Проблемна връзка

  • 4 695
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 199
Само не разбрах чий го дириш у чужбината? Посрещане с червеното килимче ли очакваше? Явно нямаш образование, нямаш квалификация, нямаш и стабилен мъж до себе си, кажи честно какво очакваш да се случи?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 998
От това успешна връзка няма да излезе. Губиш си времето с този човек и с тази неориентираност. Намери си човек, по-близък до твоята възраст, и работи върху собствените си умения и квалификация.

# 17
  • Мнения: 11 571
То предишните й мнения са само за противозачатъчни. Тук и с фуния да се налива...

# 18
  • Мнения: 12 857
...
Истинските проблеми все пак започнаха когато се преместихме в другата държава. ...Спряхме да правим редовно секс (от 2-3 пъти в седмицата в началото когато се преместихме, сега сме на около един път). Но главният проблем беше в това, че забременях след около три месеца след като се преместихме. Знаех, че искам да направя аборт от самото начало (още не съм готова за бебе), но не очаквах неговата реакция. ...искаше просто да махна бебето възможно най-бързо. Това много ме нарани и няколко дни след всичко това се прибрах до България за около седмица да съм далеч от всичко това. След като се върнах говорихме много (въпреки че аз бях все още доста зле и плачех много и бях доста истерична относно цялата история). После уж се оправихме, но оттогава е минала почти половин година и аз се чувствам все още много нещастна. Започнах противозачатъчни след аборта, които спрях с идеята, че може би от тях се чувствам зле, но не е от тях, спирането им не помогна. Напуснах работата която едва успях да си намеря понеже е доста тежка и не ми харесва (приятелят ми напълно ме подкрепи и ми каза да не се тревожа за пари), но и след напускането не се чувствам различно. Постоянно съм нервна и просто не съм щастлива.

Сега отново съм в България (за разнообразие) от няколко дни и се чувствам толкова по-леко, не съм нервна, чувствам се добре. Започвам да се чудя от приятелят ми ли е, от живота в чужбина ли е или просто какъв е проблема. Понякога (доста често) просто си представям как си събирам багажа и се прибирам, но все пак го обичам, не искам да се разделяме.....
Ти го обичаш, но не си щастлива. Била си може би преди две години, но след това в никой момент не си била. Нито в предишната държава, нито в новата. И причината не е само този мъж,  а и това, че не си имала удовлетворяваща работа.
Мислиш ли, че в България можеш да си намериш някакво добро място, където да си удовлетворена от работата и заплащането? Ако това не е така, тогава би трябвало да си помислиш за преквалификация, някакво допълнително обучение, защото част от неволите ти са именно заради това - тежка и неблагодарна работа.

А за мъжа, виж, това, че той така се е стреснал от възможността да имате общо дете, не говори добре за неговата нагласа спрямо общото ви бъдеще. Че заглежда мацки - не мисля, че имаш ниско самочувствие, а че той просто заглежда мацки. Има такива мъже и комбинирано с неговия ужас да се обвържете сериозно, още повече не говори добре за връзката, както вероятно той я вижда.

Според мен, ако си добре в България и можеш  да се издържаш тук, стой си тук, а връзката ви, ако има бъдеще, ще си проличи точно при такъв твой избор. Изпитание с разстояние.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 200
Една хубава почивка ти трябва.
Нещо като завинаги.

# 20
  • Мнения: 942
Здравейте! Simple Smile

С приятелят ми сме заедно от около две години и половина. Живеем заедно от една и половина. Запознахме се в чужбина, където и двамата бяхме живели от няколко години. В началото като цяло всичко беше супер, голяма любов, страст, но дори тогава му нямах доверие. Всичко започна главно с това, че много го ревнувах от една негова приятелка която се държеше много грубо с мен (тъй като имаме 13 години разлика в годините тя постоянно натъкваше как съм много малка и нищо не разбирам), тогава той не ме защити, но след време когато го обсъждахме ми каза, че се е почувствал много неудобно от случката. После те се виждаха няколко пъти без мен и имах чувството,че ме отбягва когато тя е наоколо. Но се оправихме, аз му казах как се чувствам и той ми обясни, че просто приятелството им е такова и тя си е такава и като цяло не са се виждали оттогава (тя също живее в чужбина и не е идвала на гости след тези истории). Също така още от началото много ми пречи това как оглежда други жени, според мен като цяло е нормално да гледа, хора сме, но той го прави по един много перверзен начин все едно иска да спи с абсолютно всяка жена (трудно ми е да го обясня надявам се, че се разбира какво имам предвид). Може би аз го виждам така, защото го обичам, не знам, но това много ми пречи и много зле се отразява на самочувствието ми, не се чувствам „специална“. Говорила съм и за това с него, той каза, че ме обича и, че не гледа жените по този начин. Но все пак се разбирахме много добре и той се държеше много мило с мен и правеше всякакви мили жестове и се чувствахме супер.

След това заживяхме заедно, но скоро след това започнахме да правим планове как да се преместим в друга държава (което стана след около половин година). Скоро след като заживяхме заедно започна и падемията. Тогава се чувствах много зле, бях на работа която не харесвах особено (беше ми трудно да си намеря хубава работа в държавата), бяхме постоянно вкъщи и тогава спряха и тези мили жестове от негова страна. Самочувствието ми беше много, много ниско, имах чувството, че се интересува от всяка друга, но не и от мен. Плачех постоянно, чувствах се глупава, грозна и дебела (винаги съм имала доста високо самочувствие и се чувствам добре в тялото си, така че това беше доста нетипично за мен). Предполагам тези емоции са били и прияинени от пандемията и цялата обстановка, пък и вече не ми се живееше в тази държава (като цяло останах там заради него).

Истинските проблеми все пак започнаха когато се преместихме в другата държава. Там имахме много трудности с намирането на апартамент, работа и бяхме много стресирани от самото начало. Спряхме да правим редовно секс (от 2-3 пъти в седмицата в началото когато се преместихме, сега сме на около един път). Но главният проблем беше в това, че забременях след около три месеца след като се преместихме. Знаех, че искам да направя аборт от самото начало (още не съм готова за бебе), но не очаквах неговата реакция. Той много се стресна и искаше веднага да направя аборт, нямаше дори секунда в която да каже „заедно сме, ако решиш да го задържиш ще съм до теб“, искаше просто да махна бебето възможно най-бързо. Това много ме нарани и няколко дни след всичко това се прибрах до България за около седмица да съм далеч от всичко това. След като се върнах говорихме много (въпреки че аз бях все още доста зле и плачех много и бях доста истерична относно цялата история). После уж се оправихме, но оттогава е минала почти половин година и аз се чувствам все още много нещастна. Започнах противозачатъчни след аборта, които спрях с идеята, че може би от тях се чувствам зле, но не е от тях, спирането им не помогна. Напуснах работата която едва успях да си намеря понеже е доста тежка и не ми харесва (приятелят ми напълно ме подкрепи и ми каза да не се тревожа за пари), но и след напускането не се чувствам различно. Постоянно съм нервна и просто не съм щастлива.

Сега отново съм в България (за разнообразие) от няколко дни и се чувствам толкова по-леко, не съм нервна, чувствам се добре. Започвам да се чудя от приятелят ми ли е, от живота в чужбина ли е или просто какъв е проблема. Понякога (доста често) просто си представям как си събирам багажа и се прибирам, но все пак го обичам, не искам да се разделяме.
 
Благодаря ви ако сте прочели историята ми и ще съм благодарна на всякакви съвети и предложения.
От живота в чужбина е.

# 21
  • Мнения: 2 039
Живота в чужбина не е за всеки.Поработете върху себе си,образование,квалификация,ниво на език.
Ако след това искате,никой няма да ви спре пак да заминете.Връзката ви явно не е удовлетворяваща.Починете си от този човек,огледайте се,помислете какво искате от живота.

# 22
  • Мнения: 11
ЗДРАВЕЙТЕ,
имам проблем ,моля помогнете.
На мъжат ми ,желанието за интимност изчезна преди 1 година.
Имаме 1 дъщеря на 2,3 год. и сме женени   от 4 г. Живеем с родителите ми в един апартамент.
Свали си халката с оправданието че му е станала голяма след като отслабнала.
Няма индикации да има др. Жена.
Моля дайте съвет.

# 23
  • Мнения: 11
ЗДРАВЕЙТЕ,
имам проблем ,моля помогнете.
На мъжат ми ,желанието за интимност изчезна преди 1 година.
Имаме 1 дъщеря на 2,3 год. и сме женени   от 4 г. Живеем с родителите ми в един апартамент.
Свали си халката с оправданието че му е станала голяма след като отслабнала.
Няма индикации да има др. Жена.
Моля дайте съвет.

# 24
  • Мнения: 18 333
Изнесете се в друго жилище. Под един покрив с тъста и тъщата е нормално да няма желание. Без съмнение винаги се разбира, като правите нещо. Много подтискащо е това.

# 25
  • Мнения: 1 350
Всеки път едно и също нещо чета, как нямало друга жена. Абсурдно е това, ако не е друга жена, има нещо друго със сигурност. Вие живеете с него, искате съвет, пък нищо конкретно не се казва и се очаква тук да гадаем, какво му е в главата.

# 26
  • Мнения: 3
Здравей!
За съжаление и аз съм била с такъв тип, беше с 10г. по-голям от мен и голям женкар. Не гледаше жените, докато сме заедно, но пък редовно се зарибяваше в чата с много, когато не сме. И той имаше много близка приятелка, с която уж нищо нямаха и накрая се оказа във връзка и с нея. Яко ме пързаляше, но толкова много го обичах, ама много, че не можех да го оставя. Сърцето ми не искаше да си тръгна, но разума ми в един момент крещеше да се махам, за което много се радвам. Беше ми много трудно да го приема, отне ми наистина много време и най-вече да отстоя на неговите опити да се съберем.
Разказах ти малка част от моя история, за да знаеш, че и аз съм се чувствала като теб. И знай, че понякога колкото и да ни боли, най-доброто за нас е да си тръгнем. След време ще се радваш. Това е, което мога да ти кажа аз. Simple Smile Понякога живота ни изправя и пред такива предизвикателства, за съжаление.
Желая ти да бъдеш щастлива! ♡

# 27
  • София
  • Мнения: 38 653
Аборт? По негово желание? Абе за какво си говорим въобще....

# 28
  • Мнения: 7 485
Отслабнал мъж, свалил халката ( не, че някой ги носи вече де), но и липса на секс и желание към жената, си е червен светофар.

# 29
  • Мнения: 12 857
ЗДРАВЕЙТЕ,
имам проблем ,моля помогнете.
На мъжат ми ,желанието за интимност изчезна преди 1 година.
Имаме 1 дъщеря на 2,3 год. и сме женени   от 4 г. Живеем с родителите ми в един апартамент.
Свали си халката с оправданието че му е станала голяма след като отслабнала.
Няма индикации да има др. Жена.
Моля дайте съвет.
Имате ли възможност и желание да живеете отделно от родители?
А иначе изглежда като мъж в паралелна връзка. Как се държи, имате ли други проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт