Клетва

  • 14 744
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен такова чудо клетва няма.Има думи,които помниш и които не помниш.Има думи,на които вярваш и на които не вярваш.

А колкото до сбъдването на казани от някого думи,то нали има два варианта:или ще стане или няма да стане.И верно.... Joy
На същото мнение съм. И само да добавя, че всичко е внушение. Аз не вярвам и до сега нито една клетва не ме е застигнала и няма начин и за в бъдеще. Тези, които вярват просто си внушават и действията им са регулирани от внушението и затова излиза после, че клетвата се е сбъднала.

# 46
  • Мнения: 17
преди време в един вестник, не помня кой, имаше отделена цяла статия за една жена, от години осакътена-без ръце чак до рамента, причинена от токов удър, и да не разказвам с детайли-защото беше потресаващо, брат и се е присмивал в мига в който тя паднала от този ел.стълб и била цялата изгоряла и безпомощна, и собственият и брат и се присмивал.......след години го проклела да си изгуби краката-и така и станало.въобще ужасна съдба имаше тази жена, но без две ръце беше отгледала 2 деца-съвсем сама cry

# 47
  • София
  • Мнения: 38 523
Не знам, кой вярва и кой не, но аз съм клела. Не в лицето, а наум. Хора, които са ми причинили голямо зло. После единия катастрофира, друг отиде в затвора, един хотел почти се срути и т.н.  Мисля, че всеки си получава заслуженото. Има равновесие в живота.

# 48
  • Мнения: 818
Аз знам от майка ми,а тя от баба си,че някой ако те прокълне,трябва да му кажеш,от устата в пазвата ти.Естествено ако го направи пред теб де...

# 49
  • Варна
  • Мнения: 956

Доколкото знам, майчината клетва не е някакво проклятие (както изглежда), а това са думи, закани, които после се сбъдват. Пример: на майка ми една приятелка имала доста бурна младост и общо взето побъркала майка си. Един ден отчаяната жена й казала: "Две дъщери да имаш дано и поне едната да ти върти номерата, които ти ми въртиш!" И "клетвата" се сбъднала - наистина приятелката на мама родила две дъщери, като по-голямата й донесе доста тревоги... Та затова казват хората, че майчината клетва е най-тежка... Иначе се съмнявам, че някоя майка ще пожелае зло на детето си, но изречените думи се сбъдват!

Все едно разказваш за майка ми  Laughing
Точно такива И бяха думите в буйната ми младост....Почти се сбъднаха, с изключение на това, че имам само една дъщеря  Wink

# 50
  • Мнения: 11 607

Доколкото знам, майчината клетва не е някакво проклятие (както изглежда), а това са думи, закани, които после се сбъдват. Пример: на майка ми една приятелка имала доста бурна младост и общо взето побъркала майка си. Един ден отчаяната жена й казала: "Две дъщери да имаш дано и поне едната да ти върти номерата, които ти ми въртиш!" И "клетвата" се сбъднала - наистина приятелката на мама родила две дъщери, като по-голямата й донесе доста тревоги... Та затова казват хората, че майчината клетва е най-тежка... Иначе се съмнявам, че някоя майка ще пожелае зло на детето си, но изречените думи се сбъдват!

Все едно разказваш за майка ми  Laughing
Точно такива И бяха думите в буйната ми младост....Почти се сбъднаха, с изключение на това, че имам само една дъщеря  Wink


Ама защо си внушавате такива неща, хора........ Глупости!!!!!! Крушата не пада по далеко от дървото! Така че е нормално децата да ни копират по някакъв начин! Когато ни копират в доброто - добре,но в лошото -...... Не си внушавайте!

# 51
  • Мнения: 2 070
На морето се заподнах с много странна жена, всъщтост всичко и беше нормално, но беше такъв по-кибритлия човек - лесно се палеше и горе долу бързо гаснеше, но се палеше за абсолютни глупости. Много и се чудех, дори го обсъждахме това. Някакъв шофьор не искал зда ги вземе в автобус, че нямало място и се качили само приятелката и и гаджето и.. Тя, без да я чува шофьора, пfнеже била бясна, си казала нещо от рода на - да ти се спукат всичките гуми дано или подобно. После приятелката и разказала, че точно така се случило и рейса почти не катастрофирал сериозно. На морето пък прокле един спасител, защото ни помоли да се преместим от зоната пред чадърите в зоната след платените чадъри... Не знам случило ли му се е нещо, нямаше как да разбера... Ами аз не разбирам наистrна хората, които могат да задържат лошо в себе си, както и да си мислят лошо по нечий адрес... Може да ме нарани някой, да ми стане мъчно, но нито да ме обиди, нито да ме озлоби, затова и ми е чудно как хората се палят за глупости, че и проклинат...

Общи условия

Активация на акаунт