Епизиотомия - придърпване?

  • 825
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте.
Въпрос към майките, родили с епизиотомия - колко време след раждането спряхте да усещате придърпване?
Спира ли въобще да се усеща в даден момент?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Към 30-40 ден, когато падна и последния конец. Да спира да се усеща  макар, че имаше момент към 15 ден, когато си мислех, че никога няма да се оправя и да бъда нормален човек без непрекъснато чувство за дискомфорт.

# 2
  • Мнения: X
При мен някъде към 15-20 ден спря да се усеща. Имах много шевове, ако има значение.

# 3
  • Мнения: 2 883
Намажи го с тампонче напоено със зехтин

# 4
  • Мнения: 6 764
На 5ти ден ми свалиха външните конци и не усещах никакво придърпване още  веднага след процедурата.

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И при мен към 15-20то ден падна и последния конец, точно преди да падне беше най-дискомфортно, защото конеца изсъхва. Спокойно, всякакъв дискомфот ще мине и ще се чувстваш прекасно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 365
И след това никога повече не сте го усещали?
Аз си усещам мястото като застудее зимно време и ме попридърпва, колкото да ми напомни за себе си Unamused

# 7
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Абсолютно нищо не усещам откакто падна конеца. Но предполагам много зависи от уменията на лекаря, който е правил шевовете. При мен белега почти не се забелязва.

# 8
  • Мнения: 6 764
Седем години минаха и аз нищо не съм усещала от момента, в който свалиха конците.

# 9
  • Мнения: 11 844
И след това никога повече не сте го усещали?
Аз си усещам мястото като застудее зимно време и ме попридърпва, колкото да ми напомни за себе си Unamused

И аз понякога при застудяване или малко преди цикъл имам усещане за тъпа болка или чувствителност някаква, не мога да го определя точно....а съм 12г след раждане.

Общи условия

Активация на акаунт