Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 903
  • 904
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 627
То за физиотерапия не ти трябва лекар, а физиотерапевт.

# 886
  • София
  • Мнения: 2 016
То за физиотерапия не ти трябва лекар, а физиотерапевт.
Физиотерапевта е лекар със завършена специалност,  преглежда мед.документация и изготвя програмата за лечение . Във НСА има специалност физиотерапевт, но от там не излизат лекари а масажисти. Затова уточних, че е важно да има лекар. А не някой който без да разбира да пуска токове в тялото.

# 887
  • Мнения: 48
Момичета колко време мога да съхранявам контейнерчето с менструалнаъа кръв в хладилника?

# 888
  • Мнения: 227
Здравейте, дами! Някоя от вас знае ли мнението на др Сигридов за антибиотика Клацид SR , понеже ми се налага да го пия заради уреплазма парвум, бременна съм в 17 г.с ?

# 889
  • София
  • Мнения: 2 016
Дими, мен Клацид ме отърва от уреаплазмите. Много съм доволна от него. Знаеш че уреаплазмите са много упорити. Но не знам какво е мнението на доктора.

# 890
  • Мнения: 5 896
Сигридов поне преди няколко години беше против лечение на плазми. При мен също се позитивираха по време на бременност, но упорито отказваше да се лекувам. Каза, че ще предприемем мерки само срещу видим риск от рода на скъсяване на шийката. Сега вече може и да е с друго мнение не знам. Но като цяло е против антибиотиците.

# 891
  • Мнения: 1 725
Здравейте, дами! Някоя от вас знае ли мнението на др Сигридов за антибиотика Клацид SR , понеже ми се налага да го пия заради уреплазма парвум, бременна съм в 17 г.с ?
Точно вчера бях при него и питах за уреоплазмата отново. Каза, че, ако шийката не се скъсява няма нужда от презастраховането с пиене на тежки антибиотици, които обременяват плода с тежка химия. Дори прави един тест в 28г. с., които показва дали шийката ще се скъси. Записала съм час. И мен ме натискат да я лекувам, но ще откажа. Само забравих да питам дали може да се ражда естествено с уреоплазма. А и нали знаете, че след тежките антибиотици ще се лекува и флората. Ако се получат гъбички, което често се среща и те са опасни и тях ще лекувате.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 11:13 от Петя Танева 604618

# 892
  • Мнения: 1 702
Как така се активира уреапразма по време на бременност?

# 893
  • София
  • Мнения: 646
Увеличава се броят й. Аз предната бременност изкарах с уреаплазма до след термин, без никакво скъсяване на шийката, та подкрепям Сигридов в думите му (тогава не бях при него). Предполагам все пак подходът е индивидуален и зависи от лекаря.

# 894
  • София
  • Мнения: 2 016
Как така се активира уреапразма по време на бременност?
По време на бременност се променя имунитета на жената и избуяват гъбички, уреаплазми, ешерихия коли и други патогени.

# 895
  • Мнения: 1 702
Гениталната микоплазмена и уреаплазмена инфекция се предава по полов път (при генитален или орален контакт). Възможно е и вертикално пренасяне на инфекцията от майката на детето (при раждането или по време на бременност), както и при трансплантация на тъкани.
Мислех,че ако преди бременност не ти се изолират мико и уреапразми и не правиш секс по време ва бременност, няма как да се заразиш.

# 896
  • София
  • Мнения: 2 016
При нас винаги аз имам уреаплазми, а при мъжът ми винаги са отрицателни. Ето това не мога да разбера как става. А ешерихия коли я хванах от един таратор със най-вероятно не добре измита краставица.

# 897
  • Мнения: 1 702
При нас винаги аз имам уреаплазми, а при мъжът ми винаги са отрицателни. Ето това не мога да разбера как става. А ешерихия коли я хванах от един таратор със най-вероятно не добре измита краставица.
И преди да сте бременна ли ви излиза уреапрлазма?

# 898
  • Мнения: 5 426
При нас винаги аз имам уреаплазми, а при мъжът ми винаги са отрицателни. Ето това не мога да разбера как става. А ешерихия коли я хванах от един таратор със най-вероятно не добре измита краставица.

При нас е обратно, ММ беше положителен два пъти за уреаплазма парвун, а при мен 3 пъти изследвана беше отрицателна. И все пак, и двамата се лекувахме преди да забременея, така че не ми се разминаха тежките антибиотици

# 899
  • София
  • Мнения: 2 016
При нас винаги аз имам уреаплазми, а при мъжът ми винаги са отрицателни. Ето това не мога да разбера как става. А ешерихия коли я хванах от един таратор със най-вероятно не добре измита краставица.
И преди да сте бременна ли ви излиза уреапрлазма?
  Лекувах я преди бременността. Направих контрола. Сега незнам как е. Но ешерихия коли я лекувах с антибиотик по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт