Уреаплазма

  • 3 980
  • 15
  •   2
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, преди няколко дни ми се появиха симптоми на гъбички, пуснах изследвания и днес ми излязоха резултатите. От резултатите излязоха Candida spp. + /C albicans  и Ureaplasma urealyticum/parvum (м.ч. >10*5 KOE/ml)
 До сега съм вземала само лекарствата изписани ми първия път преди резултатите, а от утре започвам главното лечение. Четох много по тази тема и срещнах много фрапиращи мнения по въпроса. Доколкото разбрах от прочетеното до сега, ме чака голяма борба, но повечето неща, които прочетох са от преди години, та искам да ви помоля за вашите по-скорошни преживявания с това, за колко време се излекувахте, страшно ли беше и всичко, за което се сетите и искате да споделите. Също така прочетох много неща относно това какво означава това (м.ч. >10*5 KOE/ml) , но не разбрах с точност и затова искам да ви питам, ако някой е запознат да ми обясни или да ми каже лошо ли е, трябва ли да се плаша и така... благодаря предварително на всеки.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 18:26 от Skrrr

# 1
  • Мнения: 172
Здравейте, не започвайте с отчаяние! Тези неща се лекуват! Числото което имате е количеството уреаплазма и колко се е развила. Явно е от доста време защото това число се равнява на 100 000. Предполагам имате и антибиограма щом имате такова число. За уреаплазмата е добре да се пие Доксициклин, ако е чувствителна към него! И да знаете, че трябва да питете антибиотик повече от 10 дни, няма да се оправите с 5-7 дни.

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте, не започвайте с отчаяние! Тези неща се лекуват! Числото което имате е количеството уреаплазма и колко се е развила. Явно е от доста време защото това число се равнява на 100 000. Предполагам имате и антибиограма щом имате такова число. За уреаплазмата е добре да се пие Доксициклин, ако е чувствителна към него! И да знаете, че трябва да питете антибиотик повече от 10 дни, няма да се оправите с 5-7 дни.


Много благодаря за отговора, а много време за години ли става въпрос, защото съм с приятеля ми от 6 месеца.

# 3
  • Мнения: 172
Това вече не мога да кажа, но е твърде вероятно да е точно от приятеля ви. Трябва и той да пие антибиотик наравно с вас! Имате ли антибиограма?

# 4
  • Мнения: 8
Това вече не мога да кажа, но е твърде вероятно да е точно от приятеля ви. Трябва и той да пие антибиотик наравно с вас! Имате ли антибиограма?


Нямам, не са ми казвали да си правя, само ми казаха другия месец като ходя пак на преглед ще си пускам нови 2 изследвания, но все още не са ми казали какви.

# 5
  • Мнения: 2 625
Би трябвало вашия гинеколог да ви е изписал антибиотик. Аз миналия месец я лекувах 10 дни с Доскициклин Стада, както и мъжа ми. Днес пуснах контролен, и Четвъртък ще разбера дали се е излекувала.
При мен изследванията бяха уреаплазма, микоплазма и хламидия. Не са ми излизали такива стойности на резултатите. Бяха само-положително и негативно, така че за стойностите нищо не мога да кажа.
Не се плашете и не четете в интернет. Доверете се на лекаря си, и спазвайте схемата за прием на лекарствата, и задължително партньора ви трябва да приема същите лекарства.
И ползвайте презервативи, по време на лечението, и известно време до контролния преглед, след лечението. За да не си го предавате само един на друг.

# 6
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора, стискам ви палци.

# 7
  • Мнения: 54
Не е страшно, излекувах успешно с курс Вибрамицин.

# 8
  • Мнения: 2 625
И при мен я няма вече. Явно при всеки индивидуално. Има хора доста време се борят с нея, но има и късметлий като нас 😁
Авторке, какво стана при теб?

# 9
  • Мнения: 1 156
Здравейте Simple Smile Може ли да ми кажете каква е цената на изследванията за уреаплазма и микоплазма? Преди време гинеколог ми беше казал, че не се поемат от здравната каса. И какви са по - точно симптомите на тези две заболявания?

# 10
  • Мнения: 2 625
Здравейте Simple Smile Може ли да ми кажете каква е цената на изследванията за уреаплазма и микоплазма? Преди време гинеколог ми беше казал, че не се поемат от здравната каса. И какви са по - точно симптомите на тези две заболявания?
Аз не съм имала никакви симптоми. При някои се появяват, при други не.Уреаплазма и Микоплазма вървят заедно, и причиняват инфекция на пикочо-половата система. Симптомите доколкото знам са нещо наподобяващо цистит. Парене, течение и сърбеж.
Аз съм от Стара Загора и тук в Новалаб изследването струва-70 лв (Уреаплазма, Микоплазма и Хламидии)

# 11
  • Мнения: 8
И при мен я няма вече. Явно при всеки индивидуално. Има хора доста време се борят с нея, но има и късметлий като нас 😁
Авторке, какво стана при теб?


Преди 2 дни ми свърши 10 дневното лечение, а понеделник ще ходя да си пускам изследвания да видя какво е станало.

# 12
  • Мнения: 8
Здравейте и аз вече мога да се похваля с отрицателен резултат, благодаря за отговорите ви!

# 13
  • Мнения: 486
Здравейте ! Някой лекувал ли се е по тази програма ?

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте и аз вече мога да се похваля с отрицателен резултат, благодаря за отговорите ви!

Как се излекувахте? Преди два месеца ми откриха уреаплазма парвум. Бях на 10 дневно лечение с вибрамицин, 45-50 дена след лечението пуснахме контролн тест, резултатът отново е положителен. През цялото време се пазихме , без никакви интимни отношения. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт