Кога се променя цвета на бебешките очички?

  • 2 035
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
При всяко бебе е различно.Дъщеря ми е на 5 1/2 мес. и още са й сивкави, а е кърмена само 1 месец. Simple Smile

# 16
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Различно е и не знам от какво зависи.
Гого до 6-я месец беше с ясно сини очи, от там нататък започнаха да се променят. Бяха пъстри до скоро - малко след годинката покафеняха и сега са светло-кафяви. Не знам дали има връзка с кърменето - захранен е на почти 6 месеца и все още се кърмим (вече само вечер).

# 17
  • Мнения: 2 000
Митко се роди с кафеви очи и такива си останаха. Пламен се роди със сиво-сини и някъде към 3-4 месец започнаха да покафеняват.

# 18
  • Мнения: 4 668
Марти се роди със сини очи , даже докторите се чудеха колко ясно сини били  Grinning . Към 10 -11 месец започнаха да се променят - минаха през синъо - зелени , пъстри някакви , сиво - сини и сега го гледам , че си му останаха сиви  Hug не пъстри , не синъо - сиви , просто сиви . Не знам така ли ще останат  Thinking

За тези които вярват на бабини деветини - кърмила съм го 40 дни  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 12 236
    Моите мадами се родиха с тъмни но мътни очички и още след първия месец вече са си кафяви. Да кажа че и аз кърмя..

# 20
  • София
  • Мнения: 508
До годинката се определя цвета. На моя позната на момиченцето в деветия месец от сини са станали кафяви. Иначе и нашите още са сини и много се надявам да останат такива. Не го кърмя от около месец  Confused Cry

# 21
  • Мнения: 6 164
И аз се чудя същото. Кристиан се роди с тъмносиво-сини, станаха светлосиво-сини, сега и нещо зеленее вътре... Crazy

# 22
  • Мнения: 619
Първо бяха с цвят графит(голяма красота!-не бях виждала такъв цвят очи),после минаха през гълъбовия сиво-син и около 2-3 месец се появи и зелено-кафявата гама.Сега около зеницата е кафяво-зелен кръг и до края на ириса е синьо!Идея нямам как ще са за напред,но майка ми беше с такива очи.
Да кажа,че кърмя...

Общи условия

Активация на акаунт