Евровизия (Тема 26 - II) Rotterdam 2021 Openup

  • 29 893
  • 1 397
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 3 922
За мен пък точно "Еуфория" ми е най-, най-любимата песен от този конкурс. "Аркада" на второ място. Трети - Лорди.

# 1 351
  • Мнения: 337
Българи са всички, които имат българско гражданство.
Ромите и турците също са българи. Но етнически не са.
Бъркат се понятия - думата българин се използва както за етноса, така и за гражданите на държавата.
Аз имам желание да ме представлява човек от моя етнос - както казват на запад - репрезентацията е важна.

От снощи се чудя на кого ми прилича вокалистът на италианците - сега се сетих - физиономията му е като на Нина Николина, направо са като майка и син Flushed
Твоето желание не съвпада с изискванията на конкурса. Ако иска и английската кралица може да ни представлява, не е обвързано нито с гражданство, нито с произход.

Кристиян Костов полуруснакът като почти спечели, не бяхте толкова ксенофобски настроени.

Кристиян е наполовина казах, не руснак.

Очаквано развитие на финала, Италия си бяха големият фаворит за победата. Били доста популярни в Европа напоследък, сигурно и това им е донесло допълнително точки. Не ми допадат особено, изглеждат ми позьори. Финландия ми бяха далеч по-искрени, с много повече сърце и душа пяха.

Неприятно бях изненадана от Сърбия, конкретно от Саня Вучич. Тя представяше Сърбия през 2016г. Тогава беше част от рок група и имаше нормален вид. Сега е част от чалгарско трио, сложила си джуки, екстеншъни и има потресаващ вид. Талантът все още си го има обаче. Вижда се, че тя носи групата, другите две са и беквокалистки, едва припяват. Жалко, че така си похабява таланта.

Нашата песен има красива мелодия и прекрасен текст, а Виктория я изпълни емоционално. Беше ясно, че няма да направи впечатление на зрителите. Още при излизането на реда на изпълненията беше ясно, че губим всякакви шансове - между Финландия и Литва е невъзможно за незапомняща се песен като нашата да изпъкне.

Исландия бяха сладки, Франция емоционални. Сценичната постановка на Швейцария беше нещо средно между България 2018 и Лоик Ноте(Белгия 2015). Саша Жан Баптист и него закопа, а студио версията на песента е много красива.
Дестини беше много нервна, вокално оплеска доста неща.
Много харесвам фолклорна музика, съчетата с модерни стилове. Украинската група чудесно се справят с това, радвам се, че попаднаха в топ 5. Те завършиха и втори в телевота, а като гледам и класациите в iTunes и Spotify са направили голямо впечатление и хората се интересуват от тях и ги слушат.

Водещите отново скучни тази вечер. Очаквах да впечатлят за финала, но те просто си декламираха текста, който им е написан, без никаква емоция. Надявам се Словения скоро да се вземат в ръце и да пратят някое силно парче победител. Клемен Слаконя ще бъде чудесен водещ, гледала съм го на националния им финал. Винаги прави супер шоу.

# 1 352
  • Мнения: X
Сърбия направи отвратително представяне и като песен, и като визия. Ама потресаващо отвратително.

# 1 353
  • Мнения: 128
Сърбия направи отвратително представяне и като песен, и като визия. Ама потресаващо отвратително.
Аз не съм съгласна, има хора като мен, които харесват сръбската песен. Беше лека, забавна и танцувална Simple Smile

# 1 354
  • Мнения: X
Знам че има.

# 1 355
  • SF
  • Мнения: 21 519
Тя бяха заложили на сексапил и "грабващо окото" представяне - коси, пайети, форми. Иначе самата песен кич - сръбска с испански думички.

# 1 356
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Dirkkies_cx, JoyJoyJoyJoyJoy българин бил само с баща българин, ЖДНБ.
Не се излагай, а седни и прочети нещо, после се изказвай така категорично.
Като за начало Закон за българското гражданство.
Закони писани от американските окупатори не чета.
Ти си патетичен случай 🤣🤣🤣🤣 точно това не е сменяно от освобождението сигурно. Изкарай си главата от пясъка и вземи да четеш и мислиш повече, че положението е мега зле.

# 1 357
  • Мнения: 14 759
В интерес на истината,видях само три изпълнения,но всички са по-добри от нашата Виктория.Като е с незапомнящата песен ,къде е тръгнала на конкурс с нея,или околните са я подлъгали,,че е уау?Имала вече над 1млн.гледания,предстояла и голяма кариера.ThinkingАми да видим.
Не съм гледала сръбкинята,но представителката на Айзербаджан с балета също бяха заложили на ''грабващи окото'' тоалети и танци.Широката публика май предпочита това,пред мяукане по пижама

# 1 358
  • Мнения: 6 058
Някъде изкарват ли информация за броя гласували със смс-и по страни? Или поне общ брой гласували. Интересно ми е колко гласа формират 1 точка от зрителския вот. Извинявам се ако вече сте го коментирали. Уж чета темата, но може да съм пропуснала.

Чета из Фейсбук, че много хора в чужбина са гласували за Вики по 20 пъти, а са получили само 3-4 потвърдителни смс-а примерно. Една дама беше писала, че трябвало да влиза в някакъв сайт да се отблокирва, за да й приемат гласовете, но за целта трябвало да въведе код, който получила чак в 3 ч. през нощта. Та се чудя колко са реални тези гласове. В Германия уж имало организация и по форуми пък от там нито 1 точка няма. Възможно е процентно да са ни малко гласовете. Все пак доста държави гласуват и затова ми е интересен поне общия брой гласували.

Чета и големи критики за облеклото на Вики и си мисля, че от първите 4 финалисти само французойката беше нормално облечена. Победителите, макар да им харесвам песента, според моя вкус бяха ужасно облечени, швейцарецът загащен до врата и с кофти обувки, а исландците няма смисъл да ги коментирам /ясно е, че там е търсен този ефект, но това не пречи да изглеждат като клуба на училищните загубеняци/. Като включим костюмчетата тип Бионсе, Шакира и т.н., кича с пайети и синджирчета и цирковите облекла на някои от участниците Вики направо си беше супер. Не знам какво толкова не се харесва във външния й вид на сцената. Ето, и коментара преди моя го доказва. Явно кича е предпочитан пред семплото облекло.
Широката публика май предпочита това,пред мяукане по пижама
На това мяукане ли му викате? Ами отидете вие да маяукате догодина като е толкова лесно. От дивана в хола е лесно да критикуваш, но момичето е на сцена, на която е гледана от милиони. Явно не е стигнала до там с маукане.

Последна редакция: нд, 23 май 2021, 22:16 от *Bobby*

# 1 359
  • Мнения: 36 787
Пижама, с каквото и да се сравни си остава пижама. Или пък онези типични китайски костюми (мисля, че са мъжки носии, но не съм напълно сигурна, носят си ги и до сега - примерно в много филми майсторите на бойни изкуства са с такива).

# 1 360
  • Мнения: X
На мен външния вид на Вики много ми хареса. Не ми хареса само дословното копиране на Били Айлиш. Самото копиране, иначе съм много голям фен на Боли.

# 1 361
  • Мнения: 27 756
И аз четох за подобни проблеми с гласуването. А също и в Туитър много испанци (подчертавам, НЕ българи, а испанци) четох, че са имали проблеми да гласуват...
Скрит текст:
Не съм почитателка на оувърсайз дрехи, на мен самата ми стоят ужасно, обаче Виктория е единственият човек който се облича в този стил и ми харесва как и' стои. Това още преди да ни представя на Евровизия. Та не е от патриотизъм ... 😁 На Били харесвам 2-3 песни (разбирайте, че мога да ги слушам без да ги спра, но реално едва ли съм ги слушала в оригинал по повече от няколко пъти всяка), останалите и' песни просто не успявам да изслушам докрай, а за клиповете пък да не говорим...В изпълнение на Виктория ми харесват толкова повече. Виктория има и по-хубав глас (по-топъл и нежен) от Били...но се е родила в България 👍 Kакто и да е, ако беше се класирала на 2-ро, 3-то място, убедена съм, че веднага щяха да се появят почитатели и да я хвалят за оригиналната "пижама", а и за какво ли не. 😃

Последна редакция: нд, 23 май 2021, 23:39 от dolce miele

# 1 362
  • София
  • Мнения: 5 794
Аз много харесвам Вики. Има кадифен, прекрасен глас. Просто няма нужда да имитира никого, а така изглежда и то не само от тази песен. Наистина трябва да намери себе си.

# 1 363
  • Мнения: 3 096
Какво е станало при избора на песен? Някой назад писа, че е трябвало пее Imaginary Friend... Чух я преди малко и ми харесва повече от другата, която на мен ми се стори ужасно незапомняща се. Не съм заслушвала в текста, чух я за първи път снощи и гледах излъчване, мелодия, ефекти.

# 1 364
  • Мнения: 36 787
Да бе, ако беше на второ или трето място хората пак щяха да я критикуват, а феновете й щяха да ги наричат хейтъри.
Кристиан беше на второ място, това не значи, че прическата му е била хубава.

Общи условия

Активация на акаунт