Схеми за хранене

  • 5 327
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Похвално е все пак, че се ползва Търсачката Grinning нищо, че дъщерята, която спрягам в първия пост, е вече на 5,5 години Grinning Хубаво щеше да е да си бях водила записки по горните категории, ама...
Патладжани дадох около тригодишна възраст - за опитване. Те са и по принцип тежка храна, така че и за възрастен не е добре да прекалява. Агнешко след годинка, но преди 2 дадох - първо в купешко пюре.
Царевица, елда, ориз - на 6м навършени дадох, в обратен ред - започнах с ориз, после елда (която тя така и не яде), после царевица.
Хм. Освен да седна да помисля тези дни кое горе-долу кога въведох... въпреки че, държа да отбележа, схемата е била изключително за лично ползване - няма общовалидно правило кое кога се въвежда, освен някои стриктни алергени. Всички други са въпрос на избор.
С въпросната дъщеря например месо въведох чак след 10-месечна възраст; със следващо дете не бих отлагала толкова - по-скоро бих дала още в края на 6-ти, началото на 7-ми месец.

# 16
  • Мнения: 254
аз също захраних с месо преди два дни,но немисля че съм закъсняла,всичко с времето си,колкото по-бавно става захранването толкова по безпроблемно ще се приема новата храна,това е мое мнение,мисля че до годинка е най-важна кърмата или адаптираното мляко

Общи условия

Активация на акаунт