Хистероскопия - полип на матка, съвети, терапия и лечение

  • 4 614
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и от мен. Искам да Ви споделя моите притеснения и страхове, свързани с проблема който имам.


Слез 35-дневно обилно кървене и посещение на 3 гинеколога ми откриха малък ендометриален полип и 3 миоми, като едната е 2 см, а другите две съответно 7 и 9 мм.
Три прегледа и три различни мнения-хормонално лечение, лапароскопия и хистероскопия заедно и премахнане само на полипа чрез хистероскопия.


Бихте ли ми помогнали с информация за лекар, цени(без здравни съм тук), лазерна или нормална хистероскопия и евентуално може ли с премахване на полипа да се премахнат и миомите (претърпях лапароскопска операция за премахване на миома около 5 см преди 4 години). 

Интересувам се също и от това с каква упойка са Ви премахвали полипи, колко време е бил болничния Ви престой. Колко време след  хистероскопията човек е напълно възстановен и може да продължи пълноценния си живот. И не на последно място - Какво означава уголемена матка?

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Не съм чувала за лазерна хистероскопия. На мен са ми правили , задължително е с пълна упойка. Махнаха ми полип в матката и на шийката, матката ми е уголемена от аденомиоза. После имам две лапароскопии заради кисти и една отворена операция . Болничният престой е три дни. Веднага като ме изписаха на другия ден започнах работа. Не е хубаво да се вдига тежко и да се спортува. При мен имаше болки,но ми правиха и абразио. Иначе болки няма.

# 2
  • Мнения: 781
Изобщо не е задължително да е с пълна упойка.  Моята хистероскопия за премахване на полипи беше със спинална упойка. 45 мин продължи манипулацията. След 4 часа напълно усещах краката си. Преглед и си тръгнах. Клиника Щерев София.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 246
Здравейте, момичета! Аз имам следното питане. След оперативна хистероскопия кога ви беше цикъла ?
 На мен последния цикъл беше на 1ви април, като на 8ми беше процедурата и досега още не ми е дошло.

# 4
  • Мнения: 12
Здравейте, в началото на тази година ми откриха образувание на матката, поради обилен и тежък цикъл (от 10 до 15 дни, направо едва се търпи). Първоначално го определиха като миомен възел, но след прегледи при няколко лекари стана ясно, че е 1 полип, от който идва проблема с цикъла основно и 1 много малък възел, а също така след последния преглед ми казаха, че имам кисти на яйчниците, което до сега никой не ми е казвал (на 34 съм), та доста ме учуди. Препоръката е да си избера или абразио, или хистерскопия - коя от двете процедури бихте препоръчали?? (Не съм раждала, а искам да имам дете).   

# 5
  • София
  • Мнения: 620
Абразиото е стъргане на сляпо, съветвам те да избереш хистероскопия. Има и лекари, които я правят в амбулаторни условия без упойка.

# 6
  • Мнения: 121
Здравейте , някой да е имал цикъл над 10 дни след хистероскопия за премахване на полип и леки сраствания ?

# 7
  • Мнения: 20
Здравейте!
На кой ден от МЦ се прави хистероскопия за отстраняване на полип? От първи ден на цикъл ли се брои или еди-кой-си "чист" ден?

# 8
  • Мнения: 1 506
Teddy9, не знам защо никой не е отговорил, чак сега видях въпроса ти. Най-добре е да се направи процедурата в първите чисти дни след цикъл, най-късно до 10-ти ден. После става сложно, защото лигавицата става по-дебела.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
На мен ми махнаха 2 полипа с хистероскопия, под пълна упойка. Изписаха ме на 3-я ден, болничният ми беше май общо 10 дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, вчера ми правиха хистероскопия за отстраняване на полип. Още през нощта се събудих от ужасен позив за пишкане, не и се е случвало преди. Днес постоянно ми се пишка, мехурът го усещам все едно е бил зверски пълен и току що съм се изпишкала и остава това чувство за постоянно. Имали ли сте такива проблеми?

# 11
  • Русе
  • Мнения: 246
Здравейте, вчера ми правиха хистероскопия за отстраняване на полип. Още през нощта се събудих от ужасен позив за пишкане, не и се е случвало преди. Днес постоянно ми се пишка, мехурът го усещам все едно е бил зверски пълен и току що съм се изпишкала и остава това чувство за постоянно. Имали ли сте такива проблеми?


Симптомите ми звучат като цистит. Възпаление на пикочния мехур.  Аз си вземам 1 хапче  ципрофлоксацин и бързо ми минава.

# 12
  • София
  • Мнения: 335
Не, нямам цистит. Надали са засегнали пикочния мехур. Лекарката ми написа, че може би било от дезинфектантите, с които почиствали влагалището преди процедурата и щяло да мине. Но никъде не съм прочела някой да е имал такъв проблем след хистероскопия и се притеснявам.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 246
Не, нямам цистит. Надали са засегнали пикочния мехур. Лекарката ми написа, че може би било от дезинфектантите, с които почиствали влагалището преди процедурата и щяло да мине. Но никъде не съм прочела някой да е имал такъв проблем след хистероскопия и се притеснявам.

А  , нямах предвид че е от хистероскопията. Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт