За наказанието

  • 2 272
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
Наказвам с лишение на неща, които знам, че обича - за не повече от ден (за по-дълго време ми се вижда пресилено, пък и детето забравя за какво е наказано или пък започва много да страда) - без бонбони, без сладолед, без да правим заедно хартиени играчки, без четене на книжки и други такива. Избягвам да я наказвам със стоене вкъщи, защото по този начин наказвам и себе си.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Каката я наказвам с трудова терапия
........................

Това за мен не е накзание, а просто последица на определено поведение. Абсолютно подкрепям като възпитание в най-чист вид  Peace Също го прилагам в най-различни моменти. "Ако не седнеш на дивана ТВ ще се изключи" да речем - на 3-4 изключване схвана идеята и сега си знае.

До сега не съм наказвала Дариа. Поне не класическия вид наказания тип: "в ъгъла", "С вдигнати ръце" и прочие. Мен също никога не са ме наказвали така. Всъщност мисля, че мога да се боря за най-абсурдното наказание - забраниха ми да чета книги, защото само това правех като дете.  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 113

Всъщност мисля, че мога да се боря за най-абсурдното наказание - забраниха ми да чета книги, защото само това правех като дете.  Laughing

Хи-хи, Иса, сетих се за филма "Библиотекарят" - там, на главният герой му подписаха предварително дипломата, защото бил "професионален студент" и искал само да учи ... Grinning
Извинявам се за отклонението!

# 18
  • Мнения: 479
Наказвам, като го лишавам от неща, които обича - шоколад, бонбони, любими вещи, гледане на филмчета. Понякога може за ден, но се е случвало и за повече дни. Понякога го пращам да си стои сам в стаята.  Но до наказания се стига изключително рядко. Той все пак вече е голям и е много разбран, на мама гарджето  Wink

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 336

Всъщност мисля, че мога да се боря за най-абсурдното наказание - забраниха ми да чета книги, защото само това правех като дете.  Laughing



Хе, хе, и аз участвам  Grinning . На мен също ми бяха забранили да чета книги, та съм пробвала и номера от филмите - с фенерче под одеялото  Laughing.

А наказвам щерката като се разсърдя и кажа, че не искам да говоря с нея. Разбира се, стремя се по-рядко да го употребявам, за да не се изхаби  Grinning Използвам чат-пат и забраната за сладки неща, както и т.нар. "трудова терапия".

# 20
  • Мнения: 3 367
давам време "сама в стая без игра1ки и пр интересности" брой минути колкото е детето след 3 предупреждения да се прекрати поведението к борим;после за извинява за стореното и така;
слу1ва се 2-3/седмица;
за разливане,цапане и пр не наказвам освен ако не е наро1но
не наказвам и когато е нещо к не съм обяснила (като не давай на брат си сухари)
най-1есто е за мрънкане к ме влудява или за удряне

# 21
  • Мнения: 3 405
Наказвам с отнемане на някоя привилегия: гледане на детски предавания, никакъв компютър, "арестуване" на играчките за определено време, и т.н.
Важното е наказанието да се наложи веднага след провинението, да е за конкретно провинение и да е за кратък период.

Има много хубава книга - "Отговорът е НЕ" на Синтия Уидъм, много ми помага в последно време.

# 22
  • Мнения: 5 877

Всъщност мисля, че мога да се боря за най-абсурдното наказание - забраниха ми да чета книги, защото само това правех като дете.  Laughing



Хе, хе, и аз участвам  Grinning . На мен също ми бяха забранили да чета книги, та съм пробвала и номера от филмите - с фенерче под одеялото  Laughing.


Аааа, и аз се боря за челното място - освен четене под одеялото - без фенерче, по време на следобедния сън (майка ми заспиваше лесно); и заплахата "ако още веднъж те видя да четеш "Старогръцките митове", ще я изхвърля през прозореца". Заплахата не ме впечатли особено,нали живеехме в къща и можех да си я взема от двора.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип не я наказвам, но така стана, че баща й си е в къщи за 15 дни, а когато има повече от един човек у нас, тя става просто невъзможна... #Cussing out Предупреждавам я 2-3 пъти и ако не спре нежеланото поведение я карам да излезе от хола в коридора и да постои там около 2 мин. Много не го обичам това наказание, защото доста се разстройва и гледам да го прилагам само в крайни случаи  Rolling Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Наказвам с лишение на неща, които знам, че обича - за не повече от ден (за по-дълго време ми се вижда пресилено, пък и детето забравя за какво е наказано или пък започва много да страда) - без бонбони, без сладолед, без да правим заедно хартиени играчки, без четене на книжки и други такива. Избягвам да я наказвам със стоене вкъщи, защото по този начин наказвам и себе си.

И аз веднъж наказах без сладолед , но след това излязохме на вън ,такава жега беше че като минавахме покрай сладоледите и започнах да обмислям как да отменя наказанието на децата , че да си хапнем сладоледче. Joy

# 25
  • Мнения: 1 220
 Препоръчвам ви книгата на д-р Додсън "Как да приучим  децата си към дисциплина", може да се изтегли и от нета.     Наказанието не винаги е правилния изход от ситуацията.  Обясненията и идеите са много добри!

# 26
  • Мнения: 114
Препоръчвам ви книгата на д-р Додсън "Как да приучим  децата си към дисциплина", може да се изтегли и от нета.     Наказанието не винаги е правилния изход от ситуацията.  Обясненията и идеите са много добри!
Трябва да си платя неограничен достъп и да си я смъкна Simple Smile

# 27
  • Мнения: 479
Препоръчвам ви книгата на д-р Додсън "Как да приучим  децата си към дисциплина", може да се изтегли и от нета.     

nadq, би ли могла да пуснеш линк, ако не те затруднява! Мерси.

# 28
  • Мнения: 212
Тук можете да прочетете една статия за наказанието:

http://209.85.129.104/search?q=cache:-Ygpvv9Wc5IJ:www.moetobebe. … =1&lr=lang_bg

# 29
  • Мнения: 1 425
Аз наказвам баткото в коридора на тъмно с вдигнати ръце. Но това е било 2-3 пъто, когато е ставал неконтролируем. Ефекта е поразителен. След 5 минути го викам при мен, питам го ще продължава ли да ме ядосва и той ме гледа милно и казва, че не. После ми се къса сърцето,   Embarassed Confused Embarassed но съм на мнение, че понякога се налага.  bowuu

Стига бе ти сериозно ли говориш? Как ще го накажеш на тъмно ще му вземеш акъла на детето. Shocked Shocked Shocked Naughty
Моят син е невероятно палав,но в същото време е и много убидчив ,затова при нас наказанията много не действат.Само в много крайни случаи го изпращам в стаята му за определено време.
В общи линии когато направи беля двамата я поправяме или ако е посилите му, му обяснявам какво трябва да нарави.Но то зависи много и от възраста на детето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт