Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.

  • 7 680
  • 168
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 280
...........Да ви попитам, възнамерявате ли да ваксинирате децата си, или да подсилвате имунната система с илачи разни?
Моля да не спорим за ползата и вредата, щото не е тук мястото.

Респивакс за деца. Ваксини няма да им правя. И няма да споря  Flutter

Личната ми лекарка ме разколеба за ваксини. Давам респивакс 1 път в годината сега, в този сезон. Някъде през януари - Мултисанустол.  Зимата се старая да ядът повече плодове.


По писане първата уч. тетрадка е завършена.
Освен различни ченгелчета пишат ое ос .

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 709
...........Да ви попитам, възнамерявате ли да ваксинирате децата си, или да подсилвате имунната система с илачи разни?
Моля да не спорим за ползата и вредата, щото не е тук мястото.

Респивакс за деца. Ваксини няма да им правя. И няма да споря  Flutter

Личната ми лекарка ме разколеба за ваксини. Давам респивакс 1 път в годината сега, в този сезон. Някъде през януари - Мултисанустол.  Зимата се старая да ядът повече плодове.

И аз респивакс давам през този сезон по схема, но тази схема засяга месеците октомври, ноември, декември и януари. Ти защо даваш през януари Мултисанустол и за какво е той?

# 107
  • София
  • Мнения: 171
От днес и двамата пият респивакс, втори прием. Противогрипни ваксини няма да слагаме.
Трябва да направим реимунизация диф-тет-кок по имунизационния календар. Миналата седмица ходихме до лекарката и я помолих й я сложи, но тя отказа, защото не била навършила 7г. Да, но вчера нашата хубавица се издрала на ръждив пирон на оградата в у-ще и текло малко кръв. Звъннах на лекарката и тя каза че ще я бием все пак по-рано, та днес ще ходим пак до болницата.

# 108
  • ново
  • Мнения: 6 037
Мренке, и ние май сме по-назад по писане, остават им още два урока до края на Тетрадка №1. Все още пишат елементи + няколко букви - О, С, малко свързани като ог, ос.
Вили, ваксина никога не съм слагала, разчитаме на продуктите на Аквасорс и клеева тинктура на капки.

Леа, мойта дъщеря редовно иска да и купувам биКСвити Joy

# 109
  • Мнения: 1 937
Marssy, това ме озадачава!
Ваксината е трябвало да се сложи незабавно...

Мисля, че ДТК-то е останало на ДТ, коклюшът го няма! Може и да бъркам...

Някой да ми каже моля, какво правят децата по Домашен бит и техника!
Нещо и учебник не виждам да имаме, а утре е редовен час!  newsm78

# 110
  • Мнения: 1 258
Verdad,по домашен бит до сега изрязваха от гланцова хартия разни форми и ги правят на нещо:на коте,на рибка.Както си е по учебника.
По български са вече на втората тетрадка и усилено пишат А.От понеделник учителката им е казала,че започват само с химикалки и няма да има гуми.Затова пък има лек стрес.
По математика уравнения с едно неизвестно,даже и с две( Wink).Например:
2=? + ?

Аз не слагам ваксини.Яко спорт и досега не сме имали сериозни проблеми през зимата.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 272
Вердад, трябва да имате учебник по Домашен бит и техника. В него има страници с приложения, които се изрязват, лепят, оцветяват. Моят син май днес трябваше да изрязва нещо като хвърчило. Приложението с хвърчилото е в самия учебник, но отделно им искат ножичка и лепило.
Весела, а пък моят Боби така и не научи, че се казва английски, а не англински и най-редовно казва "отидал", вместо "отишъл" и "ях", вместо "ядох", "дах"- вместо "дадох". Дано се научи по-скоро да изговаря правилно тези думички, че иначе ще му е трудно по разказвателните предмети.

# 112
Домашен бит и техника е бившия Ръчен труд, или така нареченото в миналото Трудово обучение. Имаше специален комплект с помагала, но не зная дали все още се работи с тях, ние ще имаме в петък. Иначе лепят, изрязват, шият и все такива дейности, кой колкото може, а останалото го правят мама и тати в къщи.

# 113
  • Мнения: 168
 Lea,и моят казва"англински" на английския Hug
По писане сме в края на първата тетрадка,по математика задачки до 3,но още без неизвестни.Мнооого е разсеян обаче!Щом и учителката по физкултура ми се оплака,че на двора вместо да се включва в игрите и упражненията си тича самостоятелно като пиян морков... ooooh!
Закуски имаме вече трети ден и съм доволна-лично видях,че са хубави и пресни.
Ваксина никога не сме слагали-и двете ни лични лекарки досега не ни ги препоръчваха NaughtyДосега съм давала само витамини през зимния сезон,сега може би ще опитам респивакс. newsm78

# 114
  • Мнения: 15 280
И аз респивакс давам през този сезон по схема, но тази схема засяга месеците октомври, ноември, декември и януари. Ти защо даваш през януари Мултисанустол и за какво е той?

 3 поредни месеца даваш Респивакс и спираш. Можеш да повториш след 5-6 месеца, но не по рано т.е. 2 пъти за 1 годината. Ние го правим 1 серия - 3 месеца и то сега -октомври - декември. Дано съм обяснила ясно.

Мултисанустола е поливитаминен сироп за допълнение на  храненето. Съдържа витамин А, В1, В2, В6, Е, С, Д, калций.  Давам през януари - средата на зимата.  Дават го за подпомагане на растежа. Не на последно място вкусен и приятен за пиене.
По принцип витамини  и то "С" давам с антибиотик или при темпратура. Профилактичното даване го избягвам.

# 115
  • Мнения: 79
Здравейте,момичета!Благодаря на всички,които изразиха мнение и дадоха съвети по нашия проблем с дисциплината!Днес е празникът на Стара Загора и е неучебен ден.Направихме си една разходка из града и се заредихме с хубаво настроение.
  Нашата госпожа е болна вече цяла седмица и я замества друга.Аз обаче я дебна кога ще се завърне и ще си поговоря много сериозно с нея.Няма да оставя нещата така! Синът ми се поуспокои.Вчера даже ми донесе "Браво" по писане и печати по математика.В занималнята също са доволни от него и нямат забележки.
    Едва ли ще е възможно да го преместя в друга паралелка,защото другите са по 25 и 26 деца,а нашият клас е само от 17.Когато беше родителската среща,на която  се записваха децата,аз не можах да присъствам,защото точно тогава оперираха сина ми от сливици.Като отидох след няколко дни ми казаха,че единствено свободни места има само в тази паралелка(явно има защо).Надявам се след разговора с госпожата да има някакъв ефект и случилото се да не се повтаря,защото тогава наистина ще стана много лоша... #Cussing out

   

# 116
  • Мнения: 1 937
kikimora, звучиш по-спокойно!
Аз също бях потресена от случката, макар да не се включих с коментар.
Момичетата са изказали мислите ми, но ми се струва важно и нещо друго - от една страна начинът, по който ти и съпругът ти ще разговаряте с първолачето, нравоучението за това какво е позволеното/допустимото/всеобщоприетото поведение в училище, но от друга - да му дадете ясно да разбере и нещо не по-малко важно - че Той е човек , че е важен, че има права! 
Искрено ти пожелавам, това никога да не се повтори, а детето ти да преодолее неприятната емоция.

# 117
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Днес, когато отидох да вземам Сами от училище, видях учителката му и бях много поласкана, че ме спря за да ми каже специално колко добре се справя в училище. Че е много послушен, всичко запомня(те имат едни стихчета към всяка буква, която учат и той много бързо ги помни)и че много се старае! Много съм доволна, но чак ме хвана страх от тези хвалби. Радвам се че е така, защото в началото не искаше да ходи в това училище(защото няма там никое познато дете). Знам обаче, че вече си е намерил приятели и съм спокойна!

Иначе ние сме много назад с материала - все още се учат цифрата 3 и за сега нямат много събиране и изваждане. Като гледам тези уравнения с едно неизвестно са чак на края на учебника, та май ще ги правят към края на срока. Но не се притеснявам защото моя умее да събира и изважда до 10 отдавна. С писането също са още доникъде - пишат още детайли. Иначе учат буквите както и това да разпознават къде в думите ги чуват!

Но то не им остава на децата време за учене - всяка седмица имат един ден или спортни игри, или театър или концерт или събиране на кестени, жълъди и прочие.

Ами това е от мен! Лека вечер на всички.

ПС.  kikimora, дори и да ти се струва, че нещата ще се уталожат, не оставяй да увиснат, защото травмата в детето ти може да остави дълбоки следи! А и ако настояваш да го преместят(доказателство имаш) не би трябвало да е проблем големината на класа! Успех!

# 118
  • Мнения: 1 100
Момичета до къде сте по писане?
Ние пишем ръкописно и свързани "аг" "да" и пр.
И по принцип Вилка не се затруднява ,но от днес започнаха да пишат с химикали и от притеснение днес си написа много трудно и бавно домашното.


mrenka, ама вие с молив ли сте писали в началото?И аз май съм писала като малка, но в училището на моето калпазанче пишат с химикали. При другите как стоят нещата?

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 19:48 от Miracle_girl

# 119
  • на пистата
  • Мнения: 5 868
и ние пишем с химикал от самото начало.

Общи условия

Активация на акаунт