Да ни е жив и здрав ЕС

  • 6 405
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 315
Биляна, и аз така чета на разни места, че по принцип би трябвало (егати и условностите, сори) да може от 2007 да се пътува с лични карти.

Ми това по принцип няма как да стане,защото ние влизаме в ЕС,но не влизаме в Шенгена.Следователно страните от шенген могат да патуват с лични карти,и то само в страните от шенген... Whistling
Не си права, защото като ходихме това лято до Чехия, мъжа ми си излезе с личната карта. А Чехия не знам да е към Шенгенските страни Thinking

# 151
  • Мнения: 6 167
Биляна, и аз така чета на разни места, че по принцип би трябвало (егати и условностите, сори) да може от 2007 да се пътува с лични карти.

Ми това по принцип няма как да стане,защото ние влизаме в ЕС,но не влизаме в Шенгена.Следователно страните от шенген могат да патуват с лични карти,и то само в страните от шенген... Whistling
Не си права, защото като ходихме това лято до Чехия, мъжа ми си излезе с личната карта. А Чехия не знам да е към Шенгенските страни Thinking

 Peace
кате, снощи пуснах един линк с инфомация
няма връзка лична карта - ЕС- шенген.

има връзка лична карта - Страни членки на ЕС.

# 152
  • Мнения: 11 315


 Peace
кате, снощи пуснах един линк с инфомация
няма връзка лична карта - ЕС- шенген.

има връзка лична карта - Страни членки на ЕС.
Лени, обаче има и един друг момент. Аз дори и да искам да си джъткам с личната карта, няма как да стане, защото ще ме мислят за туристка, а аз имам настанително разрешение в международния паспорт. Така че пак ще има двойно законодателство.

# 153
  • Мнения: 818


 Peace
кате, снощи пуснах един линк с инфомация
няма връзка лична карта - ЕС- шенген.

има връзка лична карта - Страни членки на ЕС.
Лени, обаче има и един друг момент. Аз дори и да искам да си джъткам с личната карта, няма как да стане, защото ще ме мислят за туристка, а аз имам настанително разрешение в международния паспорт. Така че пак ще има двойно законодателство.
Незнам дали знаеш,че проверката с какъв статут си става за 10 мин с обаждане до имигрешън,така че няма опасност някой който е с постояннен статут да го объркат с турист. Naughty

# 154
  • Мнения: 6 167


 Peace
кате, снощи пуснах един линк с инфомация
няма връзка лична карта - ЕС- шенген.

има връзка лична карта - Страни членки на ЕС.
Лени, обаче има и един друг момент. Аз дори и да искам да си джъткам с личната карта, няма как да стане, защото ще ме мислят за туристка, а аз имам настанително разрешение в международния паспорт. Така че пак ще има двойно законодателство.

Кате, ами пътуваш си с паспорта. какъв е проблема.
даже по-добре, по -ясно и тн.
изобщо не ми е ясно какво толкова положително има в това да се пътува с лични карти. това важи за хора които нямат и не искат да си вадят международни паспорти.
дори и да пътуваш с лична карта все някой ще те пита за какво влизаш/излизаш и като кажеш, че имаш разрешение за престой щеш не щеш ще трябва да извадиш паспорта.
така, че аз определено ще продължа пътуване с паспорт.  Peace

# 155
  • Мнения: 191
Незнам дали знаеш,че проверката с какъв статут си става за 10 мин с обаждане до имигрешън,така че няма опасност някой който е с постояннен статут да го объркат с турист. Naughty
Проверката става online, защото вси4ко е компютъризирано.
Аз преди година и половина си бях забравила документите (разрешителната карта за престой) в къщи, и бях готова да се връщам от летището за да си ги взимам, но на грани4ният контрол много добре знаеха с какъв статут съм и вси4ко мина без проблеми.

# 156
  • Мнения: 818
Да де няма значение,дори и без документ да си име рожденна дата и си готов...

# 157
  • Мнения: 77
ЗДравейте .  bouquet
Аз също не съм възхитена от влизането на БГ в ЕС защото не сме готови за там. EmbarassedНито финасово нито психически.БГ сега е празна а тогава незнам може само като държава да остане без българи в нея. Mr. Green
И все пак дано да е за добро поне за децата ни Peace

# 158
  • Мнения: 2 292
един приятел, француzин, учи висше в УК и каzа , че там хората се делят на черни и бели , като нямаше в предвид цвета на кожата.

# 159
  • Мнения: 3 423


 Peace
кате, снощи пуснах един линк с инфомация
няма връзка лична карта - ЕС- шенген.

има връзка лична карта - Страни членки на ЕС.
Лени, обаче има и един друг момент. Аз дори и да искам да си джъткам с личната карта, няма как да стане, защото ще ме мислят за туристка, а аз имам настанително разрешение в международния паспорт. Така че пак ще има двойно законодателство.

Споки. Разбира се, че ще може да пътуваме само с личните карти.
Аз в моя международен паспорт нямам никаква виза за Германия,
пък си пътувам нормално навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт