Нацепени ъгълчетата на устните

  • 2 857
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте имам един проблем от няколко години, а именно, че ъгълчетата на устните ми се разраняват, белят, или просто са с леко зачервяване. Да това е липса на някой видове витамини, а и плюс това, че имам лека анемия... Както и да, е. Прочетох доста неща и установих, че са ми нужни 3 вида витамина, за да се справя с проблема - Витамин B2, цинк и желязо разбира се.
Пише, че препоръпителната дневна доза е:
От Витамин B2 - 1,1mg
От цинк - 15mg
И желязо - 18mg
Отидох в близката аптека да ги закупя, всеки по отделно, но нямало. Препоръчаха ми някаква друга кутия "Multivita Mix Crono" с комбинирани, разнообразни витамини, минерали сред които също се съдържат и Витамин B2, цинк, желязо. Купих я, но проблемът, е че грамовете на желязото и цинка са по-ниски от препоръпителната дневна доза. Можете да видите на снимката.
 Как мислите? Ако приемам този Multivita Mix, ще успея, ли да излекувам напуканите си ъгълчета на устните? Ще има, ли действие или да си закупя витамините по отделно?

# 1
  • Мнения: 731
Това цепене може да се дължи на алергия към нещо - крем за лице, някое мазило, лимони или друго ... Знам ли ?!

# 2
  • Мнения: 40 922
Мажи ъгълчетата със зехтин и не си облизвай устните в студа.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 184
На мен обикновен медицински вазелин от аптеката ми свърши работа за същия проблем.

# 4
  • Мнения: 40 922
И ей това върши много добра работа:

https://beautyshop.bg/product/5637/nivea-balsam-za-ustni-s-o-s.html

# 5
  • Мнения: 2 039
Като дете много страдах от напукани устни,направо до кръв.Само зехтина ми помогна.

# 6
  • Мнения: 731
Сетих се, че може да бъде алергия и към паста за зъби.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 21:01 от ksati

# 7
  • Мнения: 211
Преди време бях на преглед при д-р Кадъм (занимава се с метаболитни проблеми) заради дефицит на б12. Каза ми, че един от симптомите на дефицит на б12 са нацепени ъгълчета на устните.
Дозата на този витамин, която се съдържа в посоченият от вас продукт е много малка, за да запълни тези липси.
Най-добре е да посетите специалист, който да ви посъветва какви изследвания да направите в тази връзка, както и какви добавки да приемате.

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Пиеш ли достатъчно вода?

# 9
  • Мнения: 9 439
В ДМ има вазиелин на Балеа, който е много ефикасен. Препоръчвам го.

# 10
  • Мнения: 4 407
Пий някакви витамини. Ако не се повлияе до седмица, значи ти е малка дозата.
На мен ми се напукват целите устни, не се нацепват ъгълчетата. В момента пия желязо 14 мг, и В комплекс - В50 Комплекс (това му е името, от повечето Б-витамини количеството е по 50 мг). След като пия по 1 хапче от двете на следващия, или максимум след 2 дни, устните ми вече не са напукани.

# 11
  • Мнения: 855
Аз като дете имах такъв проблем. Става ха такива рани, че като се усмихнеш или опитвах да говоря, кървяха. Оправиха ме с домашен крем невен със свинска мас. От тогава изобщо не се появяват, камо ли да стават онези ужасни рани. Мисля, че и в аптеките продават подобни, но ние си приготвяне вкъщи и го ползвам за всякакви кожни проблеми.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 415
И аз имам подобен проблем. Мажа превантивно с каквото намеря - крем с невен, мазен крем с екстракт от чаено дърво, дори бебешки крем срещу подсичане, и задължително навън балсам за устни с някакво успокояващо действие.

# 13
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Зависи... От много неща може да се цепи кожата на ъгълчето между устните. Може да бъде и от някакво замърсяване. И на мене ми се беше случило преди време. Предписаха ми мехлемче с йод и мина за 2-3 дни.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 213
(просто ще споделя личен опит)
Баща ми страдаше години, ама разбирайте около 5-7 от постоянно нацепени ъгълчета на устните...оказа се, че има диабет тип 2. Откакто кръвната му захар е в норма (2 години) , нито  веднъж не са му се нацепили. Неговият ендокринолог беше казал, че това е сигнал за проверка за диабет.
Иначе аз съм с дефицит на б12 (мутация MTHFR) и никога не са ми се цепили Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт