм и в къща, и в апартамент! Зависи от компанията - сега живея в апартамент с любимият си човек и ми е много хубавко!

# 161
  • Мнения: 269
определено къща!! Това ми е мечтата и съм сигурна че някой ден ще я постигна! Wink Сега сме ж гарсониера-дожолна съм че сме отделно от родителските тела! Но някой ден ще си имам мечтаната къщичка с дворчее:) и ще има цър-пър на барбекюто Joy Сега това става само на вилата на свекър ми-тя не е наша и не се чуствам особено комфортно там! Crossing Arms Искам си моята къщичка-малка, уютна , със спретната джорче:) Успех на жсички с моята мания Hug

# 162
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Къща и то на село, в близост до град Heart Eyes
Peace
Единствената есктра на апартамента е централното парно. Ако разполага с такова, естествено. И, ако инсталацията работи все пак. Щото, ако и това няма...............се сещам само за минуси.

# 163
  • Мнения: 1 328
Определено апартамент  Shocked

# 164

Общи условия

Активация на акаунт