За сметките на тока

  • 5 184
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 640
ама наистина си вижте часовника, както каза веси1.
На мои близки си се беше самоизместил и осемте часа нощна тарива си ги караше от 9 до 17ч- кеееф

# 76
  • София
  • Мнения: 2 437
kambanska,аз тъкмо се бях нахъсала утре ако не ми отговорят,да ходя до Енергото да се разправям Thinking.....значи файда никаква няма да има и при мен.
Ами така е,трябва да оправяме борчовете на Столипиново....егати,тия циганори 300 пъти по добре от нас.
Извинете за нецензурните думи,но се ядосах
Ако имаш време за губене иди-иначе са много/даже прекалено,макар и доста насилено/любезни...на мен ми обърнаха голямо внимание/щото бях бременна в последните месеци/но в крайна сметка излезече"проблема на давещите се е на самите давещи се..."
Сега търсим познат ,който да рабоги в енергото,та да измислим нещо...че вече и на мен ми писна.....
При положение,че нашият вход се ЗАПАЛИ,защото изгоряха всички електромери,поради кражба на ток,енергото не направиха нищо и в крайна сметка не знаем кой ни краде.Казаха,че няма как да го хванат #Cussing out За 5г,в които в жилището не е живяно,имаме 700 лв ток #Crazyсумарно.Какво да направя да му....Последния месец имаме 100 лв ток.,а почти не сме се свъртали у нас. Shocked
Преди да напуснете дома за по-дълго изключвайте главния прекъсвач...иначе, ако сте в блок, някой съсед вероятно се е вързал към вашите контакти...За да го хванете, изключете всички електроуреди и прекъсвачи, започнете да включвате прекъсвачите един по един и така ще видите къде електромера започва да върти, т.е. ще хванете посоката на крадеца. Успех!
Моя колежка просто резна кабелите към контактите на стената, от която я крадяха и сложи разклонители...

# 77
  • Мнения: X
 Е сега остана и кабелите да отрежа....че то май само това не сме пробвали....
ама наистина си вижте часовника, както каза веси1.
На мои близки си се беше самоизместил и осемте часа нощна тарива си ги караше от 9 до 17ч- кеееф
За самоизместване не съм чувала,чувала съм за самоинициатива на комшии /основно пенсионери ,които са си по цял ден вкъщи/ ,и така през деня се отчита нощна тарифа,а вечер -дневна...
PolarFox ,а на теб сигурно ти е писнало от оплакванията с/у Енергото,Топлофикация ,ВиК и т.н....но докато не ти спретнат подобен номер ще ти е трудно да ни разбереш/а пък като тръгнеш да се разправяш с тях и видиш,че в пълна сила е оная приказка дето битият си е бит и т.н./Аз също си мислех в началото,че грешката е в нас,но вече сме станали като главни енергетици вкъщи-даже няколко пъти се залавям,как на чуждо място гася лампите...,чакам да стане поне 23часа за да включа пералнята/ и съответно я чакам да свърши за да извадя прането,че иначе до сутринта се намачква/,гладя пак през нощта,по-сложните манджи се правят вечер,на всяко излизане гася РСто...и да не продължавам...но въпреки това/и както писах преди в темата,че готвя предимно на газ,отопляваме се на дърва и бойлера е включен към парното ,или също само на нощна тарифа се включва/,сметките пак ни са изненадващи-особенно едната през зимата беше такава,че киловатите в нея не можехме да достигнем при положение ,че всичките ни ел.уреди/повечето от тях са клас"А"/по 24часа работеха...И за да не се връщам много назад,през повече от половината месец август бяхме на село,но сметката пак си беше повече от прилична....Та затова споделих тук яда си...защото предполагам знаете за проблема с тока в ромския ни квартал.... а в същото време в Пловдив тролеите са нашарени с реклами на EVN все едно имам право на избор м/у тях и друга компания....
И знам,че ну му е тук мястото,но точно тези дни и от ВиК,ме сюрпризираха,че тоя месец имаме 2 кубика вода/при положение,че винаги ми пишат поне по 10/ и инкасаторката ми сматалеви ,че нещо сигурно е объркала..щото нас нали ни няма обикновенно/пък точно когато трябва да минава съм си все вкъщи,ама .../...та ще кажете лошо няма,сметката е по-малка...но аз искам да си плащам каквото и когато съм го потребила...а не когато някой друг реши,че му е удобно.

# 78
  • Мнения: 46 518
... И за да не се връщам много назад,през повече от половината месец август бяхме на село,но сметката пак си беше повече от прилична ...

Сметката е нещо относително, защото има месеци, в които не минава инкасатор и само преписват показанията от аналогичен месец. Вие тогава погледнахте ли показанията? Имаше ли отчетени единици, докато ви е нямало?
Следете тези неща, за да хванете, ако някой се прикачва към вас.

# 79
  • Мнения: 663
Вчера платих тока -70 лв. Shocked Shocked Shocked,миналия месец 40лв.

# 80
  • Мнения: 3 929
Лятото плащахме по 50-55 лв. - нито повече, нито по-малко. Четири човека сме и малко дете, имаме всички възможни електроуреди, компютърът е включен почти нон-стоп, перална се пуска почти всеки ден, да не казвам всеки ден. Все ни се струва, че е много, защото нашите съседи, със същия брой членове, плащат по около 30 лв. максимум. Направо не знам. Дали инкасаторите не си пишат показанията едно към кесим?

# 81
  • Мнения: X
... И за да не се връщам много назад,през повече от половината месец август бяхме на село,но сметката пак си беше повече от прилична ...

Сметката е нещо относително, защото има месеци, в които не минава инкасатор и само преписват показанията от аналогичен месец. Вие тогава погледнахте ли показанията? Имаше ли отчетени единици, докато ви е нямало?
Следете тези неща, за да хванете, ако някой се прикачва към вас.
Таблото ни е без позорец,инкасатора кога минава знам приблизително,защото няколко пъти помолих да ми звънват като отчитат/че ние ключ нямаме,щото не ни трябвал/,но е много трудно да звъннеш,явно...И точно затова вече почнах да се съмнявам дали домоуправителя не се възползва от нас... newsm78,ама ако ми дойде още една такава сметка и вече и в извънземните ще почна да се съмнявам...

# 82
  • Мнения: 46 518
Значи ви е удобно да си следите показанията и да видите има ли измама, засечете на тръгване и изключете всичко, като се върнете вижте дали са се променили показанията, ако има разлика- някой ви краде Tired

# 83
  • Мнения: 2 000
Обикновено 70-80 лева, обаче юли месец сложихме климатик и сметката скочи на 120 лева.

# 84
  • Мнения: 603
ами днес платихме 55 лв.,бях бясна,защото почти бяхме на почивка,но както и да е,но ако и следващия месец ми се стори много,  ще имат много здраве от енергото- ще си викна техник да види тези ел-ри,щото няма да плащам тока на комшиите #Cussing out

# 85
  • Мнения: 22 905


При положение,че нашият вход се ЗАПАЛИ,защото изгоряха всички електромери,поради кражба на ток,енергото не направиха нищо и в крайна сметка не знаем кой ни краде.Казаха,че няма как да го хванат #Cussing out За 5г,в които в жилището не е живяно,имаме 700 лв ток #Crazyсумарно.Какво да направя да му....Последния месец имаме 100 лв ток.,а почти не сме се свъртали у нас. Shocked
Цитат
Преди да напуснете дома за по-дълго изключвайте главния прекъсвач...иначе, ако сте в блок, някой съсед вероятно се е вързал към вашите контакти...За да го хванете, изключете всички електроуреди и прекъсвачи, започнете да включвате прекъсвачите един по един и така ще видите къде електромера започва да върти, т.е. ще хванете посоката на крадеца. Успех!
Моя колежка просто резна кабелите към контактите на стената, от която я крадяха и сложи разклонители...
Aми не става,имаме СОТ и ме е страх да оставя къщата без охрана.Със съседите много много не се познаваме и не може да се разчита.Ще засека електромера колко е навъртял,като оставя само СОТ-а от всички уреди включен.А колкото до кражбата-става някъде навън ,по ел.инсталацията.Не се краде от апартамента,а от жиците по етажите и е трудно да се намери.А енергото не го интересува и сме с вързани ръце.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 09:32 от Деси-мама х2

# 86
  • Мнения: 7 640
камбанска, и аз имам проблеми с тия дружества, не са ме пожалили Laughing, не ми се обяснява какви са и как са- плащам си все едно напред, после всичко си идва на място. Кофти е, че ми държат парите и ги кредитирам безлихвено.;

В случая ставаше за друго въпрос- за възмущения от собствената висока сметка и ниската на комшиите.

ами днес платихме 55 лв.,бях бясна,защото почти бяхме на почивка,но както и да е,но ако и следващия месец ми се стори много,  ще имат много здраве от енергото- ще си викна техник да види тези ел-ри,щото няма да плащам тока на комшиите #Cussing out

пак питам- съвпадат ли показанията на електомера и бележката- ако да- какъв е проблема?
Акосмяташ, че има прикачили се- трябва да ги намериш, това не е задължение на Енергото, мисля Thinking

# 87
  • Мнения: 1 403
Винаги плащаме около 80лв, този месец като имаме 60лв  newsm78

# 88
  • Мнения: 1 427
Между 20 и 30 лв., независимо от сезона.
И ние сме така!

Общи условия

Активация на акаунт