Разболяват ли се децата ви ,като не ходят на ясла?

  • 2 663
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Никол, браво на София, пожелавам ви все така да не боледувате!
Но имай предвид, че едно е да играе час-два с децата на открито, а съвсем друго да е с тях вътре в затворено помещение по осем часа, да делят играчки и да си облизват лъжичките, да са обличани и събличани от едни и същи ръце - на госпожите и леличките, които пипат всички деца!
Не е едно и също, повярвай ми! ...

Съгласна съм с теб, наистина в затворени пространства е друго, имах предвид само, че не е изолирана. Деца идват от всички групи, пият от една сламка, целуват се, лигавят се, деца ...  Sick Joy

# 16
  • Мнения: 1 237
Да,за 2 месеца през лятото боледува 4 пъти.Но тя е в контакт и играе с деца,които ходят на ясла.Колкото и да я пазя пак се разболява.Една от причините да не ходи на ясла е честото боледуване.

# 17
  • Мнения: 7 106
Не ходи на ясла, но всекидневно е в контакт с деца от всички възрасти, полове и прослойки  Laughing. Не е боледувала никога с изключение на една изкарана неусетно Рубеола.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 546
И според мен всичко се дължи на затворения контакт. Ето, ние от една седмица сме на градина и на третия ден беше със сополи. Добре, че следваха почивните дни че закрепихме положението. Ама само неговото - защото след два дена болна бях вече и аз, само че по тежко. Sick Дано все така леко да минава при него. То спасяване няма, но да е бързо и леко. Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, веднъж-два пъти в годината. На детската площадка, на която играе Калина има страшно много деца и по мои наблюдения някои от тях ги водят дори болнички... Rolling Eyes

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Преди да тръгне на ясла, практически не боледуваше.
Но има значение дали има досег с други деца (братя и сестри, роднини и приятелчета) и т.н.

# 21
  • Мнения: 5 468
Спрях Гери от ясла преди 6 месеца и за този период да е боледувала 1 път. Когато ходеше на ясла, влизаше от болест в болест, от антибиотик на антибиотик, докато си докарахме /пиша го в множествено число, защото е и на моята глава/ астматичен пристъп. Това вече ме накара да я спра.
Децата, които не ходят на ясла се разболяват, но много по-рядко.
Надявам се да мога да я пратя догодина поне на детска градина Praynig.

# 22
  • Мнения: 3 098
Тръгна на градина на 2год.4мес.Преди това не е боледувала.В на4алото боледува около 2 месеца.Надявам се да се е присбособил организма й и да не се слу4ва 4есто.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не съм съгласна напълно с теорията за затворения контакт  Stop Както вече казах, моята не ходи на ясли. Играе с деца, които също не ходят. Едното да кихне, другото започва да кашля... едното да пръцне, другото го хваща разстройство... И това при положение, че не играят изобщо в затворено пространство. Както каза някой- за вирусите няма прегради  Peace

# 24
  • Мнения: 5 370
Точно поради гореизброените причини съм "връчила"Станислав на гледачка и преди да стане на минимум 3 години, никакви детски заведения. Naughty
Боледувал е 2 пъти, анитбиотик-и то поради страх от моя страна-пи веднъж.
Първия път вдигаше Т няколко дена без нищо друго.
Втория-кашля точно ден до пладне и пак имаше малко Т.
И в двата случая основният причинител бяха зъбите-вадеше по много наведнъж.

# 25
  • Мнения: 603
Ходихме на ясла юни, юли и септември. Разболял се е само веднъж сериозно /бронхит след първата седмица/. А сега имахме хрема и малко температура.
Преди да тръгне на ясла на практика е боледувал по-често и продължително, но тогава беше есенно-зимно-пролетен период. Така, че май не мога да отговоря съвсем обективно.

# 26
  • Мнения: 7 640
моите като не ходят, от 2 седмици са със сополи и покашлят.
За болни обаче не ги водя Simple Smile

# 27
  • Мнения: 14 133
Разболявал се е и преди да тръгне на градина, но не често . Наистина за вирусите прегради няма. А има деца, които и вкъщи много си боледуват.

# 28
  • София
  • Мнения: 797
Ох, това ми е болна тема в момента. Преди като си седеше в къщи детето ми боледуваше много рядко, сега откакто тръгна на ясла за един месец три пъти хрема и кашлица, е такова нещо не бях виждала. Ако продължава така ще се отказваме от яслата.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Да, разболява се и когато не ходи на ясла. Батко му ходи на у-ще и мъкне вируси всякакви в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт