Малки ОКТОМВРИйски слънчица, топлят вече мамини сърца!

  • 12 522
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 393
Честито на KaliMa!!! Да сте здрави щастливи!!!


 smile3525                                    smile3525                             smile3525



# 286
  • Мнения: 639
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА, искам да ви питам колко често сменяте памперси и винаги ли мажете с олио?Като и сменя памперса преди ядене тя го пълни по време на кърменето и след това си стои с акано дупе,а пък ако го направя след това,започва да хълца и повръща ooooh! и аз вече не знам какво да правя и кое е правилното.

# 287
  • Мнения: 6 619
gudza   и при нас е така сменяме всеки път преди храна и в повечето случаи докато храня Саши го пълни.В момента мажа  към три пъти с олиото.

# 288
 smile3525 newsm68 smile3525 newsm44 smile3525
Честит да ви е големия юнак Kalima!Да ви е здрав, да папка много и да радва мама и тате!

# 289
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте и от мен!
Честито на КалиМа! Да расте здрав големия юнак и да радва всички вкъщи!

Гудза, и аз сменям памперса преди храна, после е невъзможно зардаи повръщането. Но не го сменям всеки път, гледам когато е акал. Тогава обезателно го измивам с вода и сапун и мажа с крем на Пенатен ( няколко дена имаше пъпчици, не беше подсечен, само няколко пъпчици, тогава мажех със Здраве - страшен крем, за 2 дена всичко изчезна). С олио (моя случай преварен зехтин) мажем само вечер след баня.
Херка, аз след много опити успях да си направя аватара Laughing. Значи първо си качваш една снимка с размери 160Х200 някъде в интернет, после отваряш страницата със снимката, оттам десен бутон на свойства и копираш адреса. После си отваряш профила в бг-мама, на профил, там избираш "имам собствена картинка" (или нещо подобно) и пеистваш копирания адрес. Ако снимката е по-голяма ще ти даде съобщение. Ами това е. Дано съм била полезна и да успееш от първия път Peace (за точните размери - виж все пак Правила, условия и указания, но мисля, че толкова бяха пикселите)
DBS, успех и късмет утре Praynig, с теб сме!  Peace

Аз имах безсънна нощ. Не сме плакали много, но много ни се ядеше (или поне аз така тълкувам нещата, ама като му дам да суче и се успокоява Embarassed). И понеже през нощта кърмя в почти сънно състояние, по едно време се събуждам с мисълта, че съм заспала докато кърмя и съм задушила бебо Cry. Ей, много се уплаших......А. разбира се, Ради си беше в легълцето и спинкаше блажено. Та в тази връзка, да ви питам - през нощта ако бебоците ви се събудят, а почти сте сигурни, че не са гладни (тая вечер имаше периоди се хранихме през 50 мин.) какво ги правите?  Иначе през деня нямаме проблем със спането, спим, акаме........., а когато сме на разходка ни е най-хубаво......

Поздрави от нас! До скоро!

# 290
  • Мнения: 993

Сега в новините съобщиха за октомврийка, родила бебче 5.200 в "Света София", а до последно й казвали,  че е 3.800! #Crazy


Това трябва да е Константин (вижте в тази тема преди няколко страници). Да е жив и здрав малкия богатир. А майка му като я изпишат, за се обади да разказва как се ражда такъв юнак! Честито на всички мами с новородени бебчета - няма да ги изреждам всичките, да не пропусна някоя, но от Кръци до Кали Ма все са новини за мене.  Two Hearts Мноооого сладки новини! Още веднъж желая на всички мами и бебчовци здраве и безкраен низ от съкровени моменти на щастие! А на още неродилите - да не се притесняват, а да се наслаждават на очакването.
Аз се бях поизгубила, защото трябваше да приключвам важни служебни дела, от една страна, а от друга - да се приготвям за появата на бебчо, която трябва да стане утре (понеделник) с планово секцио. Честно да ви кажа, хич не ми се щеше големият ден да е понеделник - бях си харесала петък 13-и или неделя (днес), но за петък - докторите били суеверни  Laughing, а в неделя почивали. Така че утре двете с Барабана лягаме под ножа.
Излишно е да казвам, че не успях да свърша всичко, което си бях наумила, но поне за бебо най-необходимото е готово - легълцето е подредено, първите дрешки и завивки са изпрани и изгладени, вчера стерилизирах и шишетата, които все пак се надявам да не ми потрябват.
Сега искам да се обърна към вече родилите мами с няколко въпроса относно послеродовия период, за да мога да приключа със стягането на багажа за родилното:
- вчера обиколих няколко аптеки и не можах да намеря от тези памучни превръзки за родилки. Взех пакет лигнин и пакет нощни превръзки на Либрес. Това стига ли и върши ли работа?
- този профинид, който препоръчвате, може ли да се приема под друга форма, а не като инжекция? Отново не можах да го намеря като инжекция, само на хапчета и свещички. А и не знам дали в болницата ще се съгласят да ми го поставят
- ползвахте ли разхлабително?
- да си нося ли помпата за кърма (взех си Isis на Avent)? Все си мисля, че с изцеждане на ръка няма да се справя, докато с помпата и сега успявам да извлека капчица коластра
- къде стои багажът, с който пристигаш в родилното, по време на раждането и престоя в реанимация?

Може би трябва да уточня, че ще раждам в Св. София (бившата Тина Киркова). Помня, че Оска даде доста изчерпателна информация за там, за което й благодаря! Но повечето ми въпроси са по-общи и всички мами, които са минали по този път, могат да дадат съвети.
Ако намерят време от грижите по малките слънчица, разбира се...  Grinning

# 291
  • Мнения: 0
Здравейте мили мамчета!

Аз съм майката на KaliMa - щастливата баба на големия Митко !

Днес сутринта заведохме KaliMa в болницата, приеха я, направиха и пробите и други там формалности и в 11 часа тя с бодра стъпка и усмивка влезе в операционната зала! Много смело, бодро и спокойно се държа това момиче! Гордея се с нея!  Simple Smile

В 11:20 часа чухме гласчето на Митко, после го претеглиха измериха, съобщиха ни че е 4 кг и 52 см., и след 15 мин, на път за горния етаж минаха покрай нас и ни позволиха да го снимаме.

Качила съм първите снимки на Митко във вашето албумче  Laughing Laughing Laughing

В 12 часа изведоха мамчето от операционната зала и я прехвърлиха в реанимацията. През това време успяхме да а видим, красива, усмихната, сънлива... но както виждате с достатъчно сили да успее да се обади на своето щъркелче и да сподели с вас веселата новина!

Повече подробности оставям на нея да ви разкаже когато се прибере - няма да и отнемам това удоволствие!  Laughing

А на вас, мили мамчета, и на вашите бебоци и поотраснали дечица желая много здраве и много радостни моменти !!!  Laughing Laughing Laughing


Общи условия

Активация на акаунт