Професионални серии за коса 145

  • 51 487
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 489
Здравейте.
Очарована съм от терапията на Алфапарф, направо е чудесна. Благодаря ви за насоката.
Сега искам да ви помоля да ми кажете с коя боя и кой номер да боядисам косата, защото това не ми харесва хич. Ужасен цвят. Искам нещо карамелено. И имам бели коси.

# 61
  • Мнения: 317
Благодаря за новата тема.
От намалението в ЗР нищо не ме грабна. Единствено се  чудя на маската чудо на Маракеш, ако може някой да припомни за действието и.

Що се отнася до тонирането. Не бях чувала за подобно нещо преди да се включа в темата. Няколко пъти правих със син коректор за туширане на оранжеви отенъци. След което  вместо да се боядисвам, започнах само да се тонирам веднъж месечно. Боята я разреждам с вода+Олаплекс 1, мажа цялата косса и седя 10-15 мин.

Тониращи продукти: имам туша в зелено на Керастас и на Лореал в синьо. От тези, които  се добавят с М/Б. В началото ги ползвах и бях доволна повече от този на Керастас. Сега обаче сякаш нямам нужда. Вчера гледах в Арлен на Wella ,някакъв Б за брюнетки. Може по-нататък да го пробвам.



Аз също взех двустъпковата на Алфапарф и много ми харесва. На моята кос като действие е като Lanza Healing oil серията.

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 16:59 от kotenze_84

# 62
  • Мнения: 2 854
Благодаря за новата тема! В сферата на боите нямам почти никакъв опит, защото използвам само био боя, която е доста гадна като аромат и консистенция, но е вариант за слаба коса.
Момичета искам да ви попитам колко често се използва почистващата ампула на Напура?
Каква е тази био боя?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 281
Благодаря за темата Hug
За тониране /на жълти оттенъци по кичури/ ползвам само това
https://www.zlatnaribka.com/bezamonyachen-toner-za-rusa-kosa-lak … rch=K%20blonde%20
Доволна съм Blush

# 64
  • София
  • Мнения: 1 793
И аз матирам по рецептата на Принцесата, но наистина става по-тъмно. Т.к съм решила да си сменя цвета с 2 тона по-светло, си поръчах от ЗР боя, сив коректор и bleach пудра. Обмислям да направя рецептата на НадТаб с аспирина и ДПШ, след това секторно /тип балеаж или калифорнийски кичури/ с пудрата като мисля да сложа Олаплекс 1, след това по-светлата боя на цялата коса с оксидант 12 /първо дължини последните 10ина минути и корени/, след това матиране с по-светлата боя, син и сив коректор /с цел премахване на ръждиви отенъци и побутване към студената гама/. Ще пиша какво се е получило Simple Smile. Предвид това че съм Хоум Офис предполагам че ще го правя в няколко дни, защото иначе ще е мноооого дълго и познавайки се накрая ще претупам. Ако някой с познания в колористиката вижда груба грешка в идеята ми, моля да пише Simple Smile.

Вчера гледах незнам си колко видеа на Брад Мондо по темата и още повече се вдъхнових Simple Smile.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Мацки с червени коси, какви продукти използвате? Трябва да си призная, че аз професионални серии не съм използвала, не съм имала и проблеми, но ми се иска вече да се взема в ръце и да започна.

# 66
  • Мнения: 148
Благодаря за новата тема! В сферата на боите нямам почти никакъв опит, защото използвам само био боя, която е доста гадна като аромат и консистенция, но е вариант за слаба коса.
Момичета искам да ви попитам колко често се използва почистващата ампула на Напура?
Каква е тази био боя?
https://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-% … D0%B2%D0%BE.10912

# 67
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Новият нощен серум за блондинки е наличен в рибата на 55лв. Направо ме забиха в земята  с коментара ми преди няколко поста Grinning. Само,че къде са останалите продукти от серията?

# 68
  • Мнения: 2 454
След това не знам кой Ш от тези които притежавам да използвам?
Скрит текст:

Съответно кой балсам или маска след Ш да използвам също не съм много наясно.
Скрит текст:
Аз бих ползвала шампоаните на Меди,т.к. са без сулфати или Ш на Новекс,той,ако не се лъжа е по КГ метода.
Балсам  Алцина,киселинен е,ще хидратира и затвори косъма след процедурата.

Искрица според мен трябва да добавиш и син коректор.6.1 е с малко синьо,но на фона на 10-15см лилаво,синьото ще се загуби.Но,при добавяне на толкова много коректор,косата ти най-вероятно ще потъмнее поне с 2 тона.Колкото е по-тъмна косата,толкова повече коректор се слага,но за ниво 6,мисля че бяха 5-6см,иначе става много тъмно

Hristo Mihailov косата ти по-карамелена от това което виждам едва ли ще стане.Дали нямаш друг цвят предвид?!

Casual първият е протеинов,вторият балансиран,третият хидратиращ.Зависи каква е целта.Третият е най-универсален,можеш след всичко да го ползваш

И по темата,Агентче благодаря!
Тонирам дължини два пъти в месеца.Един път когато боядисвам корени и още веднъж след две седмици.Ползвам тонерите Igora Vibrance на Шварцкопф с 6vol. гел активатора от серията
Скрит текст:

# 69
  • Мнения: 190
Здравейте, напълно съм "боса" на тема профи козметиката, така да се каже Simple Smile Не мога да се ориентирам с какви продукти да започна. Косата ми е с мазни корени и леко сухи краища, боядисвана, със лек косопад, без никакъв обем в корените. Ползвам олаплекс шампоан, олаплекс 3, Керастас Генезис( шампоан за мазна коса), стимулант на ФК за растеж. Досега не съм позвала финиши или пък термо защити за коса. Суша се със сешоар. С какво да започна, какви продукти да си купя? Целта ми е по-гъста коса, по-здрава, по-малко омазняваща се. Мерси.

# 70
  • Мнения: 1 229
Първо купуваш една термозащита,може да пробваш по бюджетните,като олиосета или чи. Мацките ще се включат със финишите и други препоръки. Шампоан за мазните корени тук се харесва чи със чаено дърво мисля че беше. Не съм го ползвала нямам мнение.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 115
bububu, аз харесвам Ш за мазни корени и сухи краища на Philip Kingsley.

# 72
  • Мнения: 489
Vanessa, май си права.... 🤔Може би имам предвид нещо светло кафяво... Неискам да я потъмнява много, но и това Русо, не мога да го свикна. Ама незнам каква боя да си сложа.

# 73
  • Някъде там
  • Мнения: 4 899
Vanessa,  благодаря ти за съвета.
Не знаех, че не трябва да е повече от 5-6 см.
Косата ми е доста лилава Иска ми, се да е по кафяво лилавеещо обаче Simple Smile
Имам боя и мислех в нас да се правя, но мога да отида и на фризьор.
Боята обаще ще стане излишна и ще се наложи да я хвърлям.
Ако някой има код за ЗР ще помоля да ми прати на ЛС. Искам да си поръчам нещо.

# 74
  • Мнения: 3 705
Casual,
Може да пробваш новия хидратиращ спрей на Moroccanoil, той е без отмиване и има вариант от 50 мл.
Ето този: https://beautymall.bg/multifunktsionalen-sprey-bez-otmivane-moro … eave-in-50ml.html

На теб какво ти се иска да постигнеш?

Общи условия

Активация на акаунт