Неразбираемо говорене

  • 9 123
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Синът ми е на 4г и 6м и все още говори неразбираемо,разбира всичко което му се казва,търси контакта с хората,като цяло всичко си е ок,но това неразбираемо говорене ме претеснява.От 3 месеца сме на логопед има напредък.Моля ако някой е има същия проблем да сподели да обменим опит.Благодаря

# 1
  • Мнения: 173
Логопеда какво заключение даде?

# 2
  • Мнения: 12
Казва че всичко е в норми,няма за какво да се притесняваме,но аз като родител се притеснявам.Моля някой който е минал по този път да каже:в училище как е било детето,общуването с деца и т.н

# 3
  • Мнения: 6 943
Бъдете редовни при логопед.Попитайте какво да правите у дома заедно така ще напредне    по-бързо.🙂Търпение и постоянство !
Щом има напредък-браво, но 3 месеца са малко не стават чудеса Simple Smile
Мисля,че по-рано е трябвало да потърсите логопед

# 4
  • Мнения: 12 780
В смисъл, детето си говори, но говори на "бебешки език", така ли?
Мисля, че ще мине с времето. Познати деца така говореха и не остана и следа по-нататък.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Консултирайте се с по-опитен логопед или център с повече специалисти. Ако и вие в семейството не разбирате какво говори детето, то не е в норма, колкото и да ви успокояват.
Колко често работи с логопед?

# 6
  • Мнения: 12
Семейството му разбираме,чужди хора не му разбират всичко.Разберет една две думи и това е

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Обикновено това е единият от критериите, по които се оценява говора - дали се разбира от външни хора.
Когато се започне по-качествено обследване, излизат и други неща. Рядко детето има само забавяне при проговарянето, върви и с още нещо, въпросът е да се открие навреме.
Сигурно детето е проговорило късно, може би с храненето има специфика, може наборът от знания, които трябва да има за възрастта, да не са в пълен обем, може да не разбира всичко...
И пак: колко често работи с него специалист? 1-2 пъти няма да са достатъчни при нивото на развитие, което описвате.
P. S. Не съм специалист, изхождам от личен опит със сина ми.

# 8
  • Мнения: 6 943
Гледането на тв/анимации също оказва влияние върху проговарянето -негативно разбира се

# 9
  • Мнения: 1 582
Отидете за всеки случай и при УНГ, ако не сте били. Просто за собствено сигурност, че проблемът не е физиологичен.

# 10
  • Мнения: 12
Ходим 2 пъти в седмицата.Не сме забелязали в нещо друго да изостава,може ми това че проходи на 1г и 2м

# 11
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Прохождане на 1 г. и 2м. не е изоставане, съвсем в нормите е.

Последна редакция: пн, 15 мар 2021, 14:39 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 12
  • Мнения: 12
Обикновено това е единият от критериите, по които се оценява говора - дали се разбира от външни хора.
Когато се започне по-качествено обследване, излизат и други неща. Рядко детето има само забавяне при проговарянето, върви и с още нещо, въпросът е да се открие навреме.
Сигурно детето е проговорило късно, може би с храненето има специфика, може наборът от знания, които трябва да има за възрастта, да не са в пълен обем, може да не разбира всичко...
И пак: колко често работи с него специалист? 1-2 пъти няма да са достатъчни при нивото на развитие, което описвате.
P. S. Не съм специалист, изхождам от личен опит със сина ми.
При вас какъв е бил проблема?

# 13
  • Мнения: 2 081

Мисля,че по-рано е трябвало да потърсите логопед

Така е . А освен с логопед консултирали ли сте се други специалисти ?

# 14
  • Мнения: 12

Мисля,че по-рано е трябвало да потърсите логопед

Така е . А освен с логопед консултирали ли сте се други специалисти ?
[/quote
Клиничен психолог

Общи условия

Активация на акаунт