Извадиха ми мъдрец-как да го лекувам

  • 1 270
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте!
Преди седмица ми извадиха мъдрец,но още ме боли.Кажете с какво да го лекувам.Има ли някакво лекарство ,но да не е антибиотик?

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте!
Преди седмица ми извадиха мъдрец,но още ме боли.Кажете с какво да го лекувам.Има ли някакво лекарство ,но да не е антибиотик?

От личен опит - мъдрец много боли и дълго време. Имах чувството, че никога няма да мине. Четирите са ми извадени.

# 2
  • Мнения: 1 840
О, не се притеснявай, че те боли, още е рано да заздравее напълно раната. На мен преди няколко месеца ви вадиха зъб - поне месец мястото ми беше силно чувствително, направо си ме болеше. Можеш да жабуриш отвара от смрадлика - много облекчава и ще изчисти раната, ако нещо с нея не е наред.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
жабурене със смрадлика

# 4
Много благодаря за бързия отговор!
А аз се притеснявах,че вече трябва да е отшумяло.Или,че трябва да пия антибиотик.Беше почнал да се инфектира,но зъболекарката му слага 2 пъти лекарство.Болката малко отшумя и пак започна.Дали пък да не го лекувам пак при нея?

# 5
  • Мнения: 323
Вадили са ми мъдрец преди 2-3 години,но нямам спомен да ме е боляло толкова време. newsm78
В деня след ваденето изпих 1 Aulin,и запо4нах антибиотик,като според стоматоложката ми е превантивна мярка срещу инфекции.Вси4ко отшумя за около 3-4 дни.По-скоро ми беше едно кофти заради дупката,влизаше ми вуздух,вода,храна. cry
Чудно ми е защо тази жена не ти е изписала антибиотик,не знае ли ,че така се процедира? #Crazy
според мен няма да е лошо да се консултираш и с др.специалист,ако нещо те тревожи.
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш да мажеш мястото с Индекстол. Малко е горчиво на вкус, но е точно за целта и много помага.

# 7
  • Мнения: 161
Ако болката ти пак се е усилила или си стои постоянна отиди да те видят пак-може да се е инфектирала раната вътре в алвеолата и да трябва да се обработи.Ако болката е по-лека,тъпа,понякога напомняща за себе си/т.е. не е постоянна/ и раната не е зачервена- нормално е.Травматично изваден мъдрец може да наболява/но не силно да боли/ и месец.А за антибиотика-не е задължително изписването му след вадене на мъдрец.Хирурга си преценява.Иначе може да жабуриш с тетра,лайка,смрадлика и да вземеш обезболяващо ако ти създава проблем Peace

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Три дни подред пих Аулин и ми мина!
Дано и на теб мине бързо  Praynig

# 9
  • Мнения: 2 529
На мен зъболекарката ми слагаше нещо като суха трева на раната, но не помня как се казваше  newsm78 Не съм пила антибиотици и внимавай с Аулина, защото не се понася добре от стомаха.

# 10
  • Мнения: 5 140
Направи си отвара от смрадлика и лайка и жабуркай, ще ти мине.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
и внимавай с Аулина, защото не се понася добре от стомаха.

Затова си вземи Аулин на прах - продава се в пакетчета и се пие на не по-малко от 12 ч.

Общи условия

Активация на акаунт