Отговори
  • Мнения: 193
Момичета знаете ли дали е вярно че мамите който са раждали секцио им спирала кърмата към третия месец?

# 1
  • Мнения: 9 903
глупости безподобни са това. Можеш ако щеш, 5 години да кърмиш.

# 2
  • Мнения: 919
Не е вярно  Naughty

# 3
  • Мнения: 6 164
Няма зависимост.

# 4
  • София
  • Мнения: 626
Абсолютно не!

# 5
  • Мнения: 918
Много ми е интересно обяснението, на тази глупост Crazy Аз съм кърмила 6 месеца след секцио и спрях по собствено желание.

# 6
  • Мнения: 5 393
Пълни глупости. #Cussing out

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
Кой ти разправя тези...мммм,не знам какво да кажа?!?Толкова умници има на този свят,не е за вярване #Cussing out!

# 8
  • Мнения: 3 089
това не бях го чувала. чувала съм, че мамите със секцио нямат кърма, което не е вярно също толкова, колкото първото твърдение.

# 9
  • Мнения: 2 019
за първи път го чувам това

# 10
  • Мнения: 229
Недейте така.....аz раждах със секцио и иzоб6то нямах кърма Sad и поzнавам поне една дуzина жени,които след секцио нямаха като мен.....zаедно купуваме мляко на прах....така че не са съвсем глупости

# 11
  • Мнения: 9 903
добре, ама нали тези, дето сме писали в темата, сме доказателство, че кърма има?
По-скоро на вас не са помогнали както трябва да закърмите успешно/предполагам, понеже случаите на тотална липса на кърма са много редки/.

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Това за първи път го чувам. Родих ч/з секцио и кърмя и до днес (все още на поискване + нощно).

# 13
  • Мнения: 229
Неzнам от какво zависи...говоря от личен опит...бебето ме сука два дена и  сестрите каzваха,че имам кърма(идваха и така ме стискаха zа гърдите докато не иzлиzа6е една капка ) после отидох на ел.помпа и от едната ми гърда ни6то не иzлеzе,а от другата кръв....После ми каzаха,че бебо ме е полzвал zа биберон и всъ6тност ни6то не е пиел Cry

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми е на почти 8 месеца и е на кърма...

# 15
  • Мнения: 660
Процесът на лактообразуването се обуславя от хормонални и психогенни фактори. Нито наличието/липсата му, нито продължителността му зависят от начина на родоразрешение.

# 16
  • софия
  • Мнения: 495
Много ми е интересно обяснението, на тази глупост Crazy Аз съм кърмила 6 месеца след секцио и спрях по собствено желание.
Peace

# 17
  • Мнения: 951
Аз раждах чрез секцио и кърмех 9 месеца...Честно казано не виждам никаква връзка между операцията и кърменето...

# 18
  • Мнения: 2 609
Както вече са ти казали - не, не е вярно това Peace

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Неzнам от какво zависи...говоря от личен опит...бебето ме сука два дена и  сестрите каzваха,че имам кърма(идваха и така ме стискаха zа гърдите докато не иzлиzа6е една капка ) после отидох на ел.помпа и от едната ми гърда ни6то не иzлеzе,а от другата кръв....После ми каzаха,че бебо ме е полzвал zа биберон и всъ6тност ни6то не е пиел Cry
Това означава само едно - че бебето не е сучело ефективно, а не липса на кърма. Но - ако проблемът се разреши с даване на АМ (или некоригиране на причината за неправилното сучене и додаване на добавка от АМ след опитите за кърмене)  и преставане да се слага бебето на гърдата, от липсата на стимулация гърдите ще спрат да произвеждат мляко.
Няма връзка между секциото и спирането на кърмата след 3-тия или н-тия месец.

# 20
  • Мнения: 832
Недейте така.....аz раждах със секцио и иzоб6то нямах кърма Sad и поzнавам поне една дуzина жени,които след секцио нямаха като мен.....zаедно купуваме мляко на прах....така че не са съвсем глупости
Причината може да не е в секциото. Аз също съм със секцио. Че идва след няколко дни - да, но да нямаш кърма, заради раждане със секцио, ми звучи малко глупаво. Не би трябвало да има зависимост.

# 21
  • София
  • Мнения: 177
аз също родих секцио ,кърмих дъщеря си 8 месеца ,/не защото нямах кърма за повече,ами просто от захранването с пюренца и кашички детето само започна да се отказва/

# 22
  • Мнения: 7 803
добре, ама нали тези, дето сме писали в темата, сме доказателство, че кърма има?
По-скоро на вас не са помогнали както трябва да закърмите успешно/предполагам, понеже случаите на тотална липса на кърма са много редки/.

точно така. и аз имах кърмах, ама ако не бяха акушерките щях да имам мушмули  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 277
Не е вярно- аз родих със секцио и кърмих 9 месеца.

# 24
  • Мнения: 683
Аз родих нормално, но приятелката ми със секцио  курми до 5 месец!!!

# 25
  • Мнения: 151
Az rodih sekcio i karmih 3 meseca i polovina,no v sa6toto vreme i malko si pu6eh cigarite,koeto vaob6te ne e pravilno.
Neznam to4no ot koe mi sprq karmata,nai-veroqtno ot cigarite .
Taka si go obqsnqvam pone

# 26
# 27
  • Мнения: 3 092
Защо пък да има зависимост newsm78 струва ми се глупаво...продължителността на кърменето не зависи от начина по който си раждала Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Не мисля, че е вярно

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютни глупости. И аз бях секцио, и продължавам да кърмя.

# 30
  • Мнения: 2 271
Не е вярно!

# 31
  • Мнения: 410
Изобщо не е вярно Naughty и кой въобще ти го каза това #Crazy
Аз родих секцио и кърмих дъщеря си 8 месеца Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 903
Аз родих нормално и за сега си кърмя, но кумата ми роди секцио и то в 8 месец с проблеми, а кърми до 1 година и 2 месеца така, че мисля, че няма никакво значение как си раждала важното е да мислиш позитивно и да дадеш всичко от себе си, а ако има друга причина тогава въпросът е друг.
Успех

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Пълни глупости! Още кърмя!! Не виждам никаква връзка с това, че съм родила секцио!

# 34
  • Мнения: 1 101
Няма никаква връзка  Naughty

# 35
  • Мнения: 115
Не е вярно синът ми е 7 месеца и още го кърмя.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 567
Влез в кърмаческия форум и ще установиш колко много, ама наистина много жени кърмят, без значение от начина на родоразширение.
В повечето случаи спирането на кърмата е в резултат на некомпетентни съвети още от родилния дом за съжаление. Аз също съм секцио и кърмя  Grinning
Въпрос на мотивация, желание и повече усилия понякога.
За  информация библиотеката на Кърмаческия!

# 37
  • Мнения: 1 428
Не!Това е поредния фалшив мит.Можеш да кърмиш и 2 години ако искаш.Аз още имам кърма по малко,а са минали 2 години откакто не кърмя.

# 38
  • Мнения: 942
Влез в кърмаческия форум и ще установиш колко много, ама наистина много жени кърмят, без значение от начина на родоразширение.
В повечето случаи спирането на кърмата е в резултат на некомпетентни съвети още от родилния дом за съжаление. Аз също съм секцио и кърмя  Grinning
Въпрос на мотивация, желание и повече усилия понякога.
За  информация библиотеката на Кърмаческия!
Peace

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Поредната простотия!Естествено,чее няма нищо вярно.Аз,родих секцио и продължавам да кърмя Peace.

# 40
  • Мнения: 47 982
 Joyама сериозно ли?можеш да кърмиш колкото си искаш,стига да искаш!ако наистина искаш,заповядай в кърмаческия форум! Hug

# 41
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
АМА ИЗОБЩО НЕ Е ВЯРНО!!!Родих секцио.Кърмих една седмица и кърмата ми спря.Мисля че аз не направих нещо както трябва.Както и да е.Следващия път, живот и здраве, знам какво да НЕ правя.Имам приятелка, чието дете е на 1.2 год. - още го кърми - секцио е родено.Така, че бъди убедена, че родоразширението няма нищо общо с кърмата.

# 42
  • Мнения: 1 425
Скоро не бях чувала подобна смешка  Mr. Green Моя позната роди секцио и кърми сина си 1 г. и половина.

# 43
# 44
  • Мнения: 1 858
Аз като родих с секцио и като ме питаха как съм родила и с какво го храня и като кажа, че кърмя очите  им ей  Shockedтакива ставаха. На мен кърмата ми спря като с кранче на чешма след един кошмар, който преживях към третия месец. Ако тогава знаех, че мога да предизвикам лактация отново...ако знаех за бг-мамма...еееех...

# 45
  • София
  • Мнения: 128
Родих секцио при това цял месец преди термина и продължавам да кърмя, а беба вече е на 5 месеца.

# 46
  • Мнения: 3 069
Няма такова нещо Simple Smile
Успокой се, всичко след секциото си е като при нормално родилите  bouquet

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не е вярно  Laughing
Споко!

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Родих секцио при това цял месец преди термина и продължавам да кърмя, а беба вече е на 5 месеца.
И аз така, само дето вече сме на 6 месеца.

# 49
  • Мнения: 1 117
Няма връзка начина на раждането с продължителността на кърмене. Аз раждах секцио и кърмих до шестия месец.

# 50
Аз родих със секцио, тежа 40 кг. Кърмих 2 години и сега още не мога да си спра кърмата. Едва го отбих.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
не е вярно Naughty
родих със секцио и продължавам да кърмя Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз като повечето майки ще ти отговоря, че родоразрешението няма нищо общо с кърменето. Всяка майка може да кърми, стига да знае как!
Родих секцио и имах коластра 12часа след операцията, Само веднъж позволих (зьсщото не знаех какво ще прави) на акушерката да ми стисне гърдите, за да "отпуши каналите". Вдигнах скандал и повече не изявиха желание да ми помагат. Синът ми бе в кувьоз 5 дни и въпреки това засука  добре. Синът ми все още е изцяло на кърма и скоро не мисля да захранвам.
Влез в кърмаческия подфорум и прегледай материалите за кърменето.

# 53
  • Мнения: 2 381
 Shocked
Не е вярно.Аз родих със секцио, бебка е на 9 месеца и още я кърмя.

# 54
  • Мнения: 131
Родих секцио, кърмя и до сега - 8мес и половина. Гърдите ми са малки, но напук на всички "предвиждания" на познати и доктори си кърмя още от 3-ти ден след операцията (веднага щом ми донесоха бебчето)

# 55
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Два пъти съм раждала секцио.
Голямата я кърмих до 1г и 1м, отбих по собствено желание.
Продължавам да кърмя малкият на 1г и 5м.
Няма връзка.

# 56
  • Мнения: 134
Процесът на лактообразуването се обуславя от хормонални и психогенни фактори. Нито наличието/липсата му, нито продължителността му зависят от начина на родоразрешение.
Още кърмя благодарение на КЪРМАЧЕСКИЯ ФОРУМ!

# 57
  • Мнения: 372
Ами и това е поредното оправдание за спирането на кърменето. Simple Smile
На мен например "опитни" майки ме убеждаваха, че кармата стига до 40 ден и след това трябва да се дохранва, а моят опит да им говоря за фази на растежа  беше безсмислен. Така че кърмиш, докато имаш желание  Laughing

# 58
  • Мнения: 6 315
Поредната щуротия. Не е вярно, разбира се!

# 59
  • Мнения: 2 126
И аз като повечето майки ще ти отговоря, че родоразрешението няма нищо общо с кърменето. Всяка майка може да кърми, стига да знае как!
Ето това биха написала и аз newsm10 newsm10 newsm10
Беба е почти на 8м. и половина и съвсем успешно се кърмим,като бяхме изключително на кърма до 5 месеца след което се захранихме бавно.Живот и здраве докато сама не се отбие мисля да продължа Grinning

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз пък след секцио се цедих,защото бебка не засука.В средата на третия месец изцеждах по 10 мл и тогава спрях.

# 61
  • Мнения: 292
Не се заблуждавайте!!! Нищо общо нямят двете неща.

# 62
  • Мнения: 4 629
Родих със секцио, кърмих 12 месеца. След това отбих сина ми не защото нямах кърма повече, а вече нямах желание да кърмя

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, не е.   bouquet

# 64
При мен кърмата дойде по-късно - чак на 4 ден. До 4 месец бебчо беше изцяло на кърма, а 5 и 6 месец го дохранвах с АМ, но изяждаше по малко- 30-40 гр. От началото на 7 м.започнах една диета за отслабване, защото много ми омръзна вече да съм дебела и кърмата ми доста намаля. На това се реших, защото бебо 1 седмица се дърпа и не иска вече да суче. Колко кърма и докога ще има наистина зависи само то майката.

# 65
  • Мнения: 184
Мен пък не спират да ме питат дали кърмя, защото съм родила секцио, а при секциото не идвала кърмата.Вярно че, бебо е още на месец, но за сега се кърмим, при първото ми дете, кърмата ми спря на 2та седмица, въпреки че родих нормално. Така че такава зависимост наистина не съществува, повечето ми познати мамчета, които са родили секцио са кърмили по година минимум.

# 66
  • Мнения: 8 917
Момичета знаете ли дали е вярно че мамите който са раждали секцио им спирала кърмата към третия месец?

 Joy Joy Joy Аз съм в 23-я след раждане и все още кърмя Mr. Green Peace

Общи условия

Активация на акаунт