Билкови продукти за забременяване- мнения

  • 996
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!

Ползвали ли сте някои от предлаганите в България билкови продукти за забременяване и имате ли мнение?

Аз съм чувала за Профертил, Профекунд, Фертилейд, Ортомол и Инофолик...

Какви са разликите?

# 1
  • Мнения: 876
Никой от изброените продукти не е билков. В по-голяма част от тях има витамини и други съставки, които спомагат забременяването.
Това кой от тях може да приемате зависи от конкретното ви състояние и изследвания.
Аз например съм приемала няколко продукта на Фертилайд, но със строг контрол на витамините, защото дозите са доста големи.

Билкови продукти при опити за забременяване никога не съм и не бих използвала, защото само специалист може да знае как биха повлияли на конкретната жена. Може дори да блокират овулация и цикъл, и т.н.

# 2
  • Мнения: 2 653
Ако приемаш лекарства или правиш инвитро в никакъв  случай не приемай билки. Може да ти объркат хормоните. Иначе билката пак зависи от диагнозата, която имаш. Аз пиех Витекс за ендометриоза. Но това може да влоши положението при ПКЯ например. Т.е. за всеки дерт лечението е различно. Не си прави самоинициативни експерименти.

Това приеми като кратък съвет от мен, години патила от стерилитет съфорумка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3
Да, освен стандартния набор от витамини и антиоксиданти използването на билкови съставки, стои в основата на продуктите за забременяване Профекунд и на Фертилейд според официалния им сайт https://fertilaid.bg/

Общи условия

Активация на акаунт