Минават бързо есенните дни, през МАЙ се сбъдват нашите мечти!

  • 12 995
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 456
Момичета, ама вие много пишете, не мога да смогна да прочета всичко!  Shocked Като гледам как ги изписвате страниците, май скоро ще трябва да подготвяме нова темичка.  Mr. Green Аз почвам да я мъдря, че му омръзна този розов силует....  Blush Но давайте предложения за заглавия... Ето и аз няколко да дам...

Гордо пъчиме кореми и към МАЙ вървиме без проблеми!
или
Златна есен вън царува, МАЙ-ско бебче в коремите кротува!

Но наистина, дайте и вие някакви предложения...  Peace

А за цигарите, моля ви всички да ги спирате!  Naughty Не е ли бебето най-важно в момента?   Crossing Arms

# 241
  • Мнения: 3 089
безплатните ехографи знам че са 2 (айде, нека са 3) за цялата бременност. а аз плащам х 20 лв. за ехограф.
Balonesa бравос, куражлия булка си щом пътуваш. гледай да се пазиш, доколкото ситуацията го позволява.
цигари - важно е, ако можете да се сдържате, точно сега да не пушите - няма плацента, бебето не е с оформени органи. не че по-късно е похвално, ама сега е доста рисково. аз таман бях пропушила пак и се оказах бременна. е, спрях.

# 242
  • Мнения: 3 248
Гордо пъчиме кореми и към МАЙ вървиме без проблеми!
или
Златна есен вън царува, МАЙ-ско бебче в коремите кротува!




Страхотни предложения!
Мисля, че към момента второто е по-подходящо за нас. Peace
И аз ще се пробвам да измъдря нещо уникално. hahaha

# 243
  • Мнения: 179
Отново привет на всички момичета. Изписаха ме от болницата и всичко е наред с моето бебе. За да допълня информацията за себе си ще кажа, че чакам първо бебе на "скромните" 35 години. Имам няколко неуспешни бремености досега, затова бях в болница. Не искам да се връщам назад, този път всичко ще е наред. Заплювам си датата 22 май (изчислена на база последен цикъл, защото на екографа всеки път ми дава различна дата), но нямам нищо против да я деля и с други мами.
Моето предложение за нова тема е леко плагиатско, но нали това е идеята - да се допълваме:
Гордо пъчиме коремчета, чакаме си Май-ски бебчета!

# 244
  • Мнения: 456
merianna, радвам се че бебчето е добре и вече сте си вкъщи.   bouquet Само хубави емоции от сега на татък и много спокойствие!

# 245
  • Мнения: 179
Благодаря ти Elph,
Дано всички да сме добре. Hug

# 246
  • Мнения: 536
KSI, в коя поликлиника ходиш? супер е, че си попаднала на точен човек... Аз на въпросната ми лекарка и нямам мобилния (това не е ли странно?, явно не се приемаме лично още, макар че на самата Мазнейкова и имам мобилния newsm78)...
Незнам дали е странно, защото аз на предишната си лекарка при която съм ходила 3 години и ми е следила бременност също нямам мобилния. Затова и се зарадвах, че този доктор сам си го предложи и ми го написа на листче. Иначе ходя точно в 25ДКЦ. Докторът се казва Папукчиев.
КSI,защо казваш че това раждане ще бьде с упойка?Толкова ли е болезнено и страшно?Питам те защото мен ме е страх още от сега и се замислям дали и аз да не раждам с упоика? Rolling Eyes
Не се притеснявай предварително. При всеки е различно! Просто аз предния път раждах над 8 часа и доста се изтормозих, много жени идваха, раждаха и си отиваха по стаите. Та си мисля, една упойка няма да ми се отрази зле ако се наложи да преживея същото.
Едно предложение за тема и от мен:" Тупкат с мънички сърца МАЙ-ските ни слънчица"
И да се оплача - днес не открих панталон с еластична талия, който да не прилича на анцунг! Close

# 247
Искам да ви попитам,кога е вазможно да усетим бебчетата за прав пат(в коя седмица)защото аз сам в 10-та и преди 2 дни усетих в корема ми нещо като пулс и сега дори от време на време пак усещам нещо такова,но ми казаха че се усещало чак в 4-тия месец,и сега било невазможно да е бебето,но какво да е newsm78

# 248
здравейте мами Hug
едва  смогвам  да ви изчитам много сте бързи! Rolling Eyes
добре дошли на новите майски мами  bouquet
относно цигарите аз на секундата след като разбрах, че съм бремена / може би и малко преди това нещо не ги понасях/ и  ги спрях  Joy        сега само като се сетя че преди закусвах кафе с цигара и ми се повръща .
 а за раждането и аз някак си клоня ЗА УПОЙКА - първото ми раждане  се поизмъчих около 6 часа и сега  ще искам упойка . Praynig
 това предложение много ми хареса   " Тупкат с мънички сърца МАЙ-ските ни слънчица"
 Hug Hug Hug

# 249
chela_84, аз първият път точно в четвърти месец усетих бебето , но може би при всеки е индивидуално

# 250
  • Мнения: 16
И така, момичета!!

Аз ще хвърля следващия въпрос-бомба. Някой да знае нещо за т.нар. "ултразвуков скрининг"?
Днес открих, че го правят в мед. център Фемина между 11-14 седмица. Там работят лекари от Майчин Дом. Та това, както ми обясниха, е изследване с ултразвук на плода, за да се открият евентуални хромозомни малформации по време на първия триместър. Честно казано, аз за първи път чувам за такова нещо и мисля, че това не е феталната морфология, защото тя се прави между 16-20 седмица да речем и там си я правят отделно.
Ама няма ли някой, който да ни каже по ред на номерата кое и кога се прави, кое се поема от здравната каса и кое - не и така всеки да си решава може/неможе и иска/неиска.
Имам чувството, че трябва да питам лекарката от поликлиниката за всичко и чак тогава тя ще ми каже, че има такова животно.

А що се касае до тупкането в корема и аз вчера вечерта като си легнах чувах едно туп-туп в корема си и дълго се чудех дали си внушавам или това е собственият ми пулс, но така и не разбрах. newsm78

# 251
  • Мнения: 18
Натали я родих с епидурална упойка. Да е жив и здрав този който я е измислил!!! Аз пренасях, предизвикаха ми раждането и с изтичането на околоплодните води такива болки ме подкараха, че ми се ревеше. Обаче трябваше да издържа до 4 см разкритие - около 2,5 часа.След това ми сложиха упойка , заспах и след 3 часа с много леки болки родих и не усетих почти нищо.Живот и здраве и този път искам така. Тези болки с часове са си голяма мъка.

А бебето го усетих за първи път около 20 г.с. Вторият път казват, че започва да се усеща по рано - около 18 г.с.

# 252
  • Мнения: 3 089
добро ви утро.
гледам, че за усещане на бебета се говори. аз усетих петра в 16 г.с. казват, че втория път е по-рано. надявам се на 13-14, но да видим.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 08:28 от majceto

# 253
# 254
  • Мнения: 96
Хей хей, здравейте и от мен:)) ама вие не спите ли??колко сте изписали.Аз вчера си взех направление и ще ходя на излседвания:)Дано да са ок.
Знаете ли и аз мн се притеснявам от раждането..Още преди да забременея...и малко преди да си помислям, че искам да имам бебе, гледах едни снимки в снимка.бг от раждания....изглеждаше потресаващо.Истински се уплаших:((Но засега съм решила да се мъжкарея и да не си показвам , че ме е шубе, пък си струва всичките мъки да му се не види /аз съм голяма пъзла между другото/, а и приятелки казват , че от упойка нямало такъв смисъл, защото контракциите били болезнени, а тях упойка не ги лови.А и не знам от кое ме е страх повече от упойка /чувала съм че я бият като пункция в гръбнака/ или от самото раждане....не знам може и да не съм много информирана..Шъ видим....сега да избутаме това....

Общи условия

Активация на акаунт