Помощ - сучем си пръстчето

  • 847
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
 Много усилено си сучем палците и на двете ръце. Страх ме е да не й се деформират зъбките. Чух за някакво мазило Daum-exol, което помагало за отучване от вредния навик. Има ли мами които да са го ползвали при тримесечни бебчета? Притеснявам се дали не сме много малки за такъв тип мазило и да си навлечем други неприятности. Моля споделете опит, защото вече опитах всичко за което се сещам - включително и ръкавици, и дежурен възрастен до малката за да вади пръста, но без резултат.

# 1
  • Мнения: 46 403
Ами те на 3 месеца всички бебета си ядат ръцете, не става дума за навик.
Моята дъщеря, въпреки, че вече беше свикнала с биберон-заклъгалка и предполагам е била достатъчна за сукателния рефлекс, пак си ги ядеше, но отмина без никакви мерки.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Все още си ги смучем,но аз нищо не съм правила.Опитах да го вадя,обаче тя тогава нарочно го бута в устата.Ще чакам и се надявам да го израсте.

# 3
  • Мнения: 919
Дъщеря ми до скоро си смучеше много серизно палеца, което помагаше в някои моменти, но аз определено исках да спре. Изчаках докато стана на годинка ( даже месец преди това) и купих въпросния лак за нокти Daum-exol. След 3-4 мазания просто забрави за палеца. Но за твоето детенце още е рано. Не се препоръчва за деца под годинка. Изчакай и сама може да се откаже, като порастнат зъбките. Знам, че е много дразнещо и все ти се иска да й махаш пръстчето от устата, но май е по-добре да я оставиш на мира и да видиш дали няма да се откаже сама. Ако не успее сама, ти ще й помогнеш скед като порастне малко.
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 7 803
Ами те на 3 месеца всички бебета си ядат ръцете, не става дума за навик.
Моята дъщеря, въпреки, че вече беше свикнала с биберон-заклъгалка и предполагам е била достатъчна за сукателния рефлекс, пак си ги ядеше, но отмина без никакви мерки.
точно така е

# 5
  • Мнения: 942
Дъщеря ми до скоро си смучеше много серизно палеца, което помагаше в някои моменти, но аз определено исках да спре. Изчаках докато стана на годинка ( даже месец преди това) и купих въпросния лак за нокти Daum-exol. След 3-4 мазания просто забрави за палеца. Но за твоето детенце още е рано. Не се препоръчва за деца под годинка. Изчакай и сама може да се откаже, като порастнат зъбките. Знам, че е много дразнещо и все ти се иска да й махаш пръстчето от устата, но май е по-добре да я оставиш на мира и да видиш дали няма да се откаже сама. Ако не успее сама, ти ще й помогнеш скед като порастне малко.
Успех  Peace
Peace

# 6
  • Мнения: 182
 Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 77
Ами те на 3 месеца всички бебета си ядат ръцете, не става дума за навик.
Моята дъщеря, въпреки, че вече беше свикнала с биберон-заклъгалка и предполагам е била достатъчна за сукателния рефлекс, пак си ги ядеше, но отмина без никакви мерки.

  Laughing Ние сме същите - тъкмо щях да пускам тема  Hug  Пуу, много ме дразни като почне с такова усърдие да си смуче ръцете и да цока звучно сякаш ще пуснат нещо, бута си бибата и почва да се лигави.
 Дано да е период, който ще отмине бързо!  Praynig

# 8
  • Мнения: 6 164
Крис го запознах с биберона-залъгалка още в родилното и все още няма представа, че има палци! Joy Само като го замъчат зъбки "гризе" кокалчетата от горната страна на юмрука си.

# 9
  • Мнения: 903
И ние го имаме същия проблем , но ще изчакам... ако не спре самичък, тогава ще вземам някакви мерки.

# 10
  • Мнения: 2 821
и купих въпросния лак за нокти Daum-exol.
А от какъв магазин го купи? Парфюмерия и козметика ли?

# 11
  • Мнения: 4 621
Яна все още си смуче палеца когато заспива, но аз не виждам проблем в това. Ще се отучи, когато му дойде времето Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 35 770
По-добре е да смуче биберон, отколкото палеца си, защото по-лесно може да се откаже бебето от биберона, отколкото от палеца/ да не кажа че в повечето слуваи е невъзможно/

# 13
  • Мнения: 344
Консултирала съм се с детски психолог, според който смученето на палеца до 2 години е физиологично. Преди това обаче и аз пробвах с Даум ексол, но Елена си го изцока и въобще не му обърна внимание Mr. Green. Затова за сега съм се отказала от насилствените методи.

# 14
  • Madrid
  • Мнения: 514
Моето щурче си смуче показалеца и то свит,лелеее толкова ме дразни CloseТой го смуче,когато е гладен,когато му си спи или му е скучно,на сън през нощта/а аз ставам усърдно да го махам/ и всичко това без успех Twisted EvilНе мога да се примиря и ми е много гадно!Знам,че е нормално,нали е бебе,но това ме побърква!Като стане на годинка ще пробвам с мазилото Peace
Като знам как брат ми си смучеше пръста до 7 клас...дано при нас не е така Praynig

Общи условия

Активация на акаунт