Бързи здравословни въпроси и отговори – 29

  • 30 110
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 266
Аз все съм се чудела за цистит навсякъде червена боровинка препоръчват. А от болницата където ходих на преглед, уроложката ми даде разпечатка да не ползвам червена боровинка че драЗни допълнително пикочнов мехур. Кой какво говори вече не знам.

# 46
  • Мнения: 54 497
Само за пари е Боровинката, файда никаква.
Браво на твоята уроложка, че е казала истината.

# 47
  • Мнения: 11 849
От това с което аз съм запозната - Вит.В12, вит.Д, ФТ3, ТАТ не са по каса.

Аз съм си правила FT3 по каса, заедно FT4 и TSH.

Не знам как се е случило това, освен ако не сте били в болница. Аз чета редовно дали няма изменения и какво се предлага по каса, тъй като съм с щитовидни проблеми от 27 години, синът ми вече от 4г и ме интересува темата и не, не е по каса.

Пускам линк към здравен сайт с въпроси, че не ми се рови сега точно от наредбата да го намеря https://zdrave.to/saveti-ot-spetsialisti/koi-polovi-i-shchitovid … -pokrivat-po-nzok

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 911
Извинявам се. Сега видях. FT4 и TSH са ми минали по каса, а FT3 съм си го платила.

# 49
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте отново,
По ваша препоръка и след консултация с АГ си пуснах някои изследвания:

Направих и консултация с ендокринолог.
АГ изписа 2 капки Вигантол на ден, а ендокринолога - 20 капки веднъж в седмицата и Л-Тироксин 25мкг на ден.
Вие приемали ли сте вит. Д и по каква схема - дневен или седмичен прием?

# 50
  • Мнения: 10 266
Добре де, как може лекар да препоръча две капки вигантол? Той не беше ли 400 IU ( или МЕ)? Просто до кога тая висша форма на малоумие.... Не разлистват ли някоя книга тези хора, при положение че цял свят говори за тоя вит. Д. Ей така от любопитство, за обща култура.

# 51
  • Мнения: 11 849
tremble87 приемала съм и всекидневно приемала съм и веднъж седмично. Изписван ми е 30к седмично, изписван ми е и по 7к дневно, в зависимост от дефицита. 20к ми се виждат малко за твоя дефицит, ако бях аз бих си вземала всеки ден по 4-5капки т.е. седмично 30-35капки. Вземай си и магнезий и вит.К2 е необходим при по-големи дози вит.Д. На фирмата БетерЮ има спрей комбиниран Д+К2



vici75 500 единици е Вигантол, но да това е доза за бебета и деца...не за попълване на дефицит

# 52
  • София
  • Мнения: 1 177
При алергична реакция от лейкопласт след колко време минава обривът на мястото?

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз пък ще продължа да препоръчвам червената боровинка, защото винаги е имала ефект при мен и малката ми дъщеря, която също често страда от цистити. С изпиването на една опаковка сироп и нищо друго се повлияваме бързо и добре. Скоро на сестра ми й се наложи, също много бързо й подейства.

# 54
  • Мнения: 10 266
tremble87,  виж тук да се ориентираш:

Щом вигантола е 500МЕ, сметни си на теб колко ти трябват за да си над минимума. ПО-скоро към средата на референтните трябва да си.

# 55
  • Мнения: 54 497
Зависи какъв ефект търсиш, Тарталета.
За потушаване на симптоми, временно, може.
Но за премахване на Ешерихия, абсурд.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
За остър цистит говоря, не за хроничен, несвързан с бактерии. Обикновено при настиване, прием на АБ и други лекарства, гъбична инфекция. При лекуване на ешерехия го ползвахме като добавка към АБ при детето веднъж, друг път не се е налагало да пие АБ.

# 57
  • Мнения: 54 497
Ами те точно и в рекламата показват как Червената боровинка унищожава бактерията.
А не е вярно.
Замазва положението, да.

# 58
  • Мнения: 103
Не заблуждавайте хората с тази Боровинка, никаква работа не върши.
И аз се хванах на тази въдица, само парите си дадох.
Ломексин също не е за гъбички.
аз също съм имала проблем с гъбичките 2 години и лекар ми е изписвал ломексин

# 59
  • Мнения: 54 497
На мен ми е изписван еднократно, за бактериална инфекция, докато чакам МБ.
Нищо не ми помогна.

Общи условия

Активация на акаунт