Овлажнител за въздух - има ли ефект?

  • 9 436
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 292
...
A medida que el agua del filtro se evapora, el aire se impregnaba de una fresca e invisible bruma húmeda. El filtro, además, retiene los minerales y las impurezas del agua. Mucha gente prefiere los humidificadores de aire frío porque, a diferencia de los vaporizadores y los nebulizadores, no tienen elemento calefactor. La Academia Estadounidense de Pediatría recomienda el uso de humidificadores de aire frío.
newsm78
... което означава ... ???

# 31
  • Мнения: 22 865
...
A medida que el agua del filtro se evapora, el aire se impregnaba de una fresca e invisible bruma húmeda. El filtro, además, retiene los minerales y las impurezas del agua. Mucha gente prefiere los humidificadores de aire frío porque, a diferencia de los vaporizadores y los nebulizadores, no tienen elemento calefactor. La Academia Estadounidense de Pediatría recomienda el uso de humidificadores de aire frío.
newsm78
... което означава ... ???
Сори,одеве нямах време да го преведа.... Mr. Green

Обяснението е за тези овлажнители ,които изпускат студена вода....

...Докато водата се изпарява през филтъра,въздухът се изпълва с невидима свежа и влажна роса.Освен това ,филтърът задържа минералите и нечистотиите от водата.Много хора предпочитат овлажнителите със студен въздух,защото за разлика от тези на пара и изпарителите,не работят с топлина,не загряват водата.Американската Педиатрична Академия препоръчва използването на овлажнители със студен въздух.

Ще потърся още инфо,като имам време.


Тук едно момиче в подобен форум казва
...que edad tiene tu bebé, pero no se deben utilizar los humidificadores de vapor caliente hasta los dos años. Sólo se deben utilizar los de aire frío

В превод>

на каква възраст е бебето ти,не трябва да се използват овлажнители с горещ въздух до 2г.възраст.Трябва да се използват такива със суден.

Явно съм го чела в списание,не помня.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 17:35 от Деси-мама х2

# 32
  • Мнения: 2 494
Нашият модел обаче, е комбиниран - влагоуловител, овлажнител и йонизатор на въздуха.
Здравей, моето детенце напоследък има много проблеми с носа  и може би ни трябва нещо такова, незнам дали само овлажнител или такъв комбиниран уред.......Ако някой може да ми каже кое е най-добре  newsm78
Моля да ми изпратиш, ако не ти е проблем и на мен координати на тази фирма, откъдето сте го купили и на каква цена!Благодаря!!! Hug

# 33
  • Мнения: 1 455
И аз пускам овлажнителя, особено зимата или когато усетя, че някое от децата се разболява. Определено има ефект от уреда. Моят е Brevi, но е купуван преди няколко години и не му помня цената.
Момичета, гледайте колко киловата харчи уреда на час, защото тези на Чико гълтат доста ток. Бреви е доста по-икономичен!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 856
Незабравка, по евтиния вариант на овлажнителя на Chicco е спрян от производство и няма внос от близо половин година /някъде ако има останала бройка - може/. А освен този вариант, който си посочила по-скъпия, Chicco имат и един нов /цената му е към 100 и нещо лв/.

инак аз съм с Rainbow бебе две зими подред и съм доволна, имайки предвид парното, а и мога да му капна малко евкалипт и отпуша носове от хрема на бързо  Flutter

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Купихме си ние от евтиния вариант на Chicco. Даже и го пробвахме вече! Капнах и някакво масло, което си беше в кутията и цялата стая се размириса на нещо като камфор. Сина ми е с кашлица, но уреда нещо не му помага.  newsm78 Само ултразвуковите овлажнители ли помагат при гърло и хрема?

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 21:10 от Незабравка

# 36
  • Мнения: 658
Моят овлажнител пък е кафемашината за шварц Laughing- слагам лайка във филтъра и сода в каничката и така цяла нощ се  овлажняваме  за без пари Hug

# 37
  • Мнения: 1 599
Аз все още не мога да реша кое ще ми свърши повече работа - овлажнителя или йонизатора...или трябва и двете да ги купувам  newsm78

# 38
  • Мнения: 1 030
Откъде ултразвуков със студена пара и каква марка, каква цена? Има ли смисъл от овлажнител при наличие на ПВЦ дограма, климатик с йонизатор?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Не съм сигурна, но си мисля, че овлажнител и йонизатор са 2 съвсем ралични неща с съвсем различни функции.  newsm78 Съдя от йонизатора на климатика ни, за който съм информирана че отрицателните йони ги превръща в положителни, което благоприятствало на функциите на организма на човека, но когато е вкючен не се усеща нищо, докато овлажнителите си прави въздуха по влажен като пускат пара!

# 40
  • Мнения: 1 426
в сучая отрицателните йони са полезните

# 41
tety, би ли ми изпратила и на мен координатите на фирмата, от която си купила комбинирания уред.
Благодаря

# 42
  • София
  • Мнения: 5 605
А аз защо така не съм си купила досега! Бабите ме убеждаваха, че няма смисъл. Още утре отивам

Общи условия

Активация на акаунт