ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 - Тема 6

  • 22 185
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 637
Честит да бъде рожденика! Здраве, щастие и много успехи му желая!

# 31
  • Мнения: 1 738
bobsi81, жив и здрав да е младежа!

При нас всичко върви някак лежерно, накъде ли ще избие това се чудя? По всичко са почти в края на учебниците, предполагам за това е настъпило такова спокойствие. Така като гледам до Великден ще вземат целия материал и явно после ще започнат изпитвания, проекти, контролни и т.н. А юни какво ще правят, нямам идея.

# 32
  • Мнения: 8 255
bobsi, честит рожден ден на момчето ти!
Моят синковец проверява преди малко в платформата какво има за утре по БЕЛ. Радостно възкликва: "Нямам нищо за учене!" В превод - нямам домашни. Хвърлям и аз един поглед и чета - кратък тест върху "Серафим". Та сега чете за Серафим и прави тест от едното помагало. Не бил прочел за теста, а с удебелени букви го пишеше. Общо взето чете избирателно 🤣

# 33
  • Мнения: 2 162
bobsi, Честит да е младежа, първо да е жив и здрав, дълго да ви радва, и накрая да ви радва само добри успехи както в училище така и в живота.

irchick, Благодаря за хубавата, студена и прясна водичка, добре ми се отрази. Да си жива и здрава. И сега щях да добавя още нещо което учителката по анг. обича да пожелава, но ще се въздържа.

PipiLota, и ние сме тъй, до май ще правят изпитвания, а юни ще им развалят хубавите оценки, но като се почнат почивките и изпитите, и времето ще си мини.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 640
Бобси, много здраве и късмет на детето.
Днес девойката изръмжа , че пак има проект по ИТ. Бързо връзвам две и две- значи е имало и друг. Отварям школо- 6. Чудя се защо роптае. “ Ами учителката каза , че е супер , ама не е за пред хора” . Е тук стана интересно. Накарах я да го покаже. Темата е за глобалната мрежа - вреди, ползи и нещо подобно. Прекрасен проект до 9 слайд. На десетия виждаш снимка на министъра на образованието.  С големи букви внимание! Не ядосвайте този човек. Все пак от него зависят ваканциите и  вашите почивки. Имаше и още нЕква тъпотия, която не запомних.Просто припаднах.

# 35
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 752
renydent, еми право е детето - за внимание е!
Аз пък днес съм записала младежа на дерматолог. Прибирам се и му съобщавам, че ще трябва да отсъства от часа на Д по информационни и съм му писала да си знае човека, а също така и на класната. Изведнъж младежа як смут - рови по компютъра, по телефона. След 30 минути идва и пита "Вярно ли ще имаме класно и няма да присъствам" 😲 Докато се разберем минаха още 15-тина минути.
Господина Д им е и учител по МАТ, а това че съм предупредила класната, чул като класно... Внесъл и притеснения в групата на класа, като питал за това, а никой не бил чул, че ще има такова чудо. 🤣

# 36
  • Мнения: 8 255
Рени, супер се е справила според мен девойката с последния слайд. Оригинално е и правилно.
Сигурна съм, че моят си няма и идея кой е министър на образованието и дори че въобще има такъв човек 🤣

# 37
  • Мнения: 531
Мили мами и набори, обмисляме да се преместим да живеем в по малко населено място догодина ,имаме къща и за работата ни ще е по удобно.И си мисля че ще е и по спокойно за живот.Проучих училището ,базата е хубава класовете са малки,познавам някой учители,там съм учила и аз като дете .Познавам някой учители,миналото лято ходихме на уроци по математика и бел,при тях.Но ме притесни че има занималня следобяд.Та моля някой запознат мога ли да откажа занималня.Набора никога не ходил на занималня ,следобедите са му за тренировки.

# 38
  • Мнения: 8 637
Занималнята е по желание, не е задължителна.

# 39
  • Мнения: 531
vita.  Благодаря.

# 40
  • Мнения: 8 970
Аз се чудя защо никой не пише, а вие сте се преместили.

Дъщеря ми за пореден ден не представя пълно домашно по математика. Ами дала е две страници в учебната тетрадка госпожата. Не остава време за другите предмети. В крайна сметка не може да не се подготви по другите неща....
Случва ли се така и при вас?

# 41
  • София
  • Мнения: 3 061
Бобси,честит рожденник.Най-вече здраве пожелавам(колкото и банално да звучи то  е най-важното в живота) и късмет,той няма да е излишен.Весел праздник.
И при моите деца нямат интерес към обучението,пълна апатия.Даже не ми се изброява с какво се занимават по време на часовете.Толкова ме е яд. А според министъра всичко е цветя и рози(имам чувство ,че той живее в някава паралелна вселена).Защо никой журналист не го пита как в други държави(някои) всичко затворено,но децата ходят на училище.А при нас ресторанти и молове ще отваряме,но децата ще учат присъствено по график.А нашите ще са най-ощетени.Толкова съм ядосана,че чак нямам сили да се ядосвам повече.Излях си мъката,но това не променя положението.

# 42
  • Мнения: 8 255
Утро с УТ на кое издателство сте?
Домашното по математика на нашите е от учебника или сборника. Количеството задачи е различно, кога по-малко, кога повече. По УТ работят в часовете по ИУЧ и съответно имат и домашни оттам. С Архимед са. Специално при тяхната УТ две страници са направо нищо. На моя последния път му трябваха около 15 минути да попълни 4 страници от нея - две, които са правили в час от който отсъстваше и 2 за домашно.
Той обаче си е доста бърз със задачите. Като му кажа, че ще реши 10 допълнително, само заявява "става".
По другите предмети обаче хич не се е засилил да учи. "Ученето" му се изразява в двукратно прочитане на урока. Абе за час, час и половина най-много, вечер е готов с уроци, домашни и моите допълнителни задачи.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 587
А нашите ще са най-ощетени.Толкова съм ядосана,че чак нямам сили да се ядосвам повече.Излях си мъката,но това не променя положението.
+1 ...

Аз се успокоявам само, че сега поне могат на тренировки да ходят. И разбира се, чакам времето да се оправи и да ги ръчкам да ходим навън. Малко ми идва в повече търчането по улиците с тях и кучето. Но ако ги оставя сами, ще се лепнат на някоя пейка като стари баби и ще дремят.

Ей сега моята прекрасница излезе с кучето навън за има-няма 10 мин. Да, свършил си е 'работата', но тя грам не се е разходила. А това ми беше основната причина (разходките) да се предам и да вземем животинчето.

# 44
  • Мнения: 8 970
ston, на Архимед е и нашата УТ.
Моята дъщеря сравнително се справя със задачите, но никак не е бърза и точно това е проблема при две страници... Сега съм я пратила на уроци по математика и уж има ефект, но тези задачи бяха от по-стар материал за домашно по ИУЧ. Лошото е, че много препускат през материала, не го затвърждават и това, което са учили преди месец, вече започват да го забравят... И аз все се каня да давам допълнителни задачи, но тя никак не приема идеята възторжено и все още не се случва на практика. Сама обаче вече вижда, че ще се наложи така да действаме, защото всичко се забравя и трябва постоянно да се припомня и упражнява - няма друг начин.

ves+, моята пък не може сама да разхожда кучето. Имаме голдън ретривър, почти на нейните килограми и е абсолютно невъзможно да излязат сами на разходка.

Наистина много тягостно е вече положението да са затворени вкъщи. Но аз сякаш повече се страхувам, ако не са. Сега като се позатопли, се надявам да се разведрим.

Общи условия

Активация на акаунт