Стол4е за кола кога?

  • 1 975
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 629
От изписването - за бебетата е най-безопасно да се возят в столчета за кола  Peace

# 31
  • Мнения: 2 211
Столчето наистина е много важно. Мои познати катастрофираха. Родителите бяха натрошени и с месеци лежаха по болниците. Благодарение на столчето, което се беше разцепило на две и поело удара, бебето беше живо и здраво и без драскотина.

# 32
  • Мнения: 22 924
От веднага!
Столчетата са за различни възрасти и ако се съобразиш с това, няма по-безопасно нещо за детето в колата...
Би трябвало да е задължително и да има доста солени глоби...
Peace И моля ви,не слагайте никакви пелени и възглавници под децата си.Има десетки модели столчета и нито един поизводител не дава указания за промяна стойката на детето.Ако имаше нужда щяха да ги продават с подложки.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 09:56 от Деси-мама х2

# 33
  • Мнения: 8 505
Деси-мама х2,напълно съм съгласна с теб!

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От веднага!
Столчетата са за различни възрасти и ако се съобразиш с това, няма по-безопасно нещо за детето в колата...
Би трябвало да е задължително и да има доста солени глоби...
Peace Абсолютно вярно!

# 35
  • Мнения: 992
от веднага се ползва столчето за кола  Peace

# 36
  • Мнения: 924
Веднага след изписването  Laughing Изискване на болницата, в която раждах беше да видят че слагам бебето в стол4е и коланите са правилно закрепени. До ден днешен съм го возила без стол4е само 2 пъти, когато ни бяха откраднали колата, заедно със стол4ето.

# 37
  • Мнения: 903
Още на изписването.

# 38
  • Мнения: 507
От първото им возене в кола.Никога не съм слагала пелена, не мисля че е нужно.

# 39
  • София, център
  • Мнения: 687
Задължителна покупка!!! Знаете ли, че ПЪРВАТА  причина ( в списъка ) за смърт на новородените е при изписване от родилния дом возене в кола без столче!!!

Ние първо се возехме в зимния кош на нашата количка,
който е произведен с колан за коремчето и се закрепва на седалката с двата колана за пътниците, а сега като е голяма и седи ( вече ) със  столче!

# 40
  • Мнения: 5 255
Задължителна покупка!!! Знаете ли, че ПЪРВАТА  причина ( в списъка ) за смърт на новородените е при изписване от родилния дом возене в кола без столче!!!

14 дена след раждането, т.е. от първата разходка  Grinning.Първо в кошница, сега в стол за кола  Wink

!!! БИБЛИОТЕКА С ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ !!!  Peace

# 41
  • Мнения: 218
Първоначално го возех в порт бебето на задната седалка, т.е. означава легнал и някъде след 5м го сложих в столчето за кола
Последните статии за тестовете които четох (Which? reports и някакви американски също) показват че легналото положение не е оптимално в колата т.к. не им предпазва вратлето толкова добре. И седалките които са тип порт-бебе са имат по-ниски рейтинги от останалите (тип кошница). Но като цяло с някакъв стол е по-добре без никакъв! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 103
От веднага.
Макар, че аз свалям коша от количката и в него я возя, но вече почнах и в стола за кола Peace

# 43
  • Мнения: 22 924
Първоначално го возех в порт бебето на задната седалка, т.е. означава легнал и някъде след 5м го сложих в столчето за кола
Последните статии за тестовете които четох (Which? reports и някакви американски също) показват че легналото положение не е оптимално в колата т.к. не им предпазва вратлето толкова добре. И седалките които са тип порт-бебе са имат по-ниски рейтинги от останалите (тип кошница). Но като цяло с някакъв стол е по-добре без никакъв! Simple Smile
Има опасност за вратлето при легнало положение в коша на количката/зимен кош/.Порт-бебе и кошница са едно и също нещо.Като цяло кошницата е създадена за колата,а не за разходка на бебето.Какво имаш предвид седалка,тип Порт-бебе?какво в слуая е кошница?За мен перфектният вариант за безопасност  е това комбинирано столче.

Ето страница с анимация,на която се вижда как еволюира столчето.

http://en.aprica-eu.com/Products/CarSeats/tabid/361/Default.aspx

Последна редакция: нд, 01 окт 2006, 12:31 от Деси-мама х2

# 44
  • софия
  • Мнения: 1 745
Деси-мама X 2,знаеш ли колко струва столчето?Просто е  Scream!!!!

Общи условия

Активация на акаунт