Лошият човек егоист ли е?

  • 2 886
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29 712
Неко, само дето спа-то не е животоспасяващо за разлика от кислорода в самолета.
На мен лично ми е все тая кой на какви спа ходи и дали си зарязва децата.  Всеки живее според собствените си разбирания и аз нямам против.....
Егоизмът не е в едно нещо, направил си нещо за себе си и значи си егоист. Той се усеща в цялостното поведение на човек, дори и в разсъжденията му. Научила съм се да разпознавам такива хора и намалявам контактите си с тях до възможния минимум.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Не обръщайте твърдението. Превръщате "Лошият човек егоист ли е?" в "Егоистът лош човек ли е?". Това са две различни неща.
Според мен да, лошите хора са най-големите егоисти, дори по-лошо, защото лошотията им наранява другите и те го знаят.
Егоистът, хм, зависи дали е използвачество и другите са само инструмент.

# 17
  • Мнения: 6 622
Не съм съгласна. Има много лоши хора, които изобщо не знаят, че са лоши. Все някой друг им е виновен, а те чисти като сълза на еднорог.
Има и лоши хора, които си мислят, че помагат докато си натрапват мнението си и се впиват в живота на другите.
Но всичко това е толкова относително. За едни лошият не е чак толкова лош, колкото се струва на други. Изобщо как се определя кой е лош човек? Всички сме малко или много лоши.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Обвиненията са начин за контрол и много добре го осъзнават.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 652
Напоследък се сблъсках с една жена. Според нея самата, тя е най-съвестният и изпълнителен човек на земята. И това й дава право да крещи по всички около нея, които не разбират колко е тя съвестна и заета. Нещата щяха да са поносими, ако не работеше с деца.
Според нея, тя е добра.
Според мен, е чисто зло.
Доколко е егоист? Може би дотолкова, че тотално не й пука за психичното състояние на всички около нея. А то е лошо, именно заради нея.  Просто е като дементор!

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 09:53 от Rockstar

# 20
  • Мнения: 1 867
Лош човек ли е този,който наранява другите и егоист ли е,че не му пука от това?

# 21
  • Мнения: 6 622
Имах предвид човек, като от примера на Роки. Тази жена даже най-вероятно си мисли, че им прави добро, като се мъчи да ги възпита и вкара в правият път.

Иначе всички нараняват понякога. Вие не сте ли?

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Крещенето на хората е недопустимо, независимо дали работи с деца, възрастни или животни. Ако толкова й се крещи - да си крещи вкъщи. На работа трябва да се държи професионално. Иначе е просто една истеричка, която има късмет, че още не са подали оплаквания срещу нея.

# 23
  • Мнения: 29 712
Навсякъде ги има тези "великите", които се смятат за нещо повече от другите и си позволяват да крещят. Това са ограничени хора с комплекси, които си избиват върху другите.

# 24
  • Мнения: 146
Според вас един човек ако е лош, 100% ли е егоист?
не.

# 25
  • Мнения: 607
Зависи човек с какава енергия е и какви хора понася. Много се чудя как аз  получавам паник атака от жена, толкова е непоносима, но пък точно тя  има много добра приятелка и са неразделни. Проблема си е в мен, че съм чувствителна. Та така значи тя не е лоша, щом си има приятели който я търсят.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 20:34 от beo

# 26
  • Мнения: 2 928
А аз да попитам на свой ред: За кого да си лош? За другите или за себе си?
Аз не обичам да съм лоша към себе си. Значи, ако другите са ок с това, не съм лоша. Ако обаче не са - съм.
А, сега де?! От коя камбанария преценяваме?
Плюс това егоизмът е свързан с лична изгода или лично притежание.
Някои хора са лоши без да имат изгода от това.

# 27
  • Мнения: 3 439
От своята, разбира се. Кво ти пука другите кво мислят щом не ги нараняваш?!

# 28
  • Мнения: 2 928
От своята, разбира се. Кво ти пука другите кво мислят щом не ги нараняваш?!
От въпроса, както е зададен не става ясно. Може авторката да не може правилно да прецени нечие поведение.
Ооо, бедна ти е фантазията, как някои от всичко правят драма-куин и те изкарват все накрая теб виновна!

# 29
  • Мнения: 920
Аз за това писах, зависи кой и защо определя някого като лош човек.
Аз например, съм лоша за някои хора без постъпките ми да се определят като лоши според принципа за доброто и злото, и без изобщо да са мотивирани от егоизъм.
За да се определи някой като лош, трябва последствията от постъпките му, поведението и отношението му към другите да доказват това - след злият човек всичко е разруха. А дали е егоист, ако всичкото зло, което твори е заради собствено удоволствие - да, егоист е.

Общи условия

Активация на акаунт