Кога го/я сложихте в проходилка?

  • 3 467
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 990
След 8 месец !

# 61
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не съм го слагала изобщо!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 164
Не съм я слагала.

# 63
  • Мнения: 1 951
На 7 месеца

# 64
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На шест месеца!
Аз също исках да разбера защо ортопедите отричат проходилката ,но ....Интересно ми е някой мами ,като кажат"Не ползвам проходилка ,защото ортопеда така ми каза".ОК ,но какво обяснение ви даде, защо е против????

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 317
На 7 месеца.

# 66
# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1-вото на 5м. и половина.
2-рото на 10-11м., за 2-3 пъти, но детето не можа да възприеме това средство за придвижване и всъщност не е ползвал.

# 68
  • Мнения: 135
НА 7-мИ мЕС И ПОлОВИНА

# 69
  • Мнения: 3 334
Сложих го на 6 м.,за по 10тина минути.

и аз така!

# 70
  • Мнения: 4 414
Аз също исках да разбера защо ортопедите отричат проходилката ,но ....Интересно ми е някой мами ,като кажат"Не ползвам проходилка ,защото ортопеда така ми каза".ОК ,но какво обяснение ви даде, защо е против????
ще дам обяснение. може би пак няма да ви звучи правдоподобно, но...всеки сам си решава  bouquet
проходилката създава грешен модел на движение. в природата няма придвижване с подпора под дупето. няма и вариант като си ходиш да си посядаш и да се повозваш. това обикновено създава временни проблеми като стъпване на пръсти, но има /макар и значително по-рядко/ вариант, при който проблемът да стане по-сериозен. от друга страна, седенето в проходилка може да замаскира двигателен проблем и той да остане доста време незабелязан, а за тези проблеми и успешното им решаване времето е от изключително голямо значение. за да не си помислите, че говоря наизуст, ще кажа, че дъщеря ми имаше известни двигателни проблеми и посещавахме специализирана клиника. всичко това ми го обясниха физиотерапевт и невролог с цел да не я слагам в проходилка. освен това там се запознах с 2 деца, при които използването на проходилка беше попречило да се види проблем и той беше открит едва след навършване на годинка. познавам и няколко деца, чиито проблеми са свързани с използване проходилки.  ще кажа, че това са сравнително редки случай, но аз лично не виждам смисъл от закупуване на подобна вещ. просто обезопасихме стаята и пуснахме детето да вършее из нея. а тя никак не беше кротка...не че сега е...
ако нещо не ви е ясно мога да обясня по-подробно!
успешно ходене /с или без проходилка/  bouquet

# 71
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Изкушавах се и по-рано...но по принцип д-р Драганов е против тях, но си е удобство за майките и свобода за бебчо...

# 72
  • Мнения: 6 164
Изкушавах се и по-рано...но по принцип д-р Драганов е против тях, но си е удобство за майките и свобода за бебчо...

По-рано от кога?

# 73
  • Мнения: 44
beshe kraq na 4etvartiq mesec,tq sama se izpravi i q slogix,doktorkata kaza 4e e nevazmojno tova 4ee malka,ama kato q vidq s o4ite si axna

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Към 8-9 месец беше някъде, но изобщо не беше с цел прохождане, седеше си като на столче с масичка и аз така бях спокойна, че няма се катурне отнякъде.

Общи условия

Активация на акаунт