Ще си платите ли стока, повредена от детето ви в мебелен магазин?

  • 3 994
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 581
Аз също не бих платила. Щом има риск да се повреди някоя много скъпа стока - трябва собствениците да си преценят риска, да я застраховат или да ограничат достъпа до нея - да сложат някой да наблюдава примерно, да оградят с въже или да ги изложат в отделно помещение. Или дори да има изрично предупреждение, че клиентът трябва да поеме щетите. Скъпите алкохоли във варненския Пикадили са зад заключена витрина - нещо такова. Приемам примерно и политика да е ограничен достъпът на деца, както в Метро.
Само че влизам в един варненски магазин за играчки - още от вратата ме предупреждават - детето да не пипа мотора  Laughing  Познайте дали им направих оборот и дали някога ще им направя  Laughing  Това са просто търговски недоразумения.

# 76
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Който чупи - купи.
Преди 1 година влязахме със сина / на 7 год/ на една моя приятелка в магазин за домашни потреби от тези скъпите. Той изтърва една поставка за клечки за зъби и я пукна, която струваше 20 лв. Настана голям скандал, защото приятелката ми отказа категорично да я плати, като се правеше на ударена, че не била сигурна да ли не е била пукната преди това.
Аз потънах в земята от срам и въпреки, че продавачкат заключи магазина и отказваше да ни пусне, аз я помолих да изляза.
Много се ядосах на прятелката ми, защото не стига, че не я плати, а ми не се скара на детето си, а то е голямо и щеше да разбере.

Основно трябва да се работи в посока възпитанието на децата и отговорността на родителите в такива ситуации. И не само в такива.

# 77
  • Мнения: 46 520
Искам да попитам тези, които казват, че няма да платят- ако детето ви счупи витрината на магазина или чаша в кафене, пак ли няма да платите, странна ми е тази логика, тогава всички ще започнат да трошат  Joy

На мен ми е интересно мнението на чужбинските майки......дали и там не пускат децата в магазините ...

Ето, има и анкета Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 581
Искам да попитам тези, които казват, че няма да платят- ако детето ви счупи витрината на магазина или чаша в кафене, пак ли няма да платите, странна ми е тази логика, тогава всички ще започнат да трошат  Joy

На мене пък твоята логика ми е странна   Peace
Ако витрината е такава, че 3-годишното ми дете да я счупи  Shocked  не само че няма да им платя, а жална им майка  Twisted Evil
За чаша в кафене - няма значение кой я счупи, но е много дребнаво и неуважително да ме карат да платя. Бих оставила по-солиден бакшиш, ако не ме карат да плащам, както и бих отишла отново, но ако ме накарат - до там съм.

Говорим за съзнателно и отговорно отношение от всички страни. И за правила. Да са взети предпазни мерки за стоката от страна на собствениците и да има ясни правила, а аз да се съобразявам с политиката на магазина и наложените правила.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 901
Ох, в какво се превърна тази тема! Маси за по 2000 евро, детегледачки за по 8 евро на час - все едно по-евтини цени няма! Не знам за застраховките, които имат тези магазини и това дали продават мострите по-евтино, ама от къде на къде трябва да са длъжни да покриват щети от недогледани деца - всеки родител си знае детето, в крайна сметка! В първия постинг ставаше въпрос за детето, което нарочно е взело предмет и е чукало по скъпата маса, а родителите са се направили на "дръж ми шапката"! Ми в магазин за скъпи стъкларии съм влизала за подарък, с дъщеря ми, но ме втрисаше всеки път като искаше да се дръпне от мен - знаех, че ще бъда длъжна да си платя евентуална счупена вещ!

И кви са тия пикаещи кучета? Що мислите всички, които четат за толкова тъпи - къде ти торта на земята или на място, където кучето може да я достигне с пикнята си! Ега ти!

Чаша в кафене... естествено ще се извиня и ще поискам да си я платя, но са длъжни да ми откажат! Специално чашите и чиниите и въобще чупливите неща в такива заведения могат да се счупят и от сервитьор, не са толкова скъпи и самите заведения си покриват такива щети. Друг е въпроса, че някои шефове после разпределят стойността на счупените посуди между целия персонал, което е мега гадно!

# 80
  • Мнения: 46 520
иВарна, не знам  Tired може би в една нормална държава положението е различно, но все пак не мога да го приема, трябва да има санкции, за да не се почувства човек безнаказан и на другия ден пак да счупи нещо.
Но специално за България- трябва да се плаща, иначе ще настане едно голямо трошене  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 9 990
 И освен всичко-налагат се сравнения с малки, квартални магазинчета и големи вериги.колко са големите вериги мебелни у нас и колко са малките, такива, дето са по кварталите, отдолу в блока?Не виждате ли разликата, че да ми говорите за нелюбезбата продавачка от Зона Б-5 и диванчето от 100 лв.Коментира се все пак за големите магазини, където малко дете може да се завре навсякъде и където обзавеждането е диван от 1000 лв нагоре.Да, сигурно има на какво да се учат търговците ни, сигурна съм, но и също така-въпрос на фирмена политика, въпрос на мисъл у родителя, въпрос на възпитание ако щеш.Аз, като ми дойдат на гости с дете и чуждото ми пипа компютъра- ми не че е за продан-той вече е платен-пак би ми било неприятно, да не кажа страх да не ми го счупи.А дали съм си го застраховала срещу гости е друг въпрос.
Все пак в подобни магазини е изложена стока, която е за продан-и един диван от много сядане например-дамаската се замърсява и изтърква.Да, имат отстъпка за подобни дивани, но все пак не върви никак да се отнасяме като с дай да пробваме като за световно и кво ми пука на мен-да си се застраховат.
Детски кът май има в Комо, но не съм сигурна.В кварталният мебелен магазин няма, но и площта, на която е разпрострян е малка, вижда се с един поглед всичко, можеш за 20 минути да гушнеш детето или да го хванеш за ръка, не е пък толкова сложно...
Що ли мен никога не са ме навиквали в магазин или правили забележка?Защото държа детето да не пипа и да не сяда и да не се катери.Ако му е уморено-питам къде може да поседне да ме изчака, но не разрешавам по мострите да го прави.Защото и оня ден в магазинче за домашни потреби, където пък е абсурд да има детска стая!!!, а там влизат редовно майки с деца, защото се продава и козметика и памперси продавачката се беше побъркала и побесняла и си позволи пред мен да си излее ядовете-как вика има едни, които успяват да си удържат децата/ тя самата съм я виждала, че си води детето на работа, значи не е детемразка!/ пък след други ми трябва да затворя за половин час да изчистя и подредя?Така че, мили недоволни майки-хора всякакви наистина, много от тях решават, че света се върти около тяхи всеки с нещо им е длъжен.

# 82
  • Мнения: 920
Тя темата станала много пространна, ама аз да попитам къде са продавачите в това време, когато детето блъска по масата.

# 83
  • Мнения: 9 990
Продавачите са си на мястото-продават на клиентите, а детегледачката я няма май... Tired

# 84
  • Мнения: 920
Аз ако съм продавач, ще му взема играчката, пък нека ме съдят за насилие.

# 85
  • Мнения: 1 581
Пенелопа, аз за протокола - ама и моето дете досега нищо не е чупило, събаряло и т.н. Без да го гушвам, много често и го пускам сам да си ходи и не блъска, и не чупи. От тая гледна точка може би се изказвам, защото ми е добро и възпитано детето  Wink 
Така че ако моето дете налети на нещо - то то ще е било такова, че да е предназначено за него, като оня мотор във варненския магазин за играчки, и ако все пак го счупи - мястото му на мотора не е било правилно, не е ограден, отделен, заключен.
Така че аз не бих платила.

# 86
  • Мнения: 14 133
Ще трябва да платя, друг е въпроса, че след като съм решила да влеза в магазин с дете , то не трябва да го изпускам от поглед.

# 87
  • Мнения: 1 172
но и също така-въпрос на фирмена политика, въпрос на мисъл у родителя, въпрос на възпитание ако щеш.
Не си права. Много зависи от конкретната ситуация. В един небезизвестен мебелен магазин ме мотаха час и половина докато ми намерят договора и ми вземат останалата част от стойността на комплекта за спалня (разликата между капарото и стойността по договор). А без да платя, няма как да си получа мебелите и да пристъпим към транспорт, монтаж и т.н. Познай дали не се превърнах в звероукротител след първите 30-40 минути дрямане. И с какво съм виновна аз за възпитанието, което давам на детето си? Може би с това, че не съм предвидила, че на 3ма служители там са им нужни цели час и половина, за да приберат още Х лева. И че наивно съм решила, че тази процедура ще приключи за 15 минути (все пак договора отдавна е сключен, всичко е изчислено и единственото което трябва да направя е да дам останалите пари) и това е съвсем нормален период, в който мога да удържа детето си безпроблемно?



Все пак в подобни магазини е изложена стока, която е за продан-и един диван от много сядане например-дамаската се замърсява и изтърква.Да, имат отстъпка за подобни дивани, но все пак не върви никак да се отнасяме като с дай да пробваме като за световно и кво ми пука на мен-да си се застраховат.


Изложената стока е точно затова там, за да се пробва. Не говоря за проби от типа катерещи се деца с кални обувки. Но аз лично съм пробвала сигурно над 40 гарнитури, когато съм избирала обзавеждането на всекидневната ни. И да, не ми пука кой какво си е застраховал - това е проблем на продавача, не мой. Пука ми да съм убедена в сполучливия си избор. Не купувам всеки ден гарнитура, за да я харесвам само на снимки да не би случайно да похабя мострата. Дори да нямам за цел да купувам диван, защо да не го пробвам? И ако не пробвам, как ще разбера, че има много по-удобни от моя и как ще реша да си сменя сегашния?

# 88
  • Мнения: 9 990
OK, за това си права.Както си права и за тази думичка-ЗАВИСИ.Да-зависи от много неща каква точно е ситуацията.В началото все пак ставаше въпрос за скъпа мебел, повредена от дете, което е удряло по нея.Ето ти го това-зависи.Както и за случаите на калните обувки и пипането с пръсти-зайо-байови.
Не е тема на коментар начина на обслужване и компетенцията на персонала, нито любезността, както вече казах-и тук има на много места какво да се желае, но не е това темата.

# 89
  • Мнения: 1 546
естествено, че счупена стока трябва да се заплати!Без значение на колко години е човека направил белята! Не мисля, че има каквото и да е "зависи". Когато човек влиза в магазин и бута и разглежда е длъжен да внимава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт