Трудно заспива...

  • 1 441
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
 FlutterЗдравей! Спокойно, и аз в началото когато бебка беше на месец и половина, в разгара на коликите, се притеснявах с това будуване денем, спиме и досега през деня по 40- 50 минути следобед, а повечето време будуваме! Вечерите , особено след 20 часа си будуваме, защото поне аз така си го обяснявам, напрежението през деня се е натрупало на бебка, нервна е, освен това нас все още ни мъчат колики/ е , не са като в началото, но ги има/! И какво правя аз след храненето в 21-21,30/, концентрирам се върху спокойствието на бебка, гушвам я в стаята, в която спиме, изгасям лампата, пълна тишина, и започвам да я разхождам напред назад, като и и говоря тихичко шшш-шшшш! Често я галя и по главичката и така бебка бавно се унася, то обича да усеща и да му мирише на мама! И понеже се и кърмим, ако това не помогне, давам и гърда, сучейки бебка се унася моментално! На теб може би ще помогне залъгалка, опитай се да я сложиш в устичката докато правиш същото това упражнение, ако решиш! Това е от мен! Дано съм била полезна! Hug

# 16
  • Мнения: 942
Има два пъти през деня, когато малката нервничи и не може да заспи, това са дремванията от 10.00 до 11.00 и от 18.00 до 19.00 ч. С нощният и следобедният сън няма проблем, заспива сама.Не знам защо е така.Спи й се, търка очи, обаче вчесто да заспи плаче.И аз едва я приспивам, в къщи ако сме - гушкам я, ако сме навън - люлея количката.
я вие все едно говорите от наше име Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 299
Това е много често срещано явление. Спи му се на детето, 2 не вижда, но върти, сучи, мрънка, реве...и не иска да заспи. Ако някой ми го обясни...
 Викториа до годинката си заспиваше без проблем, Сега като почне да мрънка и да реве за най-малкото нещо, знам че й се спи. МНого е досадно/ Confused

# 18
  • Мнения: 6 164
И ние сме така, но заради зъби. Навеждам се, допирам си главата до неговата и поради ужасни певчески способности му мънкам. Т.е. пея някаква измислена песен с "Мммм ммм ммммм ммм мм мм ммммм...." Laughing И той се заслушва и унася. Peace

Както виждаш на снимката по-долу креватчето е на горно ниво и това с навеждането е лесно, но не знам как ще я караме като го смъкнем на долното, защото вече свикна с това приспиване. Освен да се провисвам до долу през решетката... Crazy

# 19
  • Мнения: 1 259
И ние минахме през този период,даже и сега е така понякога.Тогава го приспивах само на терасата да чува шума от улицата и на ръце #Crazy

# 20
  • Мнения: 175
Здравейте, и ние имахме същия проблем но искам да споделя с вас как заспива много лесно и бързо сега. Значи сядам, взимам я да ми легне в скута като главата й е върху коленете ми, но под нея слагам възглавничка и започвам да я люлея с краката или да я друсам и заспива за 10 мин. УСПЕХ!

# 21
  • Мнения: 346
И при нас го има този момент, когато му се спи, но мрънка, търка си очичките и не може да заспи. Аз пробвах да го тупкам лекичко по дупенцето, но не силно, а сякаш го люшкаш. На втората минута вече се унасяше и заспа. Днес се повтори същото. Синът ми обикновено заспива на гърда, по друг начин преди не можеше, но сега му давам Дактарин заради млечица и след ядене не му давам пак гърдата.

# 22
  • Мнения: 1 165
И ние сме от трудно заспиващите.Денем спи единствено в шезлонга, а вечер...започва едно разместване на мебелите в стаята LaughingДолепям кошарата й да моята страна на спалнята,хващаме се за ръчички и така ...цяла вечер.Ай съм я пуснала и до 10 мин. следва плач.Баща й по едно време се шегуваше,че била като Леонардо Да Винчи-спи по 15 мин. на два часа.Аз вече се примирих и ми остава да се надявам,че с времето ще свикне поне вечер да заспива сама. Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 3 832
Нашия син горе долу на тая възраст започна трудно да заспива и това продължава и до сега  smile3516.

# 24
  • Мнения: 3 929
Не мога да си спомня как точно беше на вашата възраст, но ние винаги сме имали проблем със спането. за заспиването да не говоря. И сега, вече на 11,5 месеца, така си търка очите, че кървясват, очевадно е, че му се спи, а се кълчи, извива се в ръцете ми, мрънка. Явно е период. От преумора също трудно се заспива. От емоции, от мнага хора, които са видели през деня, от превъзбуда.

# 25
  • Мнения: 380
Буболинка, освен че имаме същите проблеми, дребосъците ни са родени и в един и същи ден  Laughing
Голям проблем е това заспиване. По цял ден будува. Спи му се, очите зачервени, а като го сложа в креватчето и започва да мрънка,после по-силно и като започне да се дере го вдигам. Все иска да е прав, да гледа и клюкарства наоколо Crazy
И тия колики го побъркаха, въпреки че значително понамаляха в сравнение с преди.
Та общо взето и ние будуваме като вас Peace

# 26
  • Мнения: 5 026
Забелязвам, че бебка много трудно заспива - мрънка, върти се, плаче, търка очичките, зачервяват й се, но не иска да спи...
Има един момент, в който и на ръце не иска, нито в столчето , нито в леглото, нито в количката...и така минава 1|2 час Confused
Не са колики - тях ги познавам идеално вече, спокойно й е коремчето, но нервничи...
Има ли някой като нас да ни даде съвет, защото е много изнервящо и за нея и за нас, ако трябва на лекар да я заведа? Thinking Confused
Колко позната картинка Simple Smile Ще премине! Вече сме на 7,5 месеца и мислих, че отминахме този период, но тази сутрин заспиването му  отново беше кошмарно. Така се мъчим и двамата, но..това е!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Значи не сме само ние Hug, мисля си да взема някакво успокояващо сиропче или да я заведа на невролог, много се мъчи милата...
WinnieThePooh , залади коликите и тя свикна права на ръце и не признава друго положение, и при нас уж намаляха, но онази вечер пак се върнаха... Confused

# 28
  • Мнения: 108
при нас все още е така, обича мама да го гушка, но ако е твърде уморен я бута сякаш не я иска. Плаче и търка очите, наскоро започнах да го преспивам заедно с една мека играчка, гушвам ги двамата и така се носим, люш-люш..

Общи условия

Активация на акаунт