имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 822
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 472
Благодаря, Maatete. На фона на всички тези млади майки със стари разбирания се радвам, че все пак има и такива с модерни, напредничави разбирания. А този гръцки доктор адски ме дразни. Дали пък някоя фармацевтична фирма не му плаща, за да пропагандира толкова тези прословути грипни ваксини. И защо пък е толкова озлобен срещу хранителните добавки? Нима той не пие чайове от билки? Та хранителните добавки са това, но в по-концентриран вид. Освен това са правени по модерни технологии - дали е чувал за наноклъстерите, тогава когато полезният продукт се довежда вътре в клетката, а не броди в междуклетъчното пространство. И много, много други неща. Тука някъде бях чела една много хубава мъдрост за корена. Ако я намеря, ще я напиша пак специално за гръцкия доктор.

# 61
  • Мнения: 1 858
Съдържанието на желязо в спанака е спаднало драстично (само пример).
Даа, и ето защо Laughing
Цитат
Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. Американски специалист по хранене съставил през 1890 г. таблица със съдържанието на желязо в различни храни. Когато стигнал до спанака, неговата секретарка написала 30 вместо 3 mg. Оттогава тръгнала славата на „железния“ спанак и хората започнали масово да го консумират.

тц, тц, тц

В другиден ще се обадя на доц. Галева да и кажа от къде е желязото в спанака... тя явно жената не знае...

# 62
  • София
  • Мнения: 472
Намерих го: цитат от бестселъра  на Колин Холоуей "Живей добре над 100 години:
                                       Кратка история на медицината
                                              / боли ме ухото/
         2000 пр. н.е.     Ето, изяж този корен
         1000.......           Този корен е езически, кажи тази молитва
          1850.....             Молитвата е суеверие, изпий тази отвара
          1940...              Отварата е змийско масло. Глътни този хап.
          1985...              Хапчето не действа, вземи антибиотик
           2000...             Този антибиотик е синтетичен, хайде вземи този КОРЕН...

                         А сега сме 2006 година.  КОЙ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ?

# 63
  • Мнения: 8 585
Чудесни представи за медицината имате...
Трябва да подбирате четивата си по-мъдро.

Освен това-четете повърхностно. Над това трябва да поработите.

Не виждам защо трябва да давам "добавки" щом мога да се разходя всяка събота и да си напазарувам нужното. За да си го приготвя после в къщи.

Не пия чайове с "билки".
Пия нормален чай... earl gray например... Mr. Green

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 01:09 от Birdie

# 64
  • Мнения: 1 858
Самоцензурирам се!

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 11:10 от maatete

# 65
  • Мнения: 8 585
@maatete

Моля,
Не е задължителна взаимната обич.
Подавам Ви един котешки нокът и стръкче водорасло за помирение.
Да изпушим лулата на мира (натъпкана с "билки")...

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 01:43 от Birdie

# 66
  • Мнения: 1 858
Вие на мен ли говорите (пишете)? Не мога да повярвам, че Вие удостоихтте скромната ми личност с капка внимание Mr. Green. Предпочитам наистина да е за последно Peace!

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Не съм казвала да не се дават хранителни добавки или имуностимуланти Naughty Споделила съм аз как процедирам! Ако децата ми боледуват много, сигурно и аз бих прибегнала до тях. Да чукна на дърво, едното ми дете отдавна е минало прериода с многото боледуване, на другото му предстои, за сега нямам нужда от такива изкуствени неща, нито пък съм имала нужда в миналото.
За информация, генно модифицирани плодове, зеленчуци и месо в Европа за сега няма много и има задължително изискване в ЕО, ако са такива да е упоменато! Наистина сигурно са тъпкани до някъде с химия, но пък каква ти е гаранцията, че билките, които са сложили в някое хомеопатично лекарство или добавка, не са от някой замърсен регион или ако са гледане във ферма не са ги напръскали отново с химия, като другите растения  newsm78 С билките също трябва да се внимава кога, колко и при какви условия, както и с лекарствата.
5 приема на пресни плода или зеленчука на ден, не е никак трудно да се осигурят, ако си гледаш детето в къщи. Проблем е ако обаче ходи на градина или училище, освен ако не си носи  храна от вкъщи. Сложи 2 пъти прием на сурови зеленчуци с обяда и вечерята, полод между закуската и обяда и между обяда и вечерята, включи плод в закуската или за десерт и ето ти ги 5 без детето "по цял ден да дъвчи плодове и зеленчуци"  Crazy

# 68
  • Мнения: 14 654
ее, плодовете не били това, което бяха...не е истина
поне в българия не е трудно да си намериш хубави ябълки или домати, а билки можеш да си набереш от витоша например, шипки също
възмущавате се как печелят фармацевтичните компании (от чуждото нещастие), но пък каква е системата на разпространение на продуктите на аквасорс-  точно каквато е и на хербалайв- пирамидална стуктура и съвсем явно ти заявяват , че можеш да печелиш, ако станеш част от системата, това си е чисто търгашество и този начин на разпространение е порочен

# 69
  • Мнения: 1 858
ее, плодовете не били това, което бяха...не е истина
поне в българия не е трудно да си намериш хубави ябълки или домати, а билки можеш да си набереш от витоша например, шипки също
възмущавате се как печелят фармацевтичните компании (от чуждото нещастие), но пък каква е системата на разпространение на продуктите на аквасорс-  точно каквато е и на хербалайв- пирамидална стуктура и съвсем явно ти заявяват , че можеш да печелиш, ако станеш част от системата, това си е чисто търгашество и този начин на разпространение е порочен



Понеже аз съм се регистрирала като дистрибутор на Аква Сорс ще ти кажа, че не си съвсем права! Когато се регистрирах моят дистрибутор ми каза, че ако искам мога само за семейството си да купувам а ако искам мога да се опитам и да печеля. В момента, когато подписвах договора го направих само и единствено за да купувам с намаление! Никой не ме е задължавал да продавам, да предлагам и така нататък. Ей, хора осъзнайте се! Никой никого не задължава да прави нещо, което не иска!

# 70
  • Мнения: 46 532
В кои други държави се разпространява Аква сорс?

# 71
  • Мнения: 1 858
Никол влез в сайта на фирмата. Там си пише в кои страни се предлага.

# 72
  • Мнения: 46 532
По-лесно ми е да питам дистрибутор  Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 1 100
 Hug Hug  maatete ;  maya50  - страхотни сте! Направо ме изкефихте!!

Разбира се, че витамини ще се дават на децата. И то колкото се може в естествен вид. Като ги има в такъв, защо да се предпочетат изкуствените? И не е ли странно, ако някой настоява за това??

Колкото до имуностимулаторите - да внеса яснота по въпроса. Коластрата, Зелената енергия, чистата АФА, ЕМК са толкова имуностимулатори, колкото са прясното мляко и марулите например.  И ако някой твърди подобно нещо, не е зле да почете малко повече.  Peace След като прочете, ще разбере, че гореизброените имена са високо стойностни хранителни продукти. И ако имат укрепващо имунно въздействие, то се дължи на хранителните им качества.

А медицината, която се занимава с това се нарича НУТРОЦИОНИСТИКА.

Намерих го: цитат от бестселъра  на Колин Холоуей "Живей добре над 100 години:
                                       Кратка история на медицината
                                              / боли ме ухото/
         2000 пр. н.е.     Ето, изяж този корен
         1000.......           Този корен е езически, кажи тази молитва
          1850.....             Молитвата е суеверие, изпий тази отвара
          1940...              Отварата е змийско масло. Глътни този хап.
          1985...              Хапчето не действа, вземи антибиотик
           2000...             Този антибиотик е синтетичен, хайде вземи този КОРЕН...

                         А сега сме 2006 година.  КОЙ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ?
А ТОВА Е ЛЮБИМИЯ МИ ЦИТАТ!!!!      bouquet  bouquet  МНОГО ПРОФЕСИОНАЛИСТИ СЕ СТРЯСКАТ ОТ НЕГО, НО СИ Е ЧИСТА ИСТИНА!


Забраната на изкуствени имуностимулатори за малки деца подкрепям с две ръце !!!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 100
В кои други държави се разпространява Аква сорс?

А това сега го видях - ами предстои да влезе и на континента Австралия. Това добър знак ли е?

Общи условия

Активация на акаунт