Въпроси за 2 годишното дете?

  • 2 554
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 187
Рая пие мляко и сутрин и вечер, но от чаша с накрайник. Минавала е през различни периоди, точно в този момент заспива като и галя гърба.

# 46
  • Мнения: 1 427
Йоана е на 1г. и 5м.Напоследък е пристрастена към АМ.Пие го още с отварянето на очите сутрин, задължително след дневния сън,вечер също.Понякога си иска и през останалото време.Аз лично съм много доволна от това.Ще пие докато иска.Но  за миенето на зъбки не мога да се изкажа.Все още сме само с 5 зъба Simple Smile

# 47
  • Мнения: 46 518
Според моята зъболекарка изкривяването на зъбите е генетично, пък и подредбата на млечните няма нищо общо с тази на постоянните зъби  Laughing
Аз съм пила кисело мляко с биберона почти до 1 клас, зъбите ми са подредени като по конец Peace

А кога миете зъбите тогава? Thinking

От първия зъб, до сега мия всеки ден- на ставане и на лягане, преди да заспи.

... предполагам,че е специялно за деца над 2 годинки.Но според мен няма достатъчно калций в него.

Да, млякто е специално, за деца във възрастова група 1-3 години. Нивото на калции е съобразено с нуждите на съответната възраст. Защо да е енедостатъчно? Не се сещам за друг млечен продукт, в който специално да замерват дозата калции, необходима за тези години.

Кисело мляко яде за следобедна закуска, сирене и кашкавал също.
Прясно мляко до 3 години няма дам, има си мляко, прясното не е подходящо за моето дете  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми пиеше мляко /само, че кисело - тогава нямаше АМ за над годинка / преди заспиване и по някое време през ноща до 2г8м. Тогава тръгна на ясла и отказа да пие мляко изобщо.

Сега бих се радвала малкият да пие мляко макар и през биберон, та дори и нощем, но той не иска. Слагам му АМ във вечерята Rolling Eyes.

# 49
  • Мнения: 3 042
На киселото мляко му няма нищо,но на бактериите в него ,киселините отделяни от тях и зъбите на детето ти определено им има нещо. ....................Не е проблем детето да пие мляко преди сън-не бива да заспива с биберона  в устата и трябва да измиете зъбките след млякото или поне дайте вода,за да се промие устата.

Е, както вече писах моята дъщеря пиеше доста кисело мляко след лягане /даже го пиеше със захар/. Нито зъбки е мила, нито с вода си е плакнала устата. На 8,5г е а няма нито един кариес.

# 50
  • Мнения: 6 039
на 1г и почти 10месеца
рядко вечеря, ако вечеря е Нестле Джуниър 180мл, пие го от шише с биберон, спи по цяла нощ, сутрин пак пие мляко, към 10ч иска да закусва.
Никога не съм я приспивала, заспива сама откакто се е родила, Не знам как да я приспивам, тя се дразни от хора в стаята й.
повече се притенявам от това че постоянно търси залъгалката и плаче за нея. Кога ли ще назрее момент, да я махна - не знам???

Четката за зъби я ползва доста оскъдно. Плюс това си играе с нея докато я къпя, а тя вечеря след това, така че като цяло целта на заниманието си губи смисъла

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Понеже се намесиха и биби и шишета и памперси и заспиване Grinning почвам подред:
  АМ не пие изобщо, като спряхме кърменето я мъчих с всякакви марки, после и с Нестле Джуниър, ама не близва нищо Confused Сирене също отказва. Яде кисело мляко, от скоро и кашкавал.
  До 1г.7м. пиеше нощем по 300мл кисело мляко и нямаше минутка сън, ако не го дам. После сама го отказа. До двегодишна възраст заспиваше с биба, будеше се нощем 5-6 пъти и си я търсеше, виждаше ми се невъзможно да я махнем преди първи клас  Wink Но и нея махнахме без проблеми. С другия "бебешки атрибут" - памперса, се разделихме от раз, но когато тя сама започна да се сърди, че я дразни.
  През деня пие чудесно от чаша или обикновенно шише /накрайници не иска/, но легне ли да спи, не минаваме без шише с биберон, пълно с разреден с вода сок. Понякога го изпива, хвърля го и после заспива, но понякога се унася с шишето в устата, без да го изпие.
  Заспива сама, целуваме се за "Лека нощ" и излизам от стаята.
 
  Личното ми мнение е, че всичко идва с времето си. Дали на 1, 2 или 3 години, детето трябва само да е готово да се раздели с даден атрибут или навик. Ако му го отнемем насилствено, липсата ще избие на друго място.
 

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
На 2 години Виктор вечеряше с възрастните и заспиваше сам в леглото си без биберон и други залъгалки, като се замисля почти не сме използвали бибата- още като бебе не я искаше. Спеше непробудно през нощта и се будеше около 8.30-9.00часа. Пробвала съм да му давам Нестле Джуниър, но категорично отказа да го пие (до 1г. и 3м. съм го кърмила и други млека не е вкусвал освен плодовите на Данон) и така до днес. Пие мляко с какао "Нескуик", когато закусва сутрин (понякога) или топчета "Нескуик" с мляко. Всички сокове, млека и вода пиеше от чаша, малко се оливаше, но като цяло се справяше доста добре за възрастта си.

Съвет за мамите, които искат да откажат децата си от бибата: (не е от личен опит). Едни познати имаха проблем с бибата на дъщеря си - постоянно беше с нея, като я загуби плачеше. Тези хора си бяха донесли от Тайланд препариран крокодил (малък), който стоеше на пода в хола им. Сложиха бибата в отворената уста на крокодила, а зъбите му са доста остри, детето отиде да си я вземе, ободе се няколко пъти, поплака, поика бибата от мама и тати, никой не му я даде, защото "крокодилът хапе" и така отказаха детето.

Общи условия

Активация на акаунт