Какво мога да давам за подсилване на имунната система?

  • 13 630
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 445
Нашето педи ни предписа Имунобор Кидс - капсули по 30 в опаковка. Пият се в продължение на 12 седмици.

# 16
  • Мнения: 3 042
Калциевия глюконат има противоалергично и противовъзпалително действие..не съм чувала да се дава за такава цел..Доктор ли го е изписал? newsm78
Да педито ни го изписа,алергии нямаме никакви поне за сега Rolling Eyes

 Shocked Shocked Shocked Калциевия глюконат няма нищо общо с имуностимулаторите и няма как да подсили имунната система.


По съв ет на мами от форума  bouquet аз започнах да давам Апетон-сироп с пчелно млечице и витамини,основно от групата В,подходящ и при анемии.Действа страхотно на апетита на децата ми-ефекта пролича буквално на вторя ден.Не започнаха да ядат повече като количество,а започнаха да не 4придирят"-ядат боб и грах например,което си е направо изумително и за двете Wink.

Да и аз съм се насочила към него, за да повиша апетита на малкият, който напоследък не се храни много добре.
Сега понеже е с хрема му давам комбинирани витамини, а малко след това ще му дам Апетон. Дано прояде. Grinning

# 17
  • Мнения: 46 536
Съгласна съм с rubi, калциев глюконат се дава само при липса на калции! Без изследвания, за да се види какво е нивото му е изключително опасно!!!
Противоалергично и противовъзпалително действие също няма!
Отделно от това- няма НИКАКВА връзка със стимулиране на имунната система  Crazy

Аз не давам нищо, само балансирано меню, много плодове и каляване. Под каляване разбирам- леко обличане и никакви топли напитки- само на стайна Т и от хладилника. Не боледува.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 864
Малко извън темата,но да питам и аз за калциевия глюконат.На малката и го изписваха два пъти при обриви на алергична основа.Опасен ли е наистина,защото изследвания за калций не са и правили?

# 19
  • Мнения: 4 915
Аз давам чат-пат "Мулти-витамол" на Д-р Тайс, но за отворяне на апетита, не за имуностимулиране.

Иначе принципно я храня здравословно, избягвам продукти с консерванти, оцветители, подсладители и тем подобни химии, яде плодове и зеленчуци всеки ден, ходи леко облечена и всеки ден играе навън по няколко часа, дори и зимата.

# 20
  • Мнения: 328
Аз давам Рибомунил.Децата ми не боледуват изобщо!
Курсът на лечение е 6 месеца.Първия месец се пие 4 дни в седмицата по 3 табл.сутрин на гладно 3 седмици.Следващите 5 месеца-по 4 дни(започва се от датата на първия прием).Опаковката е от 12 табл.,а има и на прахчета(1 прахче=3 табл.).Започва се през септ. или най-късно октомври.
Тази година малко се забавихме,та го почнахме от днес.

# 21
  • Мнения: 231
Ох и аз сега съм болна и на малкта и давам "Immuno baby",само да кажа,че става и за кърмачета и струва 11.72лв. Peace

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Август давах Осцилококцинум - 2 пъти седмично по 1 капсула в продължение на 3 седмици. После продължихме с Бронховаксом - 1 път дневно по 1 капсула в продължение на 10 дни после 20 дни се почива. Така 3 месеца се дава Бронховаксом - 10 дни по 1 капсула и 20 дни почивка. Сега за втори път го пие. От месец е на ясла и е боледувала два пъти - но не е пила антибиотик и минава бързо.

А щях да забравя 1 път дневно ( обикновено вечер) давам кърма собствено производство Laughing

# 23
  • Мнения: 118
давай ESBERITOX , билкови капки са и много добре действат , нашият доктор ни ги даде покрай летните грипове и още пием от тях Успех

# 24
  • Мнения: 1 671
Червено вино и македонски песни! Laughing Laughing Laughing


Ха, добре дошла агейн  bouquet




давай ESBERITOX , билкови капки са и много добре действат , нашият доктор ни ги даде покрай летните грипове и още пием от тях Успех


При първи симптоми почвам с Есберитокс, пресича. Може и превантивно за подсилване.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Олее ама вие ме изплашихте с този калциев глюконат.За какво са ни го изписали,нито са ни правили изследвания,нито имаме алергии,нито някога  се е обривал ooooh!

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 09:01 от Глухарче

# 26
  • София
  • Мнения: 2 105
и аз съм давала калциев глюконат на малката, когато направи алергия от Аугментин и веднъж ми го изписаха за оводняване при повръщане заедно с още куп неща... не съм чула да се дава за подсилване на организма  Embarassed

# 27
  • Мнения: 6 390
http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=10&i … _tem=0&id=413
Имуностимулатори
   Освен противогрипните ваксини в борбата с болестите през зимата се използват и имуностимулаторите.
   За разлика от ваксините те стимулират имунната система и са ефикасни и срещу бактериални инфекции. Имуностимулантите се прилагат по схема продължително време и най-до-бре е да се започне през септември-октомври. Характерното за тях е, че могат да се дават както на здрави деца за профилактика, така и на болни за по-бързо оздравяване. Продават се в разновидности за деца и възрастни. Най-често за деца се използват:

   РЕСПИВАКС
   Български препарат с доказана ефективност и поносимост и ниска цена - около 4 лв. Приема се три поредни месеца. Първият месец 20-30 дни, а следващите два месеца по 10 дни от месеца по една таблетка сутрин на гладно. Съдържа преработени бактерии, които най-често разболяват децата през зимата и засилва устойчивостта на организма срещу тях.

   БРОНХОВАКСОМ
   Действа на същия принцип като респивакса. Дава се по 10 дни три поредни месеца. Произведен е в Швейцария и цената му е 34 лв.

   И30ПРИН03ИН
   Освен при "баналните" вирусни инфекции на дихателните пътища е ефикасен и при инфекции, причинени от херпес симплекс, Ебщайн-Бар вирус (причинител на мононуклеоза), варицела, заушка, морбили, херпес зостер.

   ЕХИНАЦЕЯ
   Тази билка е използвана от векове от индианците за укрепване на здравето им. През последните години се използва масово като имуностимулатор под различни форми - сироп и капки за най-малките и таблетки за по-големите. Може да се дава и на болни, и на здрави деца.

   ЕСБЕРИТОКС
   Комбинация от няколко лечебни растения, включително и ехинацея, витамин С и др. Удобен е и за малките деца, защото се продава и на капки.

   ЕНГИСТОЛ
   За тези, които предпочитат хомеопатичните препарати, защото нямат странични действия. Профилактично се използва по схема - 5 дни се смучат (под езика) 3 пъти по една таблетка, 4 дни се почива и така до изпиване на опаковката.


Аз все още нищо не съм давала но ме налегна чуденката тези дни  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 040
Давах Мулти Саностол до по- мин. седмица, но от миналата започнахме с Респивакс по схема ..  лекарката ми каза че е много добро като имуностимулатор и дано наистина да е така, че това лято беше кошмарно, а зимата идва и направо настръхвам  Grinning

# 29
  • Мнения: 539
Аз съм се насочила към цитросепт. Мисля че е нещо много добро. Даже сега мисля цялото семейство да го пием, защото таткото е много кекав и основно той носи болестите в къщи. Иначе съм съгласна с мамите че каляването  и прием на естествени витамини и елементи (в плодовете и зеленчуците) са най-важното нещо.

Общи условия

Активация на акаунт