НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 121
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
SOPHI   казаха, че масажът се прави, когато бебето бодърства през деня, а след банята вечер обикновенно му се спи и трябва да хапва и сигурно заради това. А забравих да кажа, че стаята трябва да е проветрена, но без да е студено, както и че в началото масажът е само с поглаждане, а разтриване само по външната мускулатура, т.е по външната част на крачетата и ръчичките  newsm32

# 271
  • Мнения: 2 332
Ми аз съм мама от лекцията, ще разкажа накратко (ама добре хапнахме   Joy )
...

Колко предвидливо не сте снимали отрупаната маса...  Joy
Благодаря за преразказа на лекцията  Hug.

Искам да попитам - преди време питах, но не ми обърнахте внимание - карил беше писала за лепенки за пъпче - откъде се купуват - санитарните магазини или...?

# 272
  • София
  • Мнения: 2 437
Мони,не си ти само от бодърстващите през нощта Mr. Green-и аз като стана към 2.30-3.00 до тоалетна и след това не мога да заспя,и какви ли не глупости ми минават през ума Crazy-да вземем да си чукваме среща пред компа,а Wink
 

Няма проблем колко му е Hug

Роси
аз такива лепенки гледах в един бебешки магазин в центъра на Чико, но тогава не си взех. Така че в голимите магазини няма начин да не се продават.

А мамите от лекцията са много сладки и сега веднага задавам въпрос -
Коя е мацката с розовия спортен комплект - панталон и суичър. Искам и аз да си купя такъв, така че очаквам да каже откъде й е?

# 273
  • Мнения: 3 034
Ronja, много кофти това главоболие, дано не е от кръвното, а от преумора. ДА се оправяш бързо, ей. Wink
Деи4ка , това, което ти се случва като изпускане не е изобщо срамно, а нещо съсвсем нормално за последните месеци от бременността. Аз не съм имала подобни смущения до сега, но съм чувала, че може да се появи - ползвай ежедневни дамски превръзки, за що годе някакво удобство. И спокойно, ще мине след раждането. Peace
TALI1  и  Ивето, стискам палци да задържите фронта колкото се може по-дълго, но споко, с вас сме, така че, каквото и да стане - да мине леко и безпроблемно. fingerscrossed

Ей, момичета втора среща пропускам и вече ми е терсене. newsm77

Иначе Марена е екстра, само дето покрай нея, за да не я дразня и аз съм на диета, така че обикновено чакам да заспи и да си хапна, ако въобще ме огрее. eat

# 274
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
А мамите от лекцията са много сладки и сега веднага задавам въпрос -
Коя е мацката с розовия спортен комплект - панталон и суичър. Искам и аз да си купя такъв, така че очаквам да каже откъде й е?
[/quote]

Ми това е моя милост gadamer   Embarassed - дрешките ги взех от EXXO на Витошка, трябва да има и други цветове  Crazy

# 275
  • Мнения: 2 332
Мишенце - вашия вирус май е този... радвам се, че вече се оправяте!

Ивиче - значи по неволя си на разтоварващ режим Wink - стискам палци да продължи не повече от 3 дена Simple Smile.

Роси [/b] аз такива лепенки гледах в един бебешки магазин в центъра на Чико, но тогава не си взех. Така че в голимите магазини няма начин да не се продават.
...
Благодаря!  Hug

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 17:47 от Роси74

# 276
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
sdsm-moni - упс, нещо цитата не ми се получи, сори  Blush

# 277
  • Мнения: 553
ммммммм в списание "9 месеца" има една много хубава ноемврийка до Маренаааа  Hug
пу-пу!    bouquet

# 278
  • Мнения: 498
Момичета, здравейте...вече съм малко по-добре,,даже смятам да сготвя нещо за хапване Simple Smile

Благодаря за съветите - смятам да послушам всички ви Simple Smile.
karil, апарат за кръвно наистина трябва да си купя, че майка ми бе хипертоник. А и червен конец ще си сложа. Кви хора има?  newsm78 Онзи ден, като слизах в един подлез, някакъв чичка ми викна отгоре "Момиче ще е" Ама ей така- като на стадиона???

iveto, абе за този аналгин сигурна ли си? защото на мен са ми казали че само парацетамол мога да пия и да търпя...Ще взема да питам акушерката отново в понеделник, че ако имам още един такъв пристъп,,и ще се хвърля отнякъде. Нали ви казвам - през цялото време си мислех - че надали родилните болки могат да се сравнят с това  Rolling Eyes
Дени, то май много хора са били с болежки снощи,,,да не би да е от луната  Joy. За изпускането съм чувала че е нормално,,както казва ивиче. Затова препоръчват онези Кегел упражнения май.

гадамер, това че новородено не се слага по корем противоречи на всичко чуто досега  newsm78. На нашата лекция тук акушерките казаха, че няма проблем,,,даже бебето се радва. Освен това, знам че помага, когато бебчето има колики.

Както и ни посъветваха да не ползваме лепенки за пъпче. Докато падне пъпа и докато мястото сълзи, бебето не е желателно да се потапя във ваничката, но това не означава че не може да се мокри пъпа, като се облива детето с вода над легена. Просто ни посъветваха после да го подсушим. Лепенките не били добра идея, защото отлепването било едва ли не по-рисково. Та споделям само тука мнението на варненските ветерани акушерки Simple Smile

На болните дечица пожелавам скорошно оздравяване  Praynig и целувки  Heart Eyes

# 279
  • Мнения: 483
Роси аз купих такива лепенки от аптека Ремедиум, но предполагам, че ги има и във всяка по-голяма аптека.

Радвам се, че Бобо и Марена са по-добре  Simple Smile

Момичета пъпчето нали с 90 градусов спирт се почиства ?  newsm78 Аз така съм си записала на една от лекциите на "9 месеца", но като отидох в аптеката и аптекарката започна да ми твърди, че трябвало да взема от 70 градуса.  #Crazy Сигурно, защото нямаха от 90.Аз така и не купих и за това искам да питам и вас  Embarassed

# 280
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
ronja  това с поставянето по корем е докато не е навършило 1 месец, защото не може да си повдига главата и се плаши, но аз само преповтарям какво казаха, лично нямам опит и не знам как е  newsm78

lightblue четох някъде, че нямало нужда от 90, защото е много силен и че 70 става.

# 281
  • Мнения: 2 274
  Здравейте момичета! Аз бързам да кажа, че сложих и моите снимки от днешната среща в албума: http://snimka.bg/album.php?album_id=65638&photo=14
   Аз малко позакъснях, но все пак лекцията ми беше много интересна, защото едно време свеки правеше масажите на Вили, а сега като ще си го лгедам сама трябва и аз да знам нещо по въпроса  Mr. Green! Само да добавя към това което е писала Gadamer - след 2 месец могат да се правят и упражнения върху не напълно надута, голяма, плажна топка! Бебчето се облича с боди и чорапки или ританки и се поставя по корем върху топката! После както го държите в/у топката, го поклащате напред - назад, настрани и в кръг и така се развива вестибуларният апарат! След още месец/два, бебчето може да се поставя и по гръб в/у топката и отново да се правят тези залюлявания!
  Масаж се прави обикновено до прохождането, защото след това е трудно да се удържи детенцето на едно място  Mr. Green!

  За спирта - аз съм използвала 70 градуса за пъпчето на Вили и Тубоцин  Peace! Лепенки не сме ползвали, макар че имах от племенника няколко останали!
  За аналгина и аз знам, че не се пие по време на бременност, защото си е направо ...
  За припикването - нормална екстра, за съжаление!
  Иве, Мишенце, радвам се че децата вече са по-добре  Hug!

# 282
  • Мнения: 815
аз съм почиствала пъпчето на Ран със 70 - градусов спирт, но понеже седяхме в болницата 7 дни, като се прибрахме вече беше паднало- иначе на лекцията на 9 месеца казаха, че докато падне пъпчето се обработва с 90 -градусов спирт, а след това със 70. Аз лично ще си купя лепенки за пъпче- миналия път нямахме никакви проблеми с отлепването- продават се във всяка една аптека- междудругото тези на Чико пропускаха- най- добри ни се видяха едни, на които пишеше нещо на китайски Simple Smile май така беше- не съм питала още- но като ги видя ще позная дали са тези, които имам впредвид

ама ние пак изписахме темата- сега ще пусна нова Simple Smile

# 283
  • Мнения: 815
новата темааааааааааа

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131376.new#new

и само хубави новини Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт