Лежащи мами - 47

  • 32 112
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 161
Kriziaa питах за песар, каза ми че не може. И в болницата в нашия град не поставят песар, а пътуване категорично не мога да предприема.
Jessito колко е вашата шийка?

# 61
  • Мнения: 754
Нели, бъди възможно най- спокойна. Това ще помогне на бебо и шийката. Ако се наложи болничен престой също не се шашкай. Аз лежах 12 дни в 20 г.с. Понякога се налага, но там ще си под наблюдение и най- вече покой. Лекарката, която тогава ме прие ми каза: "Аз също съм жена и знам какво е лежене вкъщи и в болница."
За твое добро е. Ще удържиш фронта.
Мими, стискам палци нещата да се развият благоприятно при теб.

# 62
  • Мнения: 2 525
Нели, варираше между 1.6 и 2.2, но от няколко седмици седи 1.4см.

# 63
  • Мнения: 161
CandyY благодаря ви за подкрепата. Хем знам, че трябва да съм спокойна. Хем нс моменти започвам да плача и не мога да спра.
Jessito надявам се всичко да е наред, на каква терапия бяхте вие?

# 64
  • Мнения: 2 525
Аз нямах контракции и болки и в болницата бях на кормагнезин, а вкъщи съм на Магнерот 3х2, Алеракт 2х1, Утрогестан 1х2 и но-шпа при нужда, но съм го взимала 1-2 пъти само. Последните дни имам повече подготвителни, но бебчетата вече се вълнуват много и шават повече.

# 65
  • Мнения: 754
Джеси, коментирали ли сте алеракта до кога ще се приема ? Магнезия при мен ще се приема до 37 или 38 г.с., поне до свалянето на серклажа, но за алеракт и но шпа нищо не казаха.

# 66
  • Мнения: 2 525
Мисля че до край ще си ги приемам. Аз така или иначе съм и на терапия за тромбофилията и тя ще си е до край.

# 67
  • Мнения: 161
Jessito и аз нямам контракций и на ехограф не са ги засичали до сега. А за но шпа казвали ли са ви до кога може да приемате?

# 68
  • Мнения: 2 525
Но-шпа може да се пие винаги. Няма период в който да се спре. Казават че размеквало шийката обаче. Аз не го приемам и защото имам тромбофилия и такива обезболяващи не са особено добра идея при мен, но така или иначе болки съм имала само когато някое от бебетата реши да се завърти и докато се намести ми е малко трудно..

# 69
  • Мнения: 574
Момичета, аз също се "пека на този огън ",да си пожелаем успех до края и да си гушнем живи и здрави ,хубави бебчета

# 70
  • Мнения: 161
Jessito за но шпа това имах впредвид, че някъде четох, че размеквало шийката, но АГ каза да го пия.
Jirdeli7 какъв е проблема при вас?

# 71
  • Мнения: 910
Здравейте, сега открих тази тема. Вече не знам какво да правя и мисля. Още от 6тата седмица съм със зацапване. Казаха че съм с ниска плацента.
Сега съм 19та седмица. В четвъртък бях на преглед, казаха ми че най-сетне плацентата ми се е вдигнала, че всичко е наред и аз бях невероятно щастлива. На следващия ден, изхвърлих парче плацента и имах зацапване. И после всичко се оправи.
Снощи имах кървене. Чудех се да ходя ли до болницата, но детето тъкмо беше заспало и трябваше да го събудим за да го вземем с нас. Сложих си само 2те капсули Утрогестан и днес сутринта, съм добре.
Вече два пъти ходя по спешност в болницата - след обилно кървене и след изхвърляне на тромб и след като отида, все всичко е минало. Уж не съм параноичка, но тази бременост ме обърква. От 18 седмица започнаха и рани контракции. Надявам се че лежането и пиенето на хапчетата ще помогнат.

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Реших и аз да разкажа моята история. В началото си следях бременноста при Д-р Иван Димитров (от София мед). Не бих го препоръчала .Нещо ме накара да го сменя и при първия преглед при Д-р. Абаджиева тя откри скъсяване на шийката. Беше учудена как така не са я видяли на фм (която беше правена преди 2седмици) и как така до сега не ми я бяха гледали.
Та.... последва прием в Шейново. Въпреки къната седмица 24+5 и 9мм шийка ми направиха серклаж. Изключително съм доволна от отношението на целия екип. Редовно бях в стаята на сестрите да си говорим и да ми разказват най-различни чудеса които са се случвали на жени в моето положение.

Пожелавам на всички ни , бързо да минават дните и когато всичко отмине да се сещаме с усмивка за тези дни🤍

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 20:06 от Simona Venkova 652982

# 73
  • Мнения: 129
Момичета днес бях при лекаря който ми направи серклажа, в понеделник ще влизам в болница, водите ми били на долната граница и на беба и става още по тясно но поне си отговаря за седмицата 30+3дни сме и тежи 1480гр. Има ли шанс тези води да се увеличат незнам не посмях и да питам малко се уплаших

# 74
  • Мнения: 754
Мими, чувала съм, че при прием на много вода се възстановяват до определено количество. Също така, че кокосовата вода е много добър вариант. Стискам палци и на двете ви. Попитай АГ какво да предприемеш.

Общи условия

Активация на акаунт