Бременност на 17 г.

  • 1 694
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте Бъдещи майки искам съвет от вас много съм уплашена и притеснена на 17 години съм след 4 месеца правя 18 вчера разбрах че съм бремменна цикъла ми закъснява 3ти ден направих си 3 теста и са положителни с бледа чертичка адски съм уплашена не мога да споделя на майка ми имам силни болки ниско долу в корема не знам какво да правя моля дайте ми съвет Благодаря дредварително ❤

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 13:53 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 627
На 17 години, след като водиш полов живот, защо не използваш контрацептиви?!
Трябва да кажеш на майка си, и тя да те заведе на гинеколог!

# 2
  • Мнения: 5
На 17 години, след като водиш полов живот, защо не използваш контрацептиви?!
Трябва да кажеш на майка си, и тя да те заведе на гинеколог!

Не знам как се е случило много съм притеснена ще и кажа но все още не знам как а тези болки ниско в корема опасни си са

# 3
  • Мнения: 2 627
Случило се е като си правила секс без презерватив. Така се случват тези неща.
Сядаш и разговаряш с нея както пишеш тук. Обясняваш, че те е страх и се притесняваш и я молиш да ти помогне. Няма да и обесняваш, че не знаеш как е станало, защото на всички големи и образовани хора, им е ясно как се случват нещата.
Но от друга страна, майка ти защо не е говорила с теб за защитен секс, при положение, че си на тази възраст?
Не споделяш ли с майка си, не я ли питаш как се развиваш, кое как се случва?

# 4
  • Мнения: 6 764
С толкова малко закъснение, болките най-вероярно са и от огромния стрес, който преживяваш. Най-логично е първо да пуснеш кръвен тест, за да си напълно сигурна дали се касае за бременност. За АГ все още е рано, дори и да има бременност, няма как да я установи на 3 дни закъснение. Първо вижте резултата от кръвния, заедно с него, отивате при АГ.
Майка ти не ти е враг. Колкото и да те е страх, това не е нещо, с което можеш да се справиш сама. Успех.

# 5
  • Мнения: 5
Случило се е като си правила секс без презерватив. Така се случват тези неща.
Сядаш и разговаряш с нея както пишеш тук. Обясняваш, че те е страх и се притесняваш и я молиш да ти помогне. Няма да и обесняваш, че не знаеш как е станало, защото на всички големи и образовани хора, им е ясно как се случват нещата.
Но от друга страна, майка ти защо не е говорила с теб за защитен секс, при положение, че си на тази възраст?
Не споделяш ли с майка си, не я ли питаш как се развиваш, кое как се случва?

Разбира се че е разговаряла с мен за предпазните мерки просто се е случило по случайност

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Хайде по-полека с коментарите. Това е младо и уплашено момиче, не е нужно да почвате с хокане. Станалото, станало, щом има положителни тестове е ясна работата. Сега наистина трябва да помислиш добре какво да правиш, говори с някой, който по принцип те подкрепя и можеш да обсъдиш спокойно. Всички тук тръгвате да нападате, а никой не знае в какво положение и отношения е момичето с майка си или с момчето, с което е станал гаф.
Във всеки случай опитай да не се страхуваш, така или иначе вече се е случило и страхът само пречи на правилната преценка. От тук нататък имаш два варианта и ти трябва да решиш кой да избереш.

# 7
  • Мнения: 6
Здравейте Бъдещи майки искам съвет от вас много съм уплашена и притеснена на 17 години съм след 4 месеца правя 18 вчера разбрах че съм бремменна цикъла ми закъснява 3ти ден направих си 3 теста и са положителни с бледа чертичка адски съм уплашена не мога да споделя на майка ми имам силни болки ниско долу в корема не знам какво да правя моля дайте ми съвет Благодаря дредварително ❤
Същата случка имам бях на 17 сега съм 25 и съм родила първото си дете преди 55 дни.
Теста ми беше с две плътни чертички и го направих след 1 седмица след един купон.После казах на майка ми. И го махнах.Не бави и секунда за да можеш да махнеш на време.
И най важното спокойствие.

# 8
  • Мнения: 5
Хайде по-полека с коментарите. Това е младо и уплашено момиче, не е нужно да почвате с хокане. Станалото, станало, щом има положителни тестове е ясна работата. Сега наистина трябва да помислиш добре какво да правиш, говори с някой, който по принцип те подкрепя и можеш да обсъдиш спокойно. Всички тук тръгвате да нападате, а никой не знае в какво положение и отношения е момичето с майка си или с момчето, с което е станал гаф.
Във всеки случай опитай да не се страхуваш, така или иначе вече се е случило и страхът само пречи на правилната преценка. От тук нататък имаш два варианта и ти трябва да решиш кой да избереш.

Не съм в лоши отношения с майка ми но тя преди 8 месеца роди брат ми и не знам как ще понесе тази новина с момчето още обсъждаме какво да правим 2 години сме заедно неговите родители знаят и казаха ние да преценим имам болки средно силни ниско в корема и не знам дали е нещо притеснително и Благодаря за разбирането ❤

# 9
  • Мнения: 6 764
Болките, ако не са придружени с кървене или не са непоносимо силни, не са нещо необичайно. Ще имаш и болки в гърдите, ако бременността продължи, както и други неразположения. Все пак, когато посетеш АГ, ще ти обясни.
Трябва да кажеш на майка си, нека не разбира последна. Аз бих искала ако дъщеря ми е в подобно състояние да науча веднага, особено пък ако е ученичка като теб. Не знам приятеля ти дали ти е връстник или по-голям, но ако е ученик, вие няма как да издържате бебе, затова както неговите, така и твоите родители трябва да са наясно със ситуацията. Имаш брат бебе, доста си наясно какви грижи и издръжка изисква едно дете. Казвам дете, защото нищо не приключва с раждането.

# 10
  • София
  • Мнения: 170
Хайде по-полека с коментарите. Това е младо и уплашено момиче, не е нужно да почвате с хокане. Станалото, станало, щом има положителни тестове е ясна работата. Сега наистина трябва да помислиш добре какво да правиш, говори с някой, който по принцип те подкрепя и можеш да обсъдиш спокойно. Всички тук тръгвате да нападате, а никой не знае в какво положение и отношения е момичето с майка си или с момчето, с което е станал гаф.
Във всеки случай опитай да не се страхуваш, така или иначе вече се е случило и страхът само пречи на правилната преценка. От тук нататък имаш два варианта и ти трябва да решиш кой да избереш.

Не съм в лоши отношения с майка ми но тя преди 8 месеца роди брат ми и не знам как ще понесе тази новина с момчето още обсъждаме какво да правим 2 години сме заедно неговите родители знаят и казаха ние да преценим имам болки средно силни ниско в корема и не знам дали е нещо притеснително и Благодаря за разбирането ❤
Както и другите са написали, съвсем нормално е да има болки (стига да не са непоносими и съчетани с кървене).
Помислете добре. С нито един от вариантите не свършва светът.

# 11
  • Мнения: 52
Болките в началото са съвсем нормални, даже може и зацапвате да имаш. 10—15 дни след закъснението може да посетиш лекар, по-рано няма смисъл

# 12
  • Мнения: 723
Здравейте Бъдещи майки искам съвет от вас много съм уплашена и притеснена на 17 години съм след 4 месеца правя 18 вчера разбрах че съм бремменна цикъла ми закъснява 3ти ден направих си 3 теста и са положителни с бледа чертичка адски съм уплашена не мога да споделя на майка ми имам силни болки ниско долу в корема не знам какво да правя моля дайте ми съвет Благодаря дредварително ❤

Миличка, на прага на своето пълнолетие си, така че оттук насетне ще взимаш решенията самостоятелно. Трябва да намериш начин да споделиш, че си бременна на майка ти и да обсъдите заедно въпроса, тъй като все още си доста млада и ще имаш нужда от нейната подкрепа, каквото и решение да вземеш. Тук никой от нас не може да ти даде правилен съвет, защото не познаваме живота ти и трябва да обсъдиш с майка ти подробностите. Моето лично мнение е против абортите, но то е продиктувано от годините борба за бебче, ни зная как бих мислила, ако бях на твоята възраст. Предполагам, че с подкрепата на родителите и на двама ви, бихте могли да се справите. Все пак ще станеш на 18, не на 15, но отношение е мнението на родителите и вашето собствено решение.
Относно болките те са напълно нормални. Аз все още имам такива вече в края на 6-ти и началото на седмия месец. Няма какво да те притеснява в болките, проблемът е по-скоро в решението за бебчето. Надявам се майка ти да те разбере и да приема нещата спокойно и най-важното да те подкрепи 🤗

Общи условия

Активация на акаунт