Моето бебе се изпотява

  • 4 244
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 404
Имаш прекрасно бебче.Не се притеснявай за потенето.Абсолютно нормално е.Мойте момиченца също се потят от бебета та до сега.Дори се налага често да сменям възглавницата заради мокрото,а нищо им няма,всичко им е наред и си растат нормално.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Иван се поти по главата докато яде, ако и твоето бебоче прави така значи е от усиленото цокане.

# 17
  • Мнения: 2 596
Благодаря ви,
ние бяхме малко на гости у баба му в Хасково и там беше по- хладно от вкъщи. Забелязах, че бебето ми не се поти толкова. Вие май сте прави, че се тревожа излишно. Просто като сме с парно, май не му е много добре на много топло.

# 18
  • Мнения: 71
i moeto mnogo se poti to e na edin mesec i polovina

# 19
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
не е ли прекалено чак по 6 капки вигантнол?!  Thinking Ако няма доказано рахит е излишна, даже вредна, такава доза

# 20
  • Мнения: 2 596
Ами, не знам, аз вече от 2 седмици му давам по 6 капки, а вие ми казвате, че е прекалено. Какво да правя, дали да продължавам или да спра. Аз като го пипам Бисерчо по главичката е много твърд и е много жилаво дете. Иска да става, надига се сам до 30 градуса. Обръща се сам вече. Оставям го подпрян на възглавници, защото иначе само плаче и иска прав или седнал, но е рано за седнал де.

# 21
  • Мнения: 3 379
6 капки Вигантол е доста много. Хипервитаминозата с вит. Д е доста по-опасна от недостига, така че на следващата консултация поговори с педиатърката ви и и кажи, че си забелязала че детето се поти от топлото, а не от друго, ако не ти каже да намалиш Вигантола, то се консултирай с друг педиатър. Моята препоръка е междувременно да намалиш на най-много 2-3 капки.

Това не съм си го измислила, а е препоръка от лекар.

И още:

Витамин Д е потенциално токсичен, специално при малките деца. Белези на хипервитаминоза Д в ранна детска възраст са наблюдавани при прием на 45 мкг (1800 МЕ) холекалциферол. Във връзка с това не се препоръчва приемът на повече от 2 чаши дневно прясно мляко, обогатено с витамин Д.

Цитат от тук

и

значение - антирахитичен витамин, участва в обмяната на калция и фосфора, повишава резорбцията и отлагането им в костите, спомага за превръщане на неорганичния фосфор в органичен, стимулира растежа.

хиповитаминоза - дефицитът на витамин D е един от основните фактори за развитие на рахита. Възможни са гърчове при новородени, у възрастните намаляване на калция в костите и остеопороза, повишена заболяемост от зъбен кариес.

хипервитаминоза - появя на главоболие, повишаване на артериалното налягане, жажда, полиурия, повишава се концентрацията на калциеви йони в кръвта и урината, болки в колената.

дневни нужди - 8,5 - 10 µg = 340-400 UI (деца), 5 µg = 200 UI (възрастни)
като холекалциферол; 1 µg холекалциферол = 40 UI (МЕ - междунар.единици) витамин D


от тук

# 22
  • Мнения: 2 596
Ммм, да, аз май ще ви послушам мили мами и ще намаля витамина за сега на 3 капки. Тя, моята педиатърка нещо не ми хареса и вече има 3 черни точки. На навършени 5 месеца ни прати на снимка и след като я погледна за 2 секунди каза, че трябва да носим ортопедични гащи, та аз и зато сега бера дерт. Дори не ни прати на ортопед. Като поисках направление, взе да се вкисва.

# 23
  • Мнения: 370
Ой, и ние сме така... Но докторката каза 10 дни по 4 капки, 10 дни по 3 капки и после по две капки Вигантол. Само че и аз си мисля, че е от жегата. Щото ние сме на камина и не може много да се регулира температурата в стаята, тоест, става горещо, след това- по- хладно...  Confused На следващата консултация- след 10 дни, ще питам за изследвания. Защото, ако наистина може просто да се поти много- като баща си- защо да го тъпча детенце с Вит. Д?!?

# 24
  • Мнения: 43
И Борко се поти Confused  Личната лекарка ме шашна с рахит и ми каза 6 капки вигантол. Ходихме при втори специалист и той каза, 4е е здрав да не му давам вигантол. Пък аз си го усредних и давам по 2 капки Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 211
Щом е топло и е постоянно в движение е нормално да се поти, или го обличай по-малко, или спри парното, или проветрявай по-често. Аз също мисля, че вигантол трябва най-много 2 капки през зимата, а лятото даже без

Общи условия

Активация на акаунт