Косопад след прекаран Ковид

  • 11 031
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
Моят спря още на второ измиване с турски шампоан с чесън. Дори когато се реша не пада коса. Не ми се вярваше, но е факт. Иначе ме беше страх да си мия косата, падаха кичури.

Може ли да прикачите снимка на шампоана?

# 46
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398

Този е, в Гугъл като се напише турски шампоан с чесън и излиза.

# 47
  • Мнения: 8
При мен започна края на 2-ри - 3-ти месец и до сега - близо 2 месеца пада, от косата ми остана 1/3. Но сякаш започна малко да намалява.
Четох, че космите минавали във фаза заспиване и падали. С нищо не можело да се спре, косопада спира сам след време. Някаква кожна лекарка препоръчва мезотерапия - пробождане на кожата на 2мм дълбочина с цел стимулиране образуването на нови кръвоносни съдчета, които да захранят луковиците на космите и да започнат да никнат нови. Звучи логично.
Аз си накиснах силно люта чушка във водка - нарязана на парченца и кисне 15 дни. След измиване, косата леко се подсушава и в кожата се втрива извлека. Доста пари, но минава, като изсъхне. Ако е прекалено лют извлека, разреждам с малко вода. Ефикасна рецепта е, предполагам и тя стимулира кръвообращението, което е важно при косопада от ковид.

ПС Не се впечатлявам особено от косопада, след всичко, през което минах. Все някой ден ще спре и ще поникне нова коса.
Само да питам какво количество люта чушка и водка използвате?

# 48
  • Мнения: 1 424
Тотално отчаяна съм, коса не ми остана, вече е на 1/4 от това, което беше Cry не знам какво да правя… ясно е, че ще я подстрижа, правя маски преди всяко миене. Жълтък, масло от репей, кокосово масло, разни скъпи серуми срещи косопад-нищо не помага, ужас е.
На всичкото отгоре кърмя бебе и не мога да пия нищо, дайте моля тази рецепта с лютата чушка и водката Cry

# 49
  • Мнения: 2 911
Биотин 5000 мг ми спря косопада за една седмица. Беше ми опадала почти половината коса, след ковид. С биотина се възстанови напълно.

# 50
  • Мнения: 1 304
Здравейте!
Дъщеря ми, на 25г,  изкара Ковид сравнително леко през юли миналата година и от септември започна сташен кодопад. По принцип имаше много красива дълга къдрава коса. Започна да прави маски с конски витамини, да пие витамини за коса на Айлайв, Герикапс, вит Д по 7 к всеки ден, с мн ниски стойности е. Използва и турския шампоан с чесън, както и Алпецин с кофеин и нищо. Месец преди ковида беше правила изследвания, и хормонални, и всичко беше ок. След ковид не е правила. Подствигва се няколко пъти и е с коса до раменете в момента, но косата и е наполовина от тази, която имаше. Въпреки терапията, която си използва за къдрава коса, косата и е някаква суха и доста се изправи. Има нови косички отдолу, дано по- бързо да порастнат.
Чудя се дали да не посети дерматолог за някаква терапия. Ако сте доволни от някой дерматолог, моля да споделите!
Ако някое от момичетата, които са писали в  началото на темата, са с хубави коси вече, моля да споделите как го постигнахте!
Предварително благодаря!

# 51
  • Мнения: 13 167
Моята може да се каже че се възстанови, не че беше впечатляваща и преди това де. При мен също някъде 3 месеца след ковид който карах преди година и нещо, започнах да забелязвам че оставям коса след себе си навсякъде. Като минаха още няколко месеца обаче, забелязах че не толкова че капе от корен, колкото че се къса - точно частта която е расла по време на боледуването и лечението, които при мен не бяха леки и кратки. Скъсих я, тя надолу се проскуба страшно много. И като я сресвам, в радиус от метър и нещо около мен беше покрито с косми. Ако я срешех преди да я измия, после под душа не падаше почти нищо. Фризьорката, която ми скъси косата наполовина, също изкоментира че имам много късички косъмчета в основата. Мислеше че тепърва никнат нови, а те просто до там бяха скъсани, всичките.
Вземах и биотин някакво време, но от него не съм забелязала промяна, освен че явно 5000 микрограма ми идваха в повече и ми правеха кожата много мазна.
Витамин Д ми беше паднал също доста след боледуването, за него вече си взех по-сериозни мерки. Това също може да се отрази и на косата. При някои хора желязо и феритин падат доста от ковид и трябва пък там да се наваксва, при мен бяха добре.
За мен проблем който идва отвътре, в случая от боледуване, няма логика да се реши с външно приложени средства. Въпросът е да се установи какво не достига и да се навакса дефицитът, за да расте от там нататък здрава коса.

# 52
  • Мнения: 6 948
Цитат
Ако някое от момичетата, които са писали в  началото на темата, са с хубави коси вече, моля да споделите как го постигнахте!
Просто иска време да се възстанови.
Моята коса от чуплива, взе, че се накъдри след ковид, но вече си расте нормалната ми коса, къдричките стоят отдолу, не съм я подстригвала повече.  Тази част, която беше по време на боледуването ми, още си изглежда като изгоряла. Когато падаше, я подстригах късо 2, 3 пъти и мажех с отвара от люти чушки, писала съм как, пиех геритамин. Падането спря за около 3-4 месеца, беше останала около 1/3 от косата ми. Започнаха да никнат нови косъмчета, както казах, в началото къдрави, на масури, но вече се възстанови в предишния си вид.

Общи условия

Активация на акаунт